reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Dziewczyny właśnie dowiedziałam się o ciazy kogoś z rodziny… termin podobny, kwiecień. Dowiedziałam się, bo dziewczyna zlapala covid, a teraz trzymają ją już w szpitalu :( To dość bliska rodzina, jeszcze nie mówili nikomu oprocz rodziców, a do tego są w Polsce, tak daleko :( Ale czuje się na maxa bezsilna, nawet nie znam szczegolow. Wypada się odezwać do niej bezposrednio, czy powinnam dać jej teraz spokój?
 
Dziewczyny właśnie dowiedziałam się o ciazy kogoś z rodziny… termin podobny, kwiecień. Dowiedziałam się, bo dziewczyna zlapala covid, a teraz trzymają ją już w szpitalu :( To dość bliska rodzina, jeszcze nie mówili nikomu oprocz rodziców, a do tego są w Polsce, tak daleko :( Ale czuje się na maxa bezsilna, nawet nie znam szczegolow. Wypada się odezwać do niej bezposrednio, czy powinnam dać jej teraz spokój?
Jeśli to ktoś bliski dla Ciebie to bym napisała.
 
Dziewczyny,
.ja z takim pytaniem, szczepicie się na coś w ciąży ? Rozmawiałam dziś z kuzynką i ona była wręcz zbulwersowana że moja dr nie zaleciła mi się zaszczepić na tężec i grypę, bo to ponoć jest zalecane w ciąży , szczerze mówiąc to pierwsze słyszę , ale nie wiem , nie byłam 11 lat w ciąży i dużo się zmieniło a poza tym nic mi doktor nie wspominała

Na grypę już zaszczepiona. Wcześniej się nie szczepiłam, ale wcześniej mogłam się nafaszerować lekami, których teraz brać nie mogę. I nie ryzykuję powikłaniami pogrypowymi (najczęstsze to zapalanie wsierdzia) tylko u siebie, ale też u dwóch fasolek. Pracuję w aptece, więc jak grypa uderzy, raczej by mnie nie ominęła. Szczepionka jest inaktywowana i szczególnie wskazana kobietom w ciąży. Jest nawet dla nas bezpłatna.

Z covidem czekam do drugiego trymestru. Tylko dlatego, że jestem po dwóch dawkach. A Australii ciężarne są grupą priorytetową do szczepienia, ze względu na częste poronienia i przedwczesne porody po ciężkim przechorowaniu Covid. Po co ryzykować, jeżeli mamy dostępny środek prewencji? Dla wątpiących w jakość badań nad preparatem: Phizer ma pełną rejestrację od sierpnia.

Jeśli chodzi o krztusiec, to szczepienie podaje się tylko i wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Bobo rodzi się wtedy z przeciwciałami i jest bezpieczne od pierwszych godzin życia. A powodem, dla którego stworzono taką procedurę, jest częstą zapadalność niemowląt na tę chorobę.

Znów: po co ryzykować, skoro mamy dostępne środki zapobiegawcze?
 
Hey witam się 😍
Ja zaszczepiłam się w czerwcu jednodawkowa szczepionka Johnson , później brałam hormony by przesunąć okres na wakacje zagraniczne i po powrocie odrazu za pierwszym razem ciąża 😁
Te pogody ostatnio takie wykańczające są ze masakra szaro ponuro nic się nie chce 🤮
Ostatnio tak mnie odrzuca od wszelakiego mięsa że sama niewiem co gotować 🤣

Właśnie dzwoniłam do ośrodka na teleporade bo nie daje rady już bez leków na alergię..
 
Ja tam szczerze bym się bała wątpię by były przebadane na kobietach w ciąży te szczepionki .. a ta na covid to jest badana teraz na ludziach bo została warunkowo dopuszczona do obrotu 🤷więc nikt mnie nie zapewni że nic mi nie będzie . A mam Hashimoto i inne autoimmunologiczne choroby . Rozumiem jak ktoś co roku się szczepil na grype to jeszcze ale żeby tak specjalnie to nie wiem .. ale każdy robi jak chce :) 😀 i jak uważa to tylko moje zdanie
Phizer 23.08.2021 otrzymał pełną rejestrację
 
reklama
Jak mówię każdy robi wg swojego uznania . Moim zdaniem przy chorobie autoimmunologicznej nie powinno się szczepić tak też było w ulotce napisane która miałam . Nie będę się kłócić . To moje zdanie i tyle 🙃mi mój lekarz powiedział że nie powinnam się szczepić przy schorzeniach co mam i sama też tak uważam.
Nie widziałam w pierwszym chplu i nie widzę w aktualnym przeciwwskazań do szczepień przy chorobach autoimmunologicznych. A przeciwwskazaniem jest podanie w czasie zaostrzenia choroby. Powodem jest osłabiona skuteczność szczepionki, nie jej szkodliwość...
 
Do góry