reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Cześć, byłam dzisiaj na usg 9w2d maluszek ma 2.32cm ale martwi mnie to że lekarka powiedziała że maluszek ma przepuklinę pępkową/jelitową :-/ mówiła też że może to się wchłonąć bo to dopiero 9 tydzień, ale ja sie wystraszyłam. Mówił Wam coś może na ten temat Wasz lekarz? Kurde ja już się martwię 😞
 
reklama
Cześć, byłam dzisiaj na usg 9w2d maluszek ma 2.32cm ale martwi mnie to że lekarka powiedziała że maluszek ma przepuklinę pępkową/jelitową :-/ mówiła też że może to się wchłonąć bo to dopiero 9 tydzień, ale ja sie wystraszyłam. Mówił Wam coś może na ten temat Wasz lekarz? Kurde ja już się martwię 😞
Ma czas...
"We wczesnym okresie życia płodowego jelita rozwijają się poza jamą brzuszną dziecka, ponieważ ta formuje się dopiero w 3.-4. miesiącu trwania ciąży. Dopiero na przełomie I i II trymestru jelita cofają się do powstałej jamy przez cienką błonę - pierścień pępkowy. Jeśli pierścień się nie domknie albo jego budowa będzie nieprawidłowa, dojdzie do powstania przepukliny pępkowej u płodu."

Znalezione na poradnikzdrowie...

Poza tym mała przepuklina nie jest groźna, moja młoda miała w okresie niemowlęcym (pomógł plasterek i kładzenie na brzuchu)
U znajomej była potrzebna operacja - ale to jej młode miało już z 6-7lat...
W tej chwili obie nie mają śladu - sprawne ruchowo, skaczą, pływają, rozrabiają - w skrócie - są dziećmi :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć, byłam dzisiaj na usg 9w2d maluszek ma 2.32cm ale martwi mnie to że lekarka powiedziała że maluszek ma przepuklinę pępkową/jelitową :-/ mówiła też że może to się wchłonąć bo to dopiero 9 tydzień, ale ja sie wystraszyłam. Mówił Wam coś może na ten temat Wasz lekarz? Kurde ja już się martwię 😞
Nic takiego nie miałam,albo lekarze nie mówili.
 
Na ten rano składa się cały dzień, możesz też jeść zły posiłek przed snem , za długa przerwa w nocy. I czy masz prawidłowa technikę pomiaru. Nie wyciskamy kropli.
ależ oczywiście że wyciskam 🙈 a kolacje jem koło 20, koło 22 leki jeszcze biorę, a wcześniej mierzę cukier. Czasami coś skubnę kolo 21 jak mnie ssie.

Jeśli chodzi o przepuklinę to moja dzidzia też coś takiego ma, ale lekarz powiedział tak. Jak napisała koleżanka że to się wchłonie. Niestety dodatkowo widać u mnie było na pępowinie jakieś zgrubienie wyżej być może pętelkę... Tego się boję okropnie... Dlatego mam m. in. skierowanie na prenatalne mimo że mam 31 lat.
 
ależ oczywiście że wyciskam 🙈 a kolacje jem koło 20, koło 22 leki jeszcze biorę, a wcześniej mierzę cukier. Czasami coś skubnę kolo 21 jak mnie ssie.

Jeśli chodzi o przepuklinę to moja dzidzia też coś takiego ma, ale lekarz powiedział tak. Jak napisała koleżanka że to się wchłonie. Niestety dodatkowo widać u mnie było na pępowinie jakieś zgrubienie wyżej być może pętelkę... Tego się boję okropnie... Dlatego mam m. in. skierowanie na prenatalne mimo że mam 31 lat.
To nie wyciskaj, możesz umyć pod ciepła woda,pomasować,wysunąć bardziej igłe żeby swobodnie kropla wychodziła. Zaleca się żeby nie było dłuższej przerwy niż 8h,oczywiście trzeba testować na sobie co komu służy. Ja mogę zjeść byle co byleby nie było za długiej przerwy.
 
ależ oczywiście że wyciskam 🙈 a kolacje jem koło 20, koło 22 leki jeszcze biorę, a wcześniej mierzę cukier. Czasami coś skubnę kolo 21 jak mnie ssie.

Jeśli chodzi o przepuklinę to moja dzidzia też coś takiego ma, ale lekarz powiedział tak. Jak napisała koleżanka że to się wchłonie. Niestety dodatkowo widać u mnie było na pępowinie jakieś zgrubienie wyżej być może pętelkę... Tego się boję okropnie... Dlatego mam m. in. skierowanie na prenatalne mimo że mam 31 lat.
 

Załączniki

  • Screenshot_20211026-204600_Docs.jpg
    Screenshot_20211026-204600_Docs.jpg
    362,1 KB · Wyświetleń: 52
Dzisiaj doszedł mój sensor Libre. Któraś z Was pytała na ile on starcza, na 14 dni :) Kilka lat temu testowałam, to czasem wariowały przez pierwsze kilka dni i np 2 ostatnie więc ten czas był realnie krótszy, ale ten dzisiejszy od razu super działa (sprawdzałam z glukometrem) i ulga 1000, bo już mnie palce bolały od tego kłucia się :) No i od razu mi się krzywa tworzy, wszystkie dane w jednym miejscu, zero zapisywania. Jeśli się zastanawiacie, a możecie sobie pozwolić to mega warto :)

@Dorka89 , a jak Twoje cukry? Dostałaś insulinę, czy na razie kontrolujesz?

Mi się dziś już kilka razy zdarzył taki lekki, pulsujący ból w macicy. Mam nadzieję, że to spoko, że jakiś mięsień tam się napina, rozciąga i tyle, ale oczywiście trochę się spinam jak to poczuję.
Byłam dziś u diabetolog nie potrzebuje insuliny oby tak dalej . Czasami były cukry wyższe niż powinno ale już wiem czego mam unikać mniej więcej :) kolejna wizyta za sześć tygodni. Więc o tyle dobrze mi wystarczy że się kłuje glukometrem .. no i dalej paski ketodiastix codziennie rano by spr mocz .
 
12+6 i 13+2 z USG. Pouczył mnie, że to na dziś 66% i mam się nie chwalić ale wiesz jak jest 😂🙈 Liczyłam na druga corke wiec będę się trzymać tej wersji ☺️
No pewnie :) może akurat
Ale chociaż podał na te ileś procent a ten z góry że mi nie powie 🤷 więc czekam niecierpliwie. A wizytę u swojego lekarza 😀
 
reklama
Do góry