reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Kochane mamusie 😉🙃

Z tym autem no właśnie my musimy zmienić, bo będzie to szósta osoba na pokładzie. Jeśli chodzi lokalowo spokojnie się pomieścimy mamy dom i jeden wolny pokój 😂😉😜
my tez sie pomiescimy, 90 metrow to nie malo. Rozgladamy sie za troche wiekszym co nie zmienia faktu ze komentarz nie na miejscu. Moja mama to typ ktory wiele nie pamieta, np to ze cale moje zycie mieszkalismy w 58 metrowym mieszkaniu z mikro trzema pokojami razem z moimi dziadkami. Bo wyprowadzila sie na 180 juz po mojej wyprowadzce za granice. Teraz pokoje zajmuja jej psy 😂 Ale innym trzeba dowalic, nie bylaby soba. Wogole dla niej rodziny z dziecmi wiecej niz jedno to juz podjezdza pod patologie, a z kazdym kolejnym to juz wogole 😂😂 ciesze sie ze jest daleko odemnie na codzien 😂
 
reklama
my tez sie pomiescimy, 90 metrow to nie malo. Rozgladamy sie za troche wiekszym co nie zmienia faktu ze komentarz nie na miejscu. Moja mama to typ ktory wiele nie pamieta, np to ze cale moje zycie mieszkalismy w 58 metrowym mieszkaniu z mikro trzema pokojami razem z moimi dziadkami. Bo wyprowadzila sie na 180 juz po mojej wyprowadzce za granice. Teraz pokoje zajmuja jej psy 😂 Ale innym trzeba dowalic, nie bylaby soba. Wogole dla niej rodziny z dziecmi wiecej niz jedno to juz podjezdza pod patologie, a z kazdym kolejnym to juz wogole 😂😂 ciesze sie ze jest daleko odemnie na codzien 😂
W niektórych przypadkach faktycznie, z rodziną tylko na zdjęciu :(
 
Czytałam gdzieś, że z tego właśnie powodu do 2050 roku co druga ciąża będzie mnoga. Ale nie wiem, czy to legitne źródło informacji było 😄.

Czy w ciąży bliźniaczej objawy są podwójne?
To chyba jest bardzo indywidualne. Są osoby, które w bliźniaczej ciąży prawie nie mają żadnych przykrych objawów, a sa takie które w pojedynczej ciąży mają objawy za wszystkich naokoło... 🥴🥴
My przyniosłysmy się właśnie po porodach. Do tej pory mega kontakt codziennie . Dziewczyny się spotykają. Ja z resztą też kilka spotkałam. Ale to było jak już na prywatnym się dobrze poznałysmy ;)
My nadal z dziewczynami z sierpnia 2021 codziennie piszemy co tam u nas, wstawiamy zdjęcia, są dla mnie jak przyjaciółki :) Dowiedziały się o ciąży jako drugie, zaraz po mężu 😂 Dużo wygodniej nam się pisze tutaj na forum bb niż na fb, a też założyłyśmy tam grupę. Mało tam piszemy. Więc ja pewnie zostane tutaj :) Tak mi dużo wygodniej
Do dziewczyn, które piją dużo herbat. Pamiętajcie, że czarne herbaty też zawierają kofeinę i pijąc ich dużo możecie przekroczyć dopuszczalną dzienną dawkę w ciąży 😊
Oj wiem... 🙁 Najgorzej, że ja nic innego nie mogę pić, bo od razu wymiotuje... W pierwszej ciąży tej jechałam pierwszy trymestr na czarnej herbacie gorzkiej. Dopiero później mogłam wrócić do picia wody.
Ja już mam brzuch jak pod koniec czwartego miesiąca we wczesniejszych ciążąch. W żadne dzinsy już się nie mieszcze i w większość spodni również nie. W poniedziałek wyciągnełam już spodnie ciążowe
Ja też już mam trochę wystający brzuch, cisną mnie spodnie i juz dawno przeszłam na leginsy. Mam jedne ciążowe na razie. Mieszczę się jeszcze w stare dresy 🤪
Właśnie sobie dziś o tym przypomniałam i zrobiłam owocową… bo piłam tylko czarną.

Właśnie ja w 1 ciąży brzuch miałam ledwo widoczny w 6-7 miesiącu, a na sesji ciążowej fotografka kazała mi się wyginać do przodu żeby było widać bardziej brzuch 🤣 a teraz mam wydęty brzuch jak w 4-5 miesiącu, wczoraj też pojechałam po jakieś leginsy, coś tam zamówiłam, a dziś muszę powyciągać spodnie ciążowe bo te normalne już za ostro mnie ściskają. W poprzedniej ciąży miałam 1 jeansy z pasem, a reszta wszystko zwykle ciuchy tylko trochę większe bo i brzucha nie było. Zobaczymy czy się nadadzą teraz 😁

U nas wiedzą rodzice i dziadkowie i moje 2 najbliższe przyjaciółki. Przed dziadkami i rodzicami z którymi często się widzimy nie bardzo dało się ukryć bo też mieliśmy plan na święta, ale do świąt to myślę, że brzucha już nie ukryję 😃
Z owocowymi też trzeba uważać, żeby nie miały hibiskusa. A tak naprawdę to każda ma... 🙁
Dziewczyny które już maja dwójkę lub więcej dzieci.
Kiedy czulyscie ruchy przy drugim dziecku? Niby w drugiej ciąży czuć wczesniej. Ja pamietam ze przy synku czułam pierwszy raz w 18tc i teraz się zastanawiam kiedy mogę się spodziewać ruchów :D
W 1 ciąży poczułam ruchy w 20 tyg, zobaczymy jak będzie teraz :)
 
U mnie jak się teściowa dowiedziała o ciąży od mojego męża to powiedziała żeby nikomu nie mówić i że żona kuzyna poroniła 3 razy... Super informacje
Powiem szczerze, że ostatnio myślałam o tym dlaczego często nie chcemy mówić o ciąży. Myślę, że gdyby coś złego się wydarzyło to lepiej, żeby bliscy wiedzieli i otoczyli nas trochę takim płaszczem ochronnym i obdarzyli wsparciem. Bo potem mogą się trafić pytania typu a kiedy drugie? A kiedy trzecie? Itd. A to na pewno nie byłoby mile po stracie :(
 
Powiem szczerze, że ostatnio myślałam o tym dlaczego często nie chcemy mówić o ciąży. Myślę, że gdyby coś złego się wydarzyło to lepiej, żeby bliscy wiedzieli i otoczyli nas trochę takim płaszczem ochronnym i obdarzyli wsparciem. Bo potem mogą się trafić pytania typu a kiedy drugie? A kiedy trzecie? Itd. A to na pewno nie byłoby mile po stracie :(
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jedna rodzina otoczy cie wsparciem a druga powie ze przeciez mozesz sobie „zrobic”’kolejne…
 
reklama
U mnie jak się teściowa dowiedziała o ciąży od mojego męża to powiedziała żeby nikomu nie mówić i że żona kuzyna poroniła 3 razy... Super informacje
Chyba w starszym pokoleniu pokutuje przekonanie „nie mów, żeby nie zapeszyć”. Ja też mam gdzieś to wpojone :/ Ale dużo osób wie o ciąży, nawet tych z dalszego otoczenia :) Wszyscy cieszą się razem z nami, a jeśli coś „tfu” pójdzie nie tak to liczę, że otrzymam wsparcie. Tak to chyba powinno działać :)
 
Do góry