reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Tak, bo przecinek nie wchodzi.
Trisomię MOŻNA PODEJRZEWAĆ. Przede wszystkim trzeba poczekać na lekarza. Dostałaś tylko wynik krwi bez interpretacji? Tylko to z laboratorium? Kochana, jesteś pewnie cała roztrzęsiona, te nerwy teraz nie pomogą. Masz możliwość skontaktowania się z lekarzem? Nie da się przełożyć wizyty na szybszy termin? Mail, telefon? To może trochę złagodzić twoje nerwy.
 
Trisomię MOŻNA PODEJRZEWAĆ. Przede wszystkim trzeba poczekać na lekarza. Dostałaś tylko wynik krwi bez interpretacji? Tylko to z laboratorium? Kochana, jesteś pewnie cała roztrzęsiona, te nerwy teraz nie pomogą. Masz możliwość skontaktowania się z lekarzem? Nie da się przełożyć wizyty na szybszy termin? Mail, telefon? To może trochę złagodzić twoje nerwy.
Jutro rano tam zadzwonię. Będę blagalao jakiś kontakt. Doktor idzie od środy na urlop, juz w piątek po wizycie położna mi mówiła, ze nie ma terminów przed urlopem. Trudno, najwyżej będę czekała do 20.11 to i tak nic nie zmieni. Jeżeli dziecko jest chore to nie mam już na to jakiegokolwiek wpływu.
 
Jutro rano tam zadzwonię. Będę blagalao jakiś kontakt. Doktor idzie od środy na urlop, juz w piątek po wizycie położna mi mówiła, ze nie ma terminów przed urlopem. Trudno, najwyżej będę czekała do 20.11 to i tak nic nie zmieni. Jeżeli dziecko jest chore to nie mam już na to jakiegokolwiek wpływu.
A możesz zrobić Nifty? Oczywiście jeśli jutro się okaże, że masz czekać do tego 20? W tym czasie, nawet pewnie szybciej dostaniesz wynik Nifty. A jeśli się okaże, że masz faktycznie podwyższone ryzyko to i tak będzie Nifty albo amniopunkcja. Pamiętaj, że pappa nie jest testem diagnostycznym, tylko statystyką, najwyższy wynik to 1:4, czyli z takim wynikiem 75% urodziło zdrowe dzieci ❤️ Domyślam się jak mega trudno być teraz spokojną, ale mam nadzieję, że stresujesz się niepotrzebnie zupełnie.
 
To jest ten kalkulator, który znalazłam w innym temacie. Wrzuciłam tam dane, przeliczyło mi wartosc na MoM i wynik z historii jest ok, ale z połączenia z resztą trisomia 1:1 czyli skoro piszecie, ze 1:4 jest najmniej to jest cos nie tak. Aczkolwiek po przeliczeniu na MoM jak wpisuje w Google to wychodzi mi trisomia 21 Zobacz załącznik 1334801Zobacz załącznik 1334802Zobacz załącznik 1334803
Ja dostałam od lekarza wynik dokładnie z tego kalkulatora. I chyba widzę Twój błąd
NT wpisałaś 18 mm zamiast 1.8 mm i stąd ten wynik 🙂 popraw i zobacz co wyjdzie.
Załączam moje dane.
Także uszy do góry i nie panikuj 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_20211108_225806.jpg
    Screenshot_20211108_225806.jpg
    51 KB · Wyświetleń: 54
Wrzuciłam dane @Zaskoczona30 z tym poprawionym NT i coś takiego wychodzi:

Risks from history plus NT, FHR, PAPP-A, free ß-hCG​

Trisomy 21:1 in 10
Trisomy 18:1 in 1111
Trisomy 13:1 in 10000

Jeśli to się pokrywa z tym co dostawały dziewczyny u lekarza to pamiętaj, że to oznacza 10% ryzyko zespołu Downa, a 90% szans na zdrowego malucha. Na Twoim miejscu jak najszybciej (jutro) zrobiłabym Nifty i za kilka dni mam nadzieję będziesz spokojna.
 
reklama
Do góry