reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Fakt - głupota.
Chociaż TSH też jest podobnie... Norma do 4.2, a dla ciężarnych i starających się o dziecko 1.5 max... Mam 3.8... od kiedy pamiętam... Ale ft3 i ft4 w normach (też jakoś blisko granic brzegowych, ale już nie pamiętam wartości)
Dokładnie to samo jest z tsh. Ja mam niedoczynności tarczycy i jak zachodzę w ciążę to mi poziom tsh tak wariuje. Mimo, że biorę leki.. a później wpadam szybko w nadczynnosc i taka dyskoteka. Podobno jak rośnie beta to rośnie razem z nim tsh
 
reklama
Dokładnie to samo jest z tsh. Ja mam niedoczynności tarczycy i jak zachodzę w ciążę to mi poziom tsh tak wariuje. Mimo, że biorę leki.. a później wpadam szybko w nadczynnosc i taka dyskoteka. Podobno jak rośnie beta to rośnie razem z nim tsh
Mi z kolei coraz bardziej spada TSH , w przyszłym tygodniu mam konsultacje z endokrynologiem
 
No właśnie. Ja się na początku wystraszyłam bo dziewczyny na grupie cukrzycy w ciąży na fb pisały,że dostawaly insulinę jak nie mogły zbić cukru na czczo z takimi wynikami ok 96. Nie wiem dlaczego. Ja najlepiej czuje się po białym pieczywie. Nie mam woreczka i nniemogę.jesc wszystkiego a właśnie czasem zjem na kolację ok 17-18 bułkę, idę spać ok 21 i czuje się super. Jak nie myślę o tych cukrach
to jest idealnie.
Jak myślę ,że mam mieć wizytę u tego lekarza jeszcze to mi źle.. tak.sie super na niego nastawialam a tak się zawiodłam. Mam mieć usg prenatalne 2 listopada. U mnie to 11+7 będzie . Chyba zabiorę że sobą męża, żeby czuć się lepiej. 23 mam u mojej lekarki . Z dwojga złego miną mnie płatne najdroższe badania krwi.

W.ogole mijają mi mdłości. Czuje ,że wracam do żywych:))
 
No właśnie. Ja się na początku wystraszyłam bo dziewczyny na grupie cukrzycy w ciąży na fb pisały,że dostawaly insulinę jak nie mogły zbić cukru na czczo z takimi wynikami ok 96. Nie wiem dlaczego. Ja najlepiej czuje się po białym pieczywie. Nie mam woreczka i nniemogę.jesc wszystkiego a właśnie czasem zjem na kolację ok 17-18 bułkę, idę spać ok 21 i czuje się super. Jak nie myślę o tych cukrach
to jest idealnie.
Jak myślę ,że mam mieć wizytę u tego lekarza jeszcze to mi źle.. tak.sie super na niego nastawialam a tak się zawiodłam. Mam mieć usg prenatalne 2 listopada. U mnie to 11+7 będzie . Chyba zabiorę że sobą męża, żeby czuć się lepiej. 23 mam u mojej lekarki . Z dwojga złego miną mnie płatne najdroższe badania krwi.

W.ogole mijają mi mdłości. Czuje ,że wracam do żywych:))
Ja też miałam mieć 2 listopada i wtedy mogłabym zabrać partnera a tak jak teraz mam w szpitalu to już nie mogę
 
Z tego co tłumaczyła mi endokrynolog to jak spada poziom bety to i tsh. Więc po 10 tc leci w dół. Dlatego możesz wpadać w nadczynnosc. Ja bez leków wraz mam za wysokie tsh.
10 TC zaczęłam dziś a TSH z piątku 0.215 . Tydzień wcześniej miałam 0.336 . Nie wiem co o tym myśleć mój gin nie chciał się wypowiadać bo stwierdził że nie jest specjalistą w tym temacie dlatego wysłał mnie do endo
 
10 TC zaczęłam dziś a TSH z piątku 0.215 . Tydzień wcześniej miałam 0.336 . Nie wiem co o tym myśleć mój gin nie chciał się wypowiadać bo stwierdził że nie jest specjalistą w tym temacie dlatego wysłał mnie do endo
Mi też spada ... Na początku ciąży 1.26 mniej więcej jak przed ciążą biorę leki letrox cały czas ale nie zwieksyzlam dawki .. bo ostatnie wyniki i 0.74 za tydzień mam kolejne badania to też zrobię TSH
 
Mi też spada ... Na początku ciąży 1.26 mniej więcej jak przed ciążą biorę leki letrox cały czas ale nie zwieksyzlam dawki .. bo ostatnie wyniki i 0.74 za tydzień mam kolejne badania to też zrobię TSH
Ciekawe dlaczego tak spada , ja nigdy nie miałam powyżej 1 ale tak nisko jeszcze nie było . Zawsze miałam podejrzenie nadczynności ale nigdy potwierdzona bo wyniki były na granicy
 
reklama
Ciekawe dlaczego tak spada , ja nigdy nie miałam powyżej 1 ale tak nisko jeszcze nie było . Zawsze miałam podejrzenie nadczynności ale nigdy potwierdzona bo wyniki były na granicy
Ja niedoczynność i Hashimoto ale.tylko z USG przeciwciał nie mam .. ale nie wiem czemu spada u endokrynologa nie byłam lekarz inny niż moi gin kazał mi podnieść dawkę ale po co skoro mi spada .. moja diabetolog też mi wypisuje leki na tarczycę no i mówiła by na razie dawkę zostawić bo skoro tak spada to zaraz nadczynność będzie
 
Do góry