reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dzień Dobry-e popołudnie :)
Oszaleje dzisiaj, muszę wytrzymać do niedzieli sama, pakując zmywarkę myślałam że heftne bo zobaczyłam uwaga... Plasterek pieczarki. Sick 😒 Jutro do laboratorium się po kłóc a w czwartek omówić badania. Nic mi się nie chce. Nic. Nie biadolę, piękny dzień mamy w Krk, pozdrawiam wszystkie dziewczyny, korzystajcie z pogody 😌
 
reklama
A właśnie, orientujecie się o ile wcześniej przed terminem umawiane są cesarki? To jest tydzień, dwa?
Przez tą luteinę chyba zaczyna mi się jakieś dziadostwo przyplątywać, wizyta dopiero w piątek, tak się zastanawiam czy mogę sobie posmarować *clotrimazolum?
Ja użyłam zewnętrznie dwa razy, cienką warstwę, z tego co czytałam to nie jest zalecane w 1 trymestrze, ale tez nie ma go na listach znanych efektów ubocznych, wiec nie jest kategorycznie zakazany, plus ta dawka bez recepty jest tak malutka, ze ja się czułam bezpiecznie :D Wolałam użyć od razu przy luteinie, niż czekac na kuracje globulkami, jak sie dziadostwo rozwinie :/
 
Hej mnie się udało załatwić wcześniej wizytę u mojej dr na 8.11. Będę miała wtedy usg pierwszego trymestru w 12+6. 2.11 nie będę już szła do tego ginekologa u którego chciałam prowadzić ciążę.

A cc umawiać się ok tygodnia przed terminem.
 
A właśnie, orientujecie się o ile wcześniej przed terminem umawiane są cesarki? To jest tydzień, dwa?

Ja użyłam zewnętrznie dwa razy, cienką warstwę, z tego co czytałam to nie jest zalecane w 1 trymestrze, ale tez nie ma go na listach znanych efektów ubocznych, wiec nie jest kategorycznie zakazany, plus ta dawka bez recepty jest tak malutka, ze ja się czułam bezpiecznie :D Wolałam użyć od razu przy luteinie, niż czekac na kuracje globulkami, jak sie dziadostwo rozwinie :/
Wydaje mi się ze ok tydzień przed. Wiadomo chyba ze coś się dzieje co by zwiastowało szybszy porod wtedy wcześniej ustalają
 
To znów ja, niby 11+4 z kalendarza, a z usg 10+4 i termin się przesunął na 14.05. Młody ma ledwie 3.5cm, ale przynajmniej już było widać że Młody i dobrze, bo na to liczyłam. Tylko ta obsuwa czasowa mi nie na rękę, bo wolałabym jeszcze w kwietniu urodzić, ech 😪
 
To znów ja, niby 11+4 z kalendarza, a z usg 10+4 i termin się przesunął na 14.05. Młody ma ledwie 3.5cm, ale przynajmniej już było widać że Młody i dobrze, bo na to liczyłam. Tylko ta obsuwa czasowa mi nie na rękę, bo wolałabym jeszcze w kwietniu urodzić, ech 😪
Ale że już płeć znasz? Tak szybko?
 
To znów ja, niby 11+4 z kalendarza, a z usg 10+4 i termin się przesunął na 14.05. Młody ma ledwie 3.5cm, ale przynajmniej już było widać że Młody i dobrze, bo na to liczyłam. Tylko ta obsuwa czasowa mi nie na rękę, bo wolałabym jeszcze w kwietniu urodzić, ech 😪
Ooo czyli znasz już płeć? 🥰 Ciekawe czy u mnie będzie widać w 12+1, za 6 dni prenatalne 😊
 
reklama
Ale że już płeć znasz? Tak szybko?
Wg mnie jeśli ciąża jest z usg 10+4 to za wczesnie na określenie płci. Może widać już wyrostek płciowy ale to dalej jeszcze duże wróżenie z fusów. U mnie w pierwszej ciąży tez szybko lekarz powiedział ze chłopak, tydzień później na prenatalnych okazało się ze dziewczynka. Teraz koleżanka miała podobna sytuacje, tak się szybko cieszyła ze to chłopak- mówię weź spory margines na to bo mi tez tak lekarz powiedział i co ? Ma dziewczynkę 😀
 
Do góry