reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Ja nie mam ustalonych prenatalnych, ale wezmę 01.11, to będzie 12+4. Na razie skupiam się na wizycie w piątek rano, będzie usg i nifty. Zaczynam być przerażona tym, jak czas szybko leci. Ostatnio tydzień po prentalanych serce przestało bić, teraz prenatalne mam w identycznym momencie co wtedy.

Dziś siedzę na spotkaniu w pracy i czytam milion badań, zdałam sobie sprawe, ze moje wyniki i schorzenia krwi to „syndrom nawracających poronień” i gdyby nie moja upartość to ani ta ani kolejne ciąże by się nie udały :( A badania na swoją rękę i zmuszanie lekarzy do wzięcia mnie na serio.

Mam dziś mega upadek wiary w lekarzy.
 
Ja nie mam ustalonych prenatalnych, ale wezmę 01.11, to będzie 12+4. Na razie skupiam się na wizycie w piątek rano, będzie usg i nifty. Zaczynam być przerażona tym, jak czas szybko leci. Ostatnio tydzień po prentalanych serce przestało bić, teraz prenatalne mam w identycznym momencie co wtedy.

Dziś siedzę na spotkaniu w pracy i czytam milion badań, zdałam sobie sprawe, ze moje wyniki i schorzenia krwi to „syndrom nawracających poronień” i gdyby nie moja upartość to ani ta ani kolejne ciąże by się nie udały :( A badania na swoją rękę i zmuszanie lekarzy do wzięcia mnie na serio.

Mam dziś mega upadek wiary w lekarzy.
 
To praeda,trzeba trafic na lekarza ktory wlssciwie znas zdiagnozuje...a co bierzesz przy tuch nawracajacych porobieniach? Moha to 3 ciaza i przepisano mi Heparyne,acard,witaminy,luteine....dzis mam wizyte i mega sie stresuje bo odkaf zaczelam brac te leki nie mam zadnego pobolewania w podbrzuszu a wczesniej mialam ... u mnie dzis 8t3d
 
To praeda,trzeba trafic na lekarza ktory wlssciwie znas zdiagnozuje...a co bierzesz przy tuch nawracajacych porobieniach? Moha to 3 ciaza i przepisano mi Heparyne,acard,witaminy,luteine....dzis mam wizyte i mega sie stresuje bo odkaf zaczelam brac te leki nie mam zadnego pobolewania w podbrzuszu a wczesniej mialam ... u mnie dzis 8t3d
Gdzieś widziałam Twój komentarz i domyslalam się, ze mamy podobny problem :/ U mnie po poronieniu w 14tyg stwierdzono, ze to częste i ze nic mam nie badać (lol). Pojechałam do Polski robić badania na swoją rękę i wyszły mi tylko popularne mutacje. Cała reszta, maaasa badań ok. Na tej podstawie ginekolozka łaskawie mi pozwoliła iść do hematologa, ale jak będę w ciazy. W 6 tyg poszłam na badania i okazało się, ze mam problem z płytkami krwi, koagulacją i inne, widoczne tylko w ciazy. Zaczęłam brac 40mg Clexane, 150mg Acardu, luteinę, metyle brałam już wcześniej „na swoją rękę”. Dostałam tez 5mg foliku, ale biore go tylko czasem, głównie biorę metylowany folian w dawce 800mg. W naszym przypadku, heparyna i acard dają ogromnie wysokie szanse, w badaniach jest 94-98%, jedyny problem jest taki, ze Acard powinien być wprowadzony od starań, a hepryna od pozytywnego testu. U mnie przez lekarzy, którzy kazali czekac z badaniami, wprowadziłam leki dopiero po skończonym 6 tyg. To powoduje u mnie stresik, bo nigdy nie wiem, czy to nie było już za późno. Ale dziś 9+6 i na razie wyglada ok, może trochę tętno niskawe.
Współczuje strasznie, ze u Ciebie to stało się ponownie, masakra :( Czy tym razem dali Ci leki od starań/ciazy?
 
To praeda,trzeba trafic na lekarza ktory wlssciwie znas zdiagnozuje...a co bierzesz przy tuch nawracajacych porobieniach? Moha to 3 ciaza i przepisano mi Heparyne,acard,witaminy,luteine....dzis mam wizyte i mega sie stresuje bo odkaf zaczelam brac te leki nie mam zadnego pobolewania w podbrzuszu a wczesniej mialam ... u mnie dzis 8t3d
Aa jeszcze dodam, ze mnie tez bardzo mało boli brzuch od tego 8-9 tygodnia, zniknęły tez mdłości i wróciły wczoraj :) Wiec nie martw się, to tak znika i wraca.
 
Ja będę na prenatalnych 12+5 🙂 już nie mogę się doczekać, zwłaszcza, że lekarz, do którego idę słynie że baaardzo często na tych pierwszych prenatalnych określa już płeć 🥳 liczę, że i u nas coś zobaczy 😉 plus przy badaniu będzie mógł byc mój mąż
 
reklama
Do góry