reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Aż strach otwierać jakąkolwiek stronę internetową bo wszędzie informacje o tej zmarłej dziewczynie. No troche w pechowym czasie roztrząsają tą sprawę bo teraz stres jeszcze większy przed prwnatalnymi.
 
reklama
Dzień dobry wszystkim! U nas już lepiej zdrowiejemy , dzisiaj mam ostatni dzień z antybiotykiem ale powiem wam że nadal nos nie jest do końca drożny i mnie przytyka 😕 te zatoki mnie wykończą 🥴🙄
Ja jutro też mam prenatalne na godzinę 9, od wczoraj się już stresuję , dodatkowo to co się wyprawia w naszym już chorym kraju mi nie pomaga i jeszcze sytuacją z ta biedna dziewczyną, co ona musiała biedna czuć 💔🥺 wiedziała że umiera.. dzisiaj będzie o tym reportaż w Uwadze, z jednej strony zastanawiam się czy oglądać bo ja jestem okropnie wrażliwy człowiek i przejmuję się dosłownie wszystkim 😫
Dzisiaj od rana czuję takie rozpieranie w dole brzucha i ucisk na pęcherz co chwilę biegam do toalety, 🤔
Trzymajcie kciukasy 👍🍀 jutro bo naprawdę mam prze ogromny stres i bardzo chcę mieć już to badanie za sobą.
Większość z was robi nifty i pappa, dla mnie te badania nie są na moją kieszeń niestety więc muszę wierzyć że prenatalne da mi ta pewność.
,
Doskonale Cię rozumiem, ja zastanawiam się nad wykupieniem ubezpieczenia na wypadek śmierci, utraty zdrowia🤦‍♂️. W 1 ciąży jakoś tak założyłam 2 kreski to już wszystko będzie dobrze, pamiętam ze ubranka kupowałam już w 14 tc. Później 2c (pusty pęcherzyk) i ta to 3c 14 tc. Nifty miałam robić ale finalnie nie robiłam, bo miałam ryzyko 1:20000 i lekarz powiedział, że nie widzi wskazań, w poprzedniej ciąży miała miałam ciut większe ryzyko i nie robiłam.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny. Mam straszny kryzys. Kilka dni temu wróciły wymioty, a od dwóch dni zwracam wszystko. Nawet jak już nie mam czym to dalej męczą mnie nudności i odruch wymiotny. Mąż w delegacji, więc jestem sama w domu. Mam takie zawroty głowy, że nie czuje się na siłach nawet wyjść do sklepu. W nocy zemdlałam w ubikacji. Nie wiem nawet jak długo byłam nieprzytomna. Jak się ocknęłam to dobrą minutę nie wiedziałam gdzie jestem i co się stało. Jedyny plus, to że siedziałam na podłodze, więc nic sobie nie zrobiłam. Dziś przypada równo 14 tydz, a u mnie takie pogorszenie, a muszę przerwać jeszcze dwa tygodnie bez męża. Trzymajcie za mnie kciuki, bo nie wiem jak ja to przetrzymam, jeśli nie będzie żadnej poprawy.
 
Ja również nie jestem szczepiona przeciw COVID, moja lekarka powiedziała,że gdy się zdecyduje to dopiero po 16 tygodniu ciąży i wyłącznie Pfizer. Nie wiem co mam robić,po prostu mam obawy..
Powiedziała,że to będzie moja decyzja,ale ma dwa przypadki pacjentek niezaszczepionych i dzieci po urodzeniu zostały zarażone w szpitalu. ..i oczywiście ciężko z nimi było.

Dziewczyny proszę poradź cię coś, absolutnie nie jestem przeciwniczką szczepień,po prostu się boje
Hmm, ok, czyli o ten 16 tydzień chodzi, żeby jak najwięcej przeciwciał maluch miał gdy się urodzi :) Zdecydowanie wszelkie badania naukowe, statystyki przebiegu Covid u ciężarnych przemawiają za szczepieniem się. Wiem, że się boisz, nawet ja się boję mimo, że uwielbiam naukę, badania i jestem na bieżąco...ten strach nam będzie towarzyszył. Ja bym postąpiła tak jak lekarka Ci radzi i zaszczepiła się Pfizerem tak, żeby 2 dawka przypadła na 16 tydzień. Ja w 16 tygodniu idę na 3 dawkę :)
 
@Emilia91W ojej, jak mi Ciebie szkoda :( Nie możesz się zgłosić do szpitala? Wspomogą Cię kroplówkamk, wzmocnią, na pewno byś odsapnęła :( Współczuję strasznie.

@outofthebox też bym napisała, jeśli yo bliska osoba, choćby po to, żeby wiedziała, że o niej myślisz. Trzymam kciuki.
 
Ja jestem zaszczepiona dwoma dawkami moderny od czerwca. Myślę że zrobię trzecia dawkę po pierwszym trymestrze. Grypa też po pierwszym trymestrze, mimo że wcześniej nigdy się nie szczepiłam. Krztusiec też zaliczę ;) tężec to muszę odświeżyć informacje co i jak. No o wszystko skonsultuje z lekarzem.

Niby szczepienie każdego decyzja, spoko, tylko mnie to później też dotyczyć może. Już nie mówię o ciężkim przebiegu bo ryzyko przy szczepieniu jest znacznie mniejsze, ale zapchane szpitale, brak karetek będą niestety problemem wszystkich. Nie tylko przy covidzie ale i w sytuacjach kiedy pomoc będzie potrzebna nagle. I tego się boję.
 
Dziewczyny, dostałam wyniki Nifty :D Wszystko ok, z 20 razy oglądałam wyniki, nawet w przypadkowych odkryciach spoza zakresu nic nie wykryto :D Ogromna ulga, byłam coraz bardziej przerażona w kontekście tego co się dzieje w naszym kraju. Najlepsze...my byliśmy na 99% przekonani, że będzie dziewczynka! A to mały chłopiec😃 ❤️ WOW🥰 Oczywiście będę się stresować dalej, szczególnie do USG genetycznego w przyszłym tygodniu...ale może będę trochę spokojniejsza teraz :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, dostałam wyniki Nifty :D Wszystko ok, z 20 razy oglądałam wyniki, nawet w przypadkowych odkryciach spoza zakresu nic nie wykryto :D Ogromna ulga, byłam coraz bardziej przerażona w kontekście tego co się dzieje w naszym kraju. Najlepsze...my byliśmy na 99% przekonani, że będzie dziewczynka! A to mały chłopiec[emoji2][emoji173] WOW[emoji3059] Oczywiście będę się stresować dalej, szczególnie do USG genetycznego w przyszłym tygodniu...ale może będę trochę spokojniejsza teraz :)
Super :) Ja dziś 10+5 prenatalne za 11 dni i cały czas myślę nad tym Nifty [emoji85] niby mieliśmy robić dopiero jak coś z USG i pappy byłoby nie tak.
 
reklama
Dziewczyny, dostałam wyniki Nifty :D Wszystko ok, z 20 razy oglądałam wyniki, nawet w przypadkowych odkryciach spoza zakresu nic nie wykryto :D Ogromna ulga, byłam coraz bardziej przerażona w kontekście tego co się dzieje w naszym kraju. Najlepsze...my byliśmy na 99% przekonani, że będzie dziewczynka! A to mały chłopiec😃❤ WOW🥰 Oczywiście będę się stresować dalej, szczególnie do USG genetycznego w przyszłym tygodniu...ale może będę trochę spokojniejsza teraz :)
Jejku, super! Potrzebuje dziś dobrych informacji desperacko, wiec dzięki 😍 I witaj w gronie przyszłych mam chłopców, ja tez byłam nastawiona na dziewczynkę, myslalam trochę, ze „wróci” do mnie ta stracona ciąża i dziewczynka z niej :) Ale tez się super cieszę, oprocz wyboru imienia widzę same plusy!
 
Do góry