reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
U mnie też męża więcej nie ma niż jest na razie jakoś daje radę z dwójką bez żadnej pomocy rodziny, myślę że z trójką też podołam tylko trzeba będzie włączyć grubsza logistykę 😅 chodzi o zaprowadzanie odbieranie treningi starszaka..ja mam rodzinkę pod nosem ale jakoś mało chetni są do pomocy a prosić się nie chce..
@Zaskoczona30 trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę ♥️
Ja byłam właśnie u ortodaty noszę aparat na dolnym łuku już 5 lat! 😒 I końca nie widać , zakładając no byłam przygotowana na takie koszty i czas. W gabinecie 20 minut i 150 zł, za dwie wizyty ściąganie a to dopiero koszt 800 zł + płytka i jeszcze o jakimś bondingu mi mówią 😳 kosmos ile kasy 😬skąd ja na to wezmę 🤔
Jutro wizyta , mam naprawdę stracha ,boję się kolejny raz pustego jaja 😩 eh , mąż specjalnie wychodzi wcześniej z pracy bo chce mi towarzyszyć żeby było troszkę lżej
 
U mnie też męża więcej nie ma niż jest na razie jakoś daje radę z dwójką bez żadnej pomocy rodziny, myślę że z trójką też podołam tylko trzeba będzie włączyć grubsza logistykę 😅 chodzi o zaprowadzanie odbieranie treningi starszaka..ja mam rodzinkę pod nosem ale jakoś mało chetni są do pomocy a prosić się nie chce..
@Zaskoczona30 trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę ♥️
Ja byłam właśnie u ortodaty noszę aparat na dolnym łuku już 5 lat! 😒 I końca nie widać , zakładając no byłam przygotowana na takie koszty i czas. W gabinecie 20 minut i 150 zł, za dwie wizyty ściąganie a to dopiero koszt 800 zł + płytka i jeszcze o jakimś bondingu mi mówią 😳 kosmos ile kasy 😬skąd ja na to wezmę 🤔
Jutro wizyta , mam naprawdę stracha ,boję się kolejny raz pustego jaja 😩 eh , mąż specjalnie wychodzi wcześniej z pracy bo chce mi towarzyszyć żeby było troszkę lżej
Moja starsza córka ma zgryz krzyżowy. Leczymy się u ortodonty od pazdziernika 2020. Doskonale znam ból w kwestii finansów. Za wizytę kontrolną przy 2 łukach płacę co 6tyg 200zl. Koszt obu łuków łącznie to 4000 zl, plus szyna zewnętrzna na górę 500zl,a w późniejszym etapie będą potrzebne 3 śluby za łącznie 1500zl i na sam koniec usunięcie 4 ósemek za łącznie 2000zl. Najbardziej mnie boli fakt, ze na kasę chorych nic nam się nie należało. Rozumiem, ze wady estetyczne nie wymagają leczenia, ale w naszym przypadku było bardzo negatywnych skutków bez leczenia, które nic nie mają wspólnego z estetyką. Uważam, ze NFZ powinien choć refundować te wizyty kontrolne, nie ważne czy dla dzieci czy dla dorosłych! Natomiast nie wyobrażam sobie tego nie leczyc, gdyby nie było mnie stać to bym się autentycznie zadłużyła żeby dziecku naprawić zgryz jak się należy. Ogólnie uważam, ze poziom służby zdrowia na NFZ wola o pomstę do nieba i po wielokroć wolałbym opłacać jakiś abonament no do Luxmedu zamiast tych drakońskich, obowiązkowych składek zdrowotnych.
 
reklama
Do góry