reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ten mój wynik glukozy na czczo mnie trochę niepokój i dzisiaj załatwiłam sobie glukometr. Jutro rano sobie sprawdzę tak dla własnego spokoju. Jaki powinnam mieć wynik aby było wszystko dobrze? I jakie są normy godzinę po posiłku? W żadnej ciąży nie mualam problemów z cukrem więc to dla mnie nowy temat z którym mam nadzieję nie pozostanę długo. Bo wszystko mogę znieść, ale słowo dieta działa na mnie jak płachta na byka 😉
Wiem że norma na czczo jest do 90, ale jak sporadycznie masz skoki to jeszcze spoko, gorzej jak przez kilka dni utrzymuje Ci się ponad 90... Ale nie mniej niż 70 (normy w moim labolatorium były 70-90)
 
reklama
Ten mój wynik glukozy na czczo mnie trochę niepokój i dzisiaj załatwiłam sobie glukometr. Jutro rano sobie sprawdzę tak dla własnego spokoju. Jaki powinnam mieć wynik aby było wszystko dobrze? I jakie są normy godzinę po posiłku? W żadnej ciąży nie mualam problemów z cukrem więc to dla mnie nowy temat z którym mam nadzieję nie pozostanę długo. Bo wszystko mogę znieść, ale słowo dieta działa na mnie jak płachta na byka 😉
Ja tez się nie nadaje do diety i mam mieć niby a jem wszystko normalnie 🤭 wiec pewnie u mnie będzie insulina po wypiciu glukozy. Na bank.
Po posiłku do 140 a na czczo chyba 92 albo 99 nie pamietam
 
Czy któraś mama tutaj stosuje krople do nosa? Ja dzień jakos przemecze, ale od kilku dni na noc psikam do nosa nasivin baby mojej córki, bo chyba bym oka nie zmruzyla 🤨
 
Tsh znowu mi spadło, wraz z pierwszą betą było 1,5. Dwa tygodnie temu 0,5 a teraz 0,310 około czyli już nadczynność 😔 Kiedyś przy pierwszej ciąży (nie wiem czy to efekt ciąży czy przypadek) miałam okropną nadczynność, ciąża niestety zakończona w 6 tygodniu. Czy takie tsh może mieć negatywny wpływ na maleństwo? Czy coś z tym robić? Metizol zabroniony w ciąży na pewno
musisz pogadać z endokrynologiem, nie kombinować niczego z lekami na własną rękę. Mi tsh tez spada i jest poniżej 0,5 ale ja mam hasi i przyjmuje normalnie euthyrox. Lekarz miesiąc temu powiedział ze lepiej mieć nadczynność niż niedoczynność i czekamy na urnomowanie się sytuacji w 2 trymestrze.
 
Czy któraś mama tutaj stosuje krople do nosa? Ja dzień jakos przemecze, ale od kilku dni na noc psikam do nosa nasivin baby mojej córki, bo chyba bym oka nie zmruzyla 🤨
Ja tydzien temu dostalam od lekarza Metmin na katar.

Znów robiłam tsh I spadło mi z 3 na 1,5 w ciągu 2 tygodni. Natomiast FT4 wyszło 0,87 więc trochę mało.
 
Tsh znowu mi spadło, wraz z pierwszą betą było 1,5. Dwa tygodnie temu 0,5 a teraz 0,310 około czyli już nadczynność 😔 Kiedyś przy pierwszej ciąży (nie wiem czy to efekt ciąży czy przypadek) miałam okropną nadczynność, ciąża niestety zakończona w 6 tygodniu. Czy takie tsh może mieć negatywny wpływ na maleństwo? Czy coś z tym robić? Metizol zabroniony w ciąży na pewnmo

Tsh znowu mi spadło, wraz z pierwszą betą było 1,5. Dwa tygodnie temu 0,5 a teraz 0,310 około czyli już nadczynność 😔 Kiedyś przy pierwszej ciąży (nie wiem czy to efekt ciąży czy przypadek) miałam okropną nadczynność, ciąża niestety zakończona w 6 tygodniu. Czy takie tsh może mieć negatywny wpływ na maleństwo? Czy coś z tym robić? Metizol zabroniony w ciąży na pewno
W I trymestrze norma to od 0,1 do 2,5 . W drugim od 0,2 do 3. Więc nie masz nadczynności. Mieścisz się w normie. Moja endo twierdzi, że dopóki dziecko nie ma własnej tarczycy to najlepiej mieć jak najniższy wynik. Czyli taki jak Twój. Niebezpieczne jest niedoczynność na samym początku ciąży. Ale jak się martwisz to zbadaj ft3,ft4 jedno z nich (już nie pamiętam które) należy mieć w normie w ciąży. Poza tym anty tg,anty tpo tez możesz sobie zbadać. Ja zawsze w ciąży robiłam taki pakiet. Ale jestem na euthyroxie bo mam niedoczynność...
 
W I trymestrze norma to od 0,1 do 2,5 . W drugim od 0,2 do 3. Więc nie masz nadczynności. Mieścisz się w normie. Moja endo twierdzi, że dopóki dziecko nie ma własnej tarczycy to najlepiej mieć jak najniższy wynik. Czyli taki jak Twój. Niebezpieczne jest niedoczynność na samym początku ciąży. Ale jak się martwisz to zbadaj ft3,ft4 jedno z nich (już nie pamiętam które) należy mieć w normie w ciąży. Poza tym anty tg,anty tpo tez możesz sobie zbadać. Ja zawsze w ciąży robiłam taki pakiet. Ale jestem na euthyroxie bo mam niedoczynność...
Ja mam betę 3.8... ale póki co nie biorę żadnych leków, tylko kwas foliowy z Wit D i jodem...
 
Ja mam betę 3.8... ale póki co nie biorę żadnych leków, tylko kwas foliowy z Wit D i jodem...
Myślę, że powinnaś się wybrać do endokrynologa. Ja mam bardzo mała swoja tarczycę, biorę jodid i eurhyrox 50, witaminy pregna plus. Tak moj endo mi zalecil. I dzisiejszy wynik mam 1,05. Także idealnie. Cała pierwszą ciążę tez musiałam brać leki.
 
reklama
Ten mój wynik glukozy na czczo mnie trochę niepokój i dzisiaj załatwiłam sobie glukometr. Jutro rano sobie sprawdzę tak dla własnego spokoju. Jaki powinnam mieć wynik aby było wszystko dobrze? I jakie są normy godzinę po posiłku? W żadnej ciąży nie mualam problemów z cukrem więc to dla mnie nowy temat z którym mam nadzieję nie pozostanę długo. Bo wszystko mogę znieść, ale słowo dieta działa na mnie jak płachta na byka 😉
Rano 70-90
Po godzinie od rozpoczęcia posiłku do 140
Tsh znowu mi spadło, wraz z pierwszą betą było 1,5. Dwa tygodnie temu 0,5 a teraz 0,310 około czyli już nadczynność 😔 Kiedyś przy pierwszej ciąży (nie wiem czy to efekt ciąży czy przypadek) miałam okropną nadczynność, ciąża niestety zakończona w 6 tygodniu. Czy takie tsh może mieć negatywny wpływ na maleństwo? Czy coś z tym robić? Metizol zabroniony w ciąży na pewno
Ja miałam ostatnio 0.31 i wg lekarza wszystko ok.
 
Do góry