reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Które nifty chcesz robić? Ja myślę o pro. Zastanawiam się czy robić w 11 tc, czy zrobić po pappa (13tc)
Wiesz co, tu gdzie mieszkam nie mam dostępu do Nifty stricte :( Ale na pewno trzeba mocno przeanalizować co pro daje, bo jeśli to są tylko mutacje np delecje, o których i tak nie mamy informacji, co powodują i czy są groźne, to ciezka decyzja, poprzednio u siebie robiłam Prendia pakiet podstawowy, ten rozszerzony właśnie nie ma nic sensownego oprocz masy malutkich spraw, ktore nie powiedzą mi zbyt wiele. Ewentualnie dla świetego spokoju i braku wyrzutów sumienia może wezmę pakiet rozszerzony bez większej analizy haha Muszę jeszcze raz do tego usiąść i porównać :) Jeszcze nie wiem, kiedy dokładnie robić pappę, ale wydaje mi się, ze fajnie byłoby mieć wyniki w dzień usg prenatalnego i moc obgadać wszystko z lekarzem - tu się zdam na niego. „Nifty” zrobię raczej wcześniej, ten 11 tydzień np. Ale tylko dlatego, ze jestem pewna, ze to zrobie i tak. Dobrym podejściem dla niepewnych jest tez najpierw usg + pappa, a nifty dopiero jeśli jakiekolwiek ryzyko wyjdzie wyższe.
 
Możesz spokojnie w 11 tc. Ja będę pewnie robiła między 10 a 11 Nifty Pro :) Jeśli wszystko będzie ok do tego czasu🤞
Jeśli mogę coś doradzić, to może poczekaj do 11 tygodnia z Nifty, bo wcześniej jednak jest ryzyko, ze frakcja wolnego dna płodowego będzie mała i będzie trzeba to powtarzać. Ja zrobiłam właśnie pomiędzy 10 i 11 i miałam malutko tej frakcji, ledwo ledwo im się udało zrobić badanie. Nie chciałabym, żeby coś improwizowali w tych badaniach tez :D Ah i u mnie lekarka powiedziała, ze skoro ciąża jest mlodszw i badanie zrobiłam przed 11tyg, to mogę nie dostać wyników i szczerze, to miałam tydzień mega stresu.
 
A ja mam znowu opryszczkę chyba . Wystarczy że poczuje że jest mi zimno i już na kolejny dzień mam albo w nosie albo na ustach .
Bardzo często wcześniej miałam . Mam nadzieję, że to nic grozniego w ciąży chociaż słyszałam że właśnie niedobrze jak jest :(( ale nie jest to moja pierwsza w życiu
 
Powiem wam, że w tej ciazy strasznie nie mogę się doczekać na informacje o płci 🙈 tak mam już ochotę kupić jakieś ubranka, ale jeszcze się powstrzymuje. Dziewczyny, które mają już dzieci, w którym tc dowiedzialyscie się o płci? Ja z córką późno, dopiero lekarz mi powiedział chyba w 18 tc a potwiedzil na polowkowych. Mam nadzieję, ze tym razem bobas pokaże szybciej co ma między nogami 😂
Jeju to moja pierwsza ciąża i w sumie obojętna płeć ważne żeby było zdrowe ale też już nie mogę się doczekać kiedy będę wiedziała kto tam w środku siedzi😅
 
Dziewczyny, a ja chciałabym zapytać, ponieważ nigdy nie robilam i nie wiem dokladnie na czym badania genetyczne o ktorych piszecie polegaja. Czy one dają tylko informacje co do zespołu Downa itp czy też np.wady które mozna skutecznie leczyc w życiu plodowym?
 
reklama
Do góry