reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dziewczyny a jak Wam się objawia ta cukrzyca, że aż insulinę bierzecie? Ja mam podwyższony cukier na czczo a po godzinie i dwóch mam ok. 101-147 -132. Od paru dni mierzę codziennie cukier rano i po posiłkach godzinę. Rano mam ok. 85-90 a po posiłkach maksymalnie 101 dzisiaj po schabowym 🙈 czekam na wizytę u diabetologa. Ale ginekolog prognozuje że to duphaston podnosi mi cukier. Biorę 3x1 czasami jak mam duże bóle to zwiększam razy dwa. Nie mam w ogóle doświadczenia z cukrzycą...
 
reklama
Dziewczyny a jak Wam się objawia ta cukrzyca, że aż insulinę bierzecie? Ja mam podwyższony cukier na czczo a po godzinie i dwóch mam ok. 101-147 -132. Od paru dni mierzę codziennie cukier rano i po posiłkach godzinę. Rano mam ok. 85-90 a po posiłkach maksymalnie 101 dzisiaj po schabowym 🙈 czekam na wizytę u diabetologa. Ale ginekolog prognozuje że to duphaston podnosi mi cukier. Biorę 3x1 czasami jak mam duże bóle to zwiększam razy dwa. Nie mam w ogóle doświadczenia z cukrzycą...
Ja w poprzedniej ciąży brałam duphaston też i było wszystko ok teraz trochę wariuje,ale nie ma tragedii. Jeszcze trzymam się normy.
 
Dziewczyny właśnie byłam u lekarza, z USG termin na 30 kwietnia 😅 i tu mam problem, bo teraz mam 11+5 a prenatalne mam mieć teoretycznie w 12+5 , 2 listopada a lekarz mówił dziś, że może się okazać że to już za pozno :( będę próbować to jutro jakoś przyspieszyć, nawet o kilka dni bo się boję, że nic tam lekarz nie zobaczy na tych prenatalnych. Ogólnie wszystko dobrze, badania ok, dziś pan doktor mówil, że dziecko wygląda na zdrowe i nawet zmierzył kość nosowa i jest też ok. Martwią mnie tylko te prenatalne
 
Dziewczyny właśnie byłam u lekarza, z USG termin na 30 kwietnia 😅 i tu mam problem, bo teraz mam 11+5 a prenatalne mam mieć teoretycznie w 12+5 , 2 listopada a lekarz mówił dziś, że może się okazać że to już za pozno :( będę próbować to jutro jakoś przyspieszyć, nawet o kilka dni bo się boję, że nic tam lekarz nie zobaczy na tych prenatalnych. Ogólnie wszystko dobrze, badania ok, dziś pan doktor mówil, że dziecko wygląda na zdrowe i nawet zmierzył kość nosowa i jest też ok. Martwią mnie tylko te prenatalne
Trochę już nie wiem jak to liczyć, ja mam dziś 11+4 i mam termin na 12 maja. Z miesiączki, z wielkości płodu i z dnia zapłodnienia taki sam. Skąd u Ciebie 30 kwietnia :o Czy może zamiast 11+5 masz dziś dużo więcej z wielkości płodu? Tylko żeby mieć termin na 30 kwietnia to trzeba mieć dziś 13+2 :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry