reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Mnie też odrzuciło od kawy, a bardzoo lubìłam, a gorzej że czekolady też nie przełknę teraz...a uwielbiam i dzień bez czekolady był dniem straconym🙂 ciąża to jednak dziwny stan..
Tia, jakoś też nie mam już takiej fazy na ostre jakoś... Wolę słone, dobrze doprawione, ale nadal łagodne...
 
reklama
Mnie też odrzuciło od kawy, a bardzoo lubìłam, a gorzej że czekolady też nie przełknę teraz...a uwielbiam i dzień bez czekolady był dniem straconym🙂 ciąża to jednak dziwny stan..
Mi ciężko bardzo bez tej kawusi :( ale wierzę, że może w drugim trymestrze to minie i nie będzie mnie od niej odrzucać 🙈 zacznę żyć wtedy na nowo 😂 Tobie też tego życzę 😁
 
Mnie na chwilę odrzucilo od kawy, ale teraz znów mam smaki czasem i pije taka słaba z ekapresu z mlekiem. Za to od kilku dni wcinam kwaśne żelki, a na kolację obowiązkowo robię sobie kaszę manne 😂 ta ciąża jest dla mnie jedną wielka zagadka jeśli chodzi o jedzenie, co chwilę mi się coś odmienia. W pierwszej ciąży wcinalam tylko slodycze, lody a odrzuciło mnie całkiem od mięsa. Wyszła z tego córa 😁 ciekawe co teraz będzie 😉
Jutro mam wizytę, ale dopiero o 19:15 ale będę cały dzień wyczekiwac do wieczora 😆
 
U mnie w każdej ciąży niektóre objawy są takie same a niektóre się zmieniają. Mdłości obowiązkowo.. kłucie w brzuchu też i odrzuca mnie totalnie od mięsa. Generalnie żywić mnie nie jest łatwo a w ciąży to jakiś dramat.
W poprzednich ciążach mnie totalnie odrzucało od kawy teraz nie mam problemu [emoji16] w drugiej ciąży musiałam mieć drzemkę codziennie i wstawalam w nocy do toalety.. teraz jeszcze nie zdażyło mi się usnąć w ciągu dnia [emoji28]
Co do tego brzucha to na pewno u szczuplejszych dziewczyn widać szybciej i w każdej kolejnej ciąży widac szybciej. W pierwszej jakikolwiek brzuch mi się pojawił koło 16 tc.. teraz nie mieszczę się w żadne spodnie i jakbym się ubrała w obcisłe ciuchy to nikt by nie miał wątpliwości że jestem w ciąży a to 10tc [emoji23]
Dziewczyny które robią nifty robicie też pappe? Zastanawiam się czy jest sens.. USG prenatalne wiadomo że tak ale czy test pappa nie pokrywa się z nifty?
 
@matylkafm ja nie robię pappy, tylko nifty pro i USG genetyczne. Nie ma sensu, pappa jest mniej dokładna niż nifty :) Tzn w moim przypadku nie ma, bo nawet jeśli wyszłoby mi ryzyko związane z łożyskiem (którego nifty nie bada, a pappa tak) to u mnie i tak sprowadzi się to do kontroli ciśnienia bo jestem silnie uczulona na kwas acetylosalicylowy :)
 
U mnie w każdej ciąży niektóre objawy są takie same a niektóre się zmieniają. Mdłości obowiązkowo.. kłucie w brzuchu też i odrzuca mnie totalnie od mięsa. Generalnie żywić mnie nie jest łatwo a w ciąży to jakiś dramat.
W poprzednich ciążach mnie totalnie odrzucało od kawy teraz nie mam problemu [emoji16] w drugiej ciąży musiałam mieć drzemkę codziennie i wstawalam w nocy do toalety.. teraz jeszcze nie zdażyło mi się usnąć w ciągu dnia [emoji28]
Co do tego brzucha to na pewno u szczuplejszych dziewczyn widać szybciej i w każdej kolejnej ciąży widac szybciej. W pierwszej jakikolwiek brzuch mi się pojawił koło 16 tc.. teraz nie mieszczę się w żadne spodnie i jakbym się ubrała w obcisłe ciuchy to nikt by nie miał wątpliwości że jestem w ciąży a to 10tc [emoji23]
Dziewczyny które robią nifty robicie też pappe? Zastanawiam się czy jest sens.. USG prenatalne wiadomo że tak ale czy test pappa nie pokrywa się z nifty?
Ja robię test pappa, ale głównie dlatego, ze w tych badaniach wyszły mi rzeczy obciążające łożysko i z góry mam zagrożenie stanem przedrzucawkowym, wiec głównie ten stan łożyska i statystyka tu mnie interesuje, ciekawe czy krew wpływa na wyniki białka pappa czy hcg, u mnie pappa chyba jest darmowa, lekarka ogolnie mówiła, ze nie ma sensu jeśli robię nifty, ale ona już wiele rzeczy zignorowała u mnie :D
 
Zupełnie się nie przejmuj, każda przechodzi ciążę inaczej. U mnie mdłości, chociaż już coraz mniejsze, szybciej się męczę, częste wizyty w toalecie, również nocne. Zmienił mi się biust, brzuch się lekko zaokrąglił. Tak się właśnie zastanawiam, czy faktycznie, jeśli jest się dość szczupłym z natury, to szybciej widać te krągłości?
Widać szybciej 😎 choć nie zawsze ..niby przy kolejnych ciążach szybciej. Ale też mówią, że kolejny poród szybszy i łatwiejszy 😏🤔 u mnie wręcz przeciwnie..był gorszy niż pierwszy 😎 ja zaczynam jutro 13 TC
 
Ja robię test pappa, ale głównie dlatego, ze w tych badaniach wyszły mi rzeczy obciążające łożysko i z góry mam zagrożenie stanem przedrzucawkowym, wiec głównie ten stan łożyska i statystyka tu mnie interesuje, ciekawe czy krew wpływa na wyniki białka pappa czy hcg, u mnie pappa chyba jest darmowa, lekarka ogolnie mówiła, ze nie ma sensu jeśli robię nifty, ale ona już wiele rzeczy zignorowała u mnie :D
Dziś zaczął się u mnie 9tc, od rana problemy z tym moim nieszczęsnym jelitem drażliwym..miałam plan na kino a skończyło się w wc..test pappa mam za miesiąc,na nfz z racji wieku a rozumiem, że nifty jest dokładniejsze ale ta cena😯
 
Dziś zaczął się u mnie 9tc, od rana problemy z tym moim nieszczęsnym jelitem drażliwym..miałam plan na kino a skończyło się w wc..test pappa mam za miesiąc,na nfz z racji wieku a rozumiem, że nifty jest dokładniejsze ale ta cena😯
Nic się nie przejmuj, totalnie logiczne jest zrobić pappa, szczególnie, jeśli ze względu na wiek Cię skierują, a kolejne badania diagnostyczne dostawić tylko na wypadek podejrzanych wyników i niepokoju, jest ogromna szansa ze to nigdy nie będzie potrzebne :) Wspolczuje okrutnie jelita drażliwego, mam w rodzinie sporo Crohna i przyjaciółkę po ciazy z problemami z jelitem, niestety takie sprawy zaostrzają się w ciąży :(
 
reklama
Do góry