reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Do dziewczyn, które piją dużo herbat. Pamiętajcie, że czarne herbaty też zawierają kofeinę i pijąc ich dużo możecie przekroczyć dopuszczalną dzienną dawkę w ciąży 😊
Właśnie sobie dziś o tym przypomniałam i zrobiłam owocową… bo piłam tylko czarną.
Ja już mam brzuch jak pod koniec czwartego miesiąca we wczesniejszych ciążąch. W żadne dzinsy już się nie mieszcze i w większość spodni również nie. W poniedziałek wyciągnełam już spodnie ciążowe
Właśnie ja w 1 ciąży brzuch miałam ledwo widoczny w 6-7 miesiącu, a na sesji ciążowej fotografka kazała mi się wyginać do przodu żeby było widać bardziej brzuch 🤣 a teraz mam wydęty brzuch jak w 4-5 miesiącu, wczoraj też pojechałam po jakieś leginsy, coś tam zamówiłam, a dziś muszę powyciągać spodnie ciążowe bo te normalne już za ostro mnie ściskają. W poprzedniej ciąży miałam 1 jeansy z pasem, a reszta wszystko zwykle ciuchy tylko trochę większe bo i brzucha nie było. Zobaczymy czy się nadadzą teraz 😁

U nas wiedzą rodzice i dziadkowie i moje 2 najbliższe przyjaciółki. Przed dziadkami i rodzicami z którymi często się widzimy nie bardzo dało się ukryć bo też mieliśmy plan na święta, ale do świąt to myślę, że brzucha już nie ukryję 😃
 
reklama
Dziewczyny które już maja dwójkę lub więcej dzieci.
Kiedy czulyscie ruchy przy drugim dziecku? Niby w drugiej ciąży czuć wczesniej. Ja pamietam ze przy synku czułam pierwszy raz w 18tc i teraz się zastanawiam kiedy mogę się spodziewać ruchów :D
 
Dziewczyny które już maja dwójkę lub więcej dzieci.
Kiedy czulyscie ruchy przy drugim dziecku? Niby w drugiej ciąży czuć wczesniej. Ja pamietam ze przy synku czułam pierwszy raz w 18tc i teraz się zastanawiam kiedy mogę się spodziewać ruchów :D
ja jestem w takim razie zaprzeczeniem wszystkich reguł bo czułam później niż w pierwszej. Pamietam ze aż się martwiłam, poczułam dopiero jakoś w 20-21 tyg
 
Ja ma zlecona heparynę 😊 ale przez immunologa i ginekologa. Do hematologa nie chodzę
Mnie ginekolog wysłał do hematologa zeby sprawdził czy wogole potrzebuje tej heparyny. W klinice niepłodności mówili że muszę brać cała ciążę bo mam mutacje V Leiden i PAI 1.
A robisz jakieś badania żeby dobrać dawkę?
 
Dziewczyny które już maja dwójkę lub więcej dzieci.
Kiedy czulyscie ruchy przy drugim dziecku? Niby w drugiej ciąży czuć wczesniej. Ja pamietam ze przy synku czułam pierwszy raz w 18tc i teraz się zastanawiam kiedy mogę się spodziewać ruchów :D
Ja w drugiej ciąży faktycznie wcześniej czułam ruchy. Jakies 2 tyg wcześniej, a takie łaskowtanie nawet 3 tyg wcześniej
 
A do tego czasu masz jeszcze jakąś wizytę czy czekasz ?
Mam na szczęście wizytę u mojego gina 20.10 ;)
Hej dziewczyny!

Odzywam się po kolejnej wizycie (na poprzedniej wizycie 6+4 mieliśmy 2 zarodki i jedno ❤️) a dziś (7+4) udało się oficjalnie potwierdzić drugiego człowieka!! Tak się cieszę, słyszałam dwa serduszka ❤️❤️ 😍 dodatkowo na 90% pojawiła się druga owodnia, dzięki czemu każdy z nich będzie mieć swoje miejsce 🏠🏠✨

Dostałam duphaston 2x1 i kolejna wizyta za 2 tygodnie 🌞
Uff...

Zobacz załącznik 1449870Zobacz załącznik 1449871
Gratulacje! Cudowna wiadomość ❤️
Tego to już nie wiem. 🤔 to w sumie szef zawsze może coś wymyślić żeby dyscyplinarnie zwolnić 🤷🏻‍♀️ czy nie ?
To nie jest takie proste zwolnić kogoś od tak.
Musi mieć dobry powód, podparty dowodami.

My mamy w pracy teraz takiego chłopaka, który leci w kulki i kierownik nie może go zwolnić bo prawo pracy się zmieniło i ma problem.
Ja wszystkie posprzedawałam. Ale już zamówiłam nowe - na dniach przyjdzie paczucha bo też już od dawna nie dopinam się w spodniach 🤭
gdzie kupujecie spodnie ciążowe?
Masz jakieś sprawdzone, wygodne?
W ostatniej ciąży kupiłam jakieś dżinsy ale były fatalne. Głownie śmigałam w legginsach i dresach No ale czasem trzeba wyjsć do ludzi 🥴
 
Ufff pomalowalam wlosy, siedze i pije herbatke.
Ostatnio kawa mi nie wchodzi ale za herbatke z cytryna dalabym sie pokroic 🙃

U nas dzis od rana kalafior daje o sobie znac bo najpierw zapomnialam kapci do przedszkola z auta wiec jogging na jednej nodze byl a pozniej 3x wracalam do sklepu bo zapominalam co chwile czegos. Uwielbiam ten stan.... 😑🥴
ja wlasnie szukalam polskiej bialej kielbasy do zurku… znalazlam dopiero w 3 sklepie… w drugim juz tracilam nadzieje 😂😂😂😂
 
U mnie w pracy nie wiedzą. Ba! Nie wiedzą nawet moi rodzice (z którymi widzę się codziennie bo opiekują się moją córeczką) czy teściowie (reakcja teściowej na poprzednią ciążę brzmiała - planowane?). Wie tylko mąż i przyjaciółka najbliższa.
u mnie rodzice wiedza. Nie bylo jakiejs specjalnej ekscytacji. Pozniej jakos rozmawialam z mama o botoxie i kwasie hialuronowym, a moj ojciec skomentowal tak „jedyny plus tego wszystkiego ze przez rok nie bedziesz sie ostrzykiwala”. Nie wiem, moze nie mial nic zlego na mysli ale mi sie przykro zrobilo
 
reklama
Ja już mam brzuch jak pod koniec czwartego miesiąca we wczesniejszych ciążąch. W żadne dzinsy już się nie mieszcze i w większość spodni również nie. W poniedziałek wyciągnełam już spodnie ciążowe
ja w pracy mam jeden odpiety guzik w spodniach. Stary ostatnio pytal czy sie nazarlam czy juz mi brzuch rosnie 😂😂😂 jednak miesnie i wszystko po dwoch ciazach juz nie te same.. poprzednie ciaze byly widocznir w okolicach 6-7 miesiaca..
 
Do góry