reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Jeju, Dziewczyny, stres taki, że dalej nie chce ze mnie zejść. Aż kupiłam sobie po wszystkim chamskiego rogala z lukrem i makiem i jadłam spacerując, żeby cukier nie był za wysoki :D Jest maluch, tętno już 169 (ostatnio w 6+0 było 109), jest trochę mniejszy niż wynikałoby z wieku, dziś 8+0, a ma 13 mm, czyli takie 7+4, ginekolog powiedział, że to absolutnie żaden powód do zmartwień, mieści się w normie i że jest wszystko ok. Za to trochę się zmartwiłam bo jeden z moich mięśniaków prawie podwoił swój rozmiar i tu też ginekolog mówi, że luz, że mam go od wielu lat, mamy pewność, że jest łagodny, poza tym wypchnęło go na przód i jest teraz jak na talerzu więc to może być kwestia pomiarowa. Mięśniakowi też mierzył tętno, powiedział, że powodów do zmartwień nie ma żadnych...ale ja już się tak nakręciłam, że niełatwo mnie przekonać :D :D Teraz muszę się odkręcić, nie analizować, zaufać lekarzowi i w przyszłym tygodniu idę na szybkie USG do niego, a. 4 listopada prenatalne :D Powiedziałam mu, że może zapomnieć, że ja 4 tygodnie wytrzymam i za tydzień muszę przyjść hehe. Powiedział, że spoko i pod koniec października mogę też przybyć jak nie ogarnę psychicznie :D Dobra, odważę się chyba wkleić zaraz pierwszą fotkę mojego malucha na grupę, chociaż takie niewyględne to zdjęcie :D

Im dalej w las tym większy stres. Trzymajmy się jakoś :D

PS. Dziewczyny, nie myślcie, że nasz stres jakoś super dziecku szkodzi, to powtarzane od lat nieprawdy. Badania naukowe tego nie potwierdzają, kobiety z krajów ogarniętych wojną mają bardzo zbliżony współczynnik poronień do innych krajów. Ja wychodzę z założenia, że skoro opcja "nie stresuj się" jest teraz niemożliwa to chociaż nie będę sobie wkręcać, że dziecku tym szkodzę. To już coś ;)
Super, czekałam na taką pozytywną wiadomość ❤️❤️❤️
 
reklama
Cześć, chciałabym do Was dołączyć, jeśli można :) Może powiem coś o sobie na początku. W domku mam dwójkę dzieci 1,5 roku i 3,5 roku. Tak więc mam dość wesoło w domku :) Obecnie jestem w 10tc +3 dni. Serduszko ładnie bije. Zapisałam się na badania prenatalne na 28.10. Termin porodu mam na 7 maja 2022. Z racji tego, że z państwowymi żłobkami ciężko to przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Z objawów ciążowych, to mam tylko pobolewanie w podbrzuszu , czasem kłucia, duża senność i zmęczenie. Wiadomo staram się oszczędzać ale przy dzieciakach czasem ciężko. To chyba tyle . Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko :)
Cześć:) u mnie 3 latka i półtora roczna córka:) Też jesteśmy w domu :)
 
I uznałam, że pierdzielę, kupuję sobie segregator ciążowy i jakieś ciążowe spodnie. Ciągle się boję kupić cokolwiek, bo "nie wiadomo", ale dziś na wizycie byłam w dresie hehe, bo jeansy nawet z rozpiętym rozporkiem już nie dają rady :)
Spodnie ciążowe to nowa jakość życia :D Ja tez czuje, ze juz niedługo będą grane, na razie powoli zaczynam unikać jeansów
 
I uznałam, że pierdzielę, kupuję sobie segregator ciążowy i jakieś ciążowe spodnie. Ciągle się boję kupić cokolwiek, bo "nie wiadomo", ale dziś na wizycie byłam w dresie hehe, bo jeansy nawet z rozpiętym rozporkiem już nie dają rady :)
Polecam z lidla nosiłam cała ciąże pierwsza i są jak nowe nawet nie sprane. A najlepsze to te takie jegginsy wygodne jak legginsy a jakoś wyglądają 🤣 segregator miałam w pierwszej ciąży i w sumie nie specjalnie się sprawdził
 
Dziewczyny byłam na wizycie we wrześniu skończone 7 tygodni. Teraz wizytę będę miała za tydzień skończony 13 tydzień. Ale od tygodnia boję się, że coś jest nie tak nie mam żadnych objawów, wszystko jest okej. I ciągle panikuje ze serduszko przestało bić. Czy też macie takie stany lękowe?
Bardzo często. Dziś 10+1, od wizyty minęło raptem 5 dni a kolejna za 2 tygodnie na usg genetycznym i się cykam cały czas, oprócz delikatnego bólu piersi i kłucia czasem w podbrzuszu to nic mi nie dolega w sumie.. Trzeba myśleć pozytywnie ❤️✊
 
Polecam z lidla nosiłam cała ciąże pierwsza i są jak nowe nawet nie sprane. A najlepsze to te takie jegginsy wygodne jak legginsy a jakoś wyglądają 🤣 segregator miałam w pierwszej ciąży i w sumie nie specjalnie się sprawdził
Mój segregator też leży;) Osobiście uważam,że jest bez sensu. Żałuję,że.go kupiłam.
 
reklama
Czesc ! U mnie 9+5 i dopiero wracam do zywych...co sie ze mna dzialo ! Masakra..niestety musialam zrezygnowac z pracy, ledwo wstawalam z lozka, migrena nie do wytrzymania, mdlosci tragiczne a przez hormony mialam wrazenie, ze wybuchne 🙉😭 ..
Nikomu nie zycze takich dolegliwosci..ginekolog mowila, ze to przez niskie tetno dostawalam takich boli glowy...no nic narazie od dwoch dni zyje i sie tak bardzo ciesze, ze moge normalnie funkcjonowac 🙏🙏 taka ulga!
 
Do góry