reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Kupiłam wczoraj w apce HM dwa biustonosze dla ciężarnych, bo moje wszystkie cisną i sa za małe. Marzę, zeby jutro dotarly do paczkomatu, bo w tych się nie da funkcjonować.
 
Ja się cieszę, że jutro mam wizytę, która da mi jasną odpowiedź co dalej, bo chociaż będę mogla w spokoju potwierdzić już ciążę, gdy ktoś zauważy brzuszek. W takim tempie to w maju będę brzuch na taczce wozić 😂
Też mam jutro wizytę więc trzymam za nas obie kciuki. U mnie dopiero o 19.10, ale wytrzymam i postaram się być spokojna.
 
Powiedzieliśmy najbliższej rodzinie. Tzn wiedzą rodzice z obu stron, siostra męża, moja najblizsza kuzynka i jedyna babcia, ktora mi zostala. Strasznie się bałam komentarzy, bo to 3 ciąża, ale ku mojemu zdziwieniu wszyscy się bardzo ucieszyli, teść az sie popłakał. Jeden kamień z serca. Naszym corkom też powiedzieliśmy, bałam się trochę reakcji starszej, ale widać po niej zadowolenie. Wiadomo sytuację można ocenić dopiero po porodzie jak fizycznie się rodzina powiększy, ale pierwszy kamień z serca. Nie wytrzymałabym do końca pierwszego trymestru. Przemyślałam tą decyzję i nawet jeśli coś się wydarzy to jestem przekonana, ze wszyscy mnie wesprą po prostu. Moja głowa juz sie tym nie zamartwia, na nic się nie nastawiam będzie co ma byc.
 
@Hope99 część lekarzy na tym etapie nie włącza wiązki dopplerowskiej, bo wyszły badania (nie są jednoznaczne), które wskazywały, że może być niekorzystna dla zarodka :) Część lekarzy od tamtej pory włącza, część nie. Mój też nie włączył :) Ale super dzień, trzy wizyty za nami :D Kto ma dziś popołudniu wizytę jeszcze?
 
Powiedzieliśmy najbliższej rodzinie. Tzn wiedzą rodzice z obu stron, siostra męża, moja najblizsza kuzynka i jedyna babcia, ktora mi zostala. Strasznie się bałam komentarzy, bo to 3 ciąża, ale ku mojemu zdziwieniu wszyscy się bardzo ucieszyli, teść az sie popłakał. Jeden kamień z serca. Naszym corkom też powiedzieliśmy, bałam się trochę reakcji starszej, ale widać po niej zadowolenie. Wiadomo sytuację można ocenić dopiero po porodzie jak fizycznie się rodzina powiększy, ale pierwszy kamień z serca. Nie wytrzymałabym do końca pierwszego trymestru. Przemyślałam tą decyzję i nawet jeśli coś się wydarzy to jestem przekonana, ze wszyscy mnie wesprą po prostu. Moja głowa juz sie tym nie zamartwia, na nic się nie nastawiam będzie co ma byc.
Ja trochę też mam z tyłu głowy komentarz że to 3 dziecko(wspólne 2). No ale dorosli jesteśmy.
 
Hej Dziewczyny! :D Ja już po wizycie! Jest już tętno, maluch ma 4mm, na ten moment wszystko ok! :D Sama nie jestem pewna czy się bardziej tym stresuje, czy cieszę. Do 12 tygodnia czuję się jak na bombie zegarowej, a teraz kiedy już widziałam tętno na ekranie będę się pewnie stresować dwa razy bardziej! :D Według USG dziś 6+1, a według miesiączki 6+0 :D W gabinecie było opóźnienie, ja mega słabo znoszę takie czekanie na ważne badania i jak mi pani recepcjonistka ciśnienie mierzyła do karty to miałam tętno 106 z tego wszystkiego😅 Dostałam skierowanie na krzywą...ja już miałam kiedyś krzywą przed ciążą, nie wiem jak ja to w sobie utrzymam z tymi mdłościamio_O No ale zniosę wszystko, żeby tylko było ok :)

@outofthebox mój ginekolog (bardzo doświadczony położnik) powiedział, że w 6 tygodniu tętno 90-100 to norma. Pomyślałam, że to Cię uspokoi :)

@Dorka89 Ty się tym bólem nic a nic nie martw, to ścięgna tak bolą. Dokładnie tak (najpierw ciemno przed oczami, potem taki ciągnący piekący ból), są po prostu naciągnięte bo wszystko się tam rozszerza i to normalna. Ja dziś rano zaliczyłam taki ból jak majtki zakładałam i nogę za wysoko zadarłam, a raz jak kichnęłam to aż ciemno mi się przed oczami zrobiło :D
Dzięki wielkie . Bo to nie wiadomo nigdy . Pierwsza ciąża i przeżywam wszystko.. też już bym chciała żeby ten 12 tydzień był bo stres ciągle .. ale jestem pozytywnej myśli :) super że u Ciebie wszystko dobrze
 
Powiedzieliśmy najbliższej rodzinie. Tzn wiedzą rodzice z obu stron, siostra męża, moja najblizsza kuzynka i jedyna babcia, ktora mi zostala. Strasznie się bałam komentarzy, bo to 3 ciąża, ale ku mojemu zdziwieniu wszyscy się bardzo ucieszyli, teść az sie popłakał. Jeden kamień z serca. Naszym corkom też powiedzieliśmy, bałam się trochę reakcji starszej, ale widać po niej zadowolenie. Wiadomo sytuację można ocenić dopiero po porodzie jak fizycznie się rodzina powiększy, ale pierwszy kamień z serca. Nie wytrzymałabym do końca pierwszego trymestru. Przemyślałam tą decyzję i nawet jeśli coś się wydarzy to jestem przekonana, ze wszyscy mnie wesprą po prostu. Moja głowa juz sie tym nie zamartwia, na nic się nie nastawiam będzie co ma byc.
Ja też myślałam długo nad tym ale u mnie też już rodzina wie tak w sumie wyszło że się dowiedzieli i najbliżsi znajomi . Ale tak samo pomyślałam ze w razie czego to mnie będą wspierać . :)
 
reklama
A ja dziś powiedziałam w pracy. Najpierw rozmawiałam z przełożona i po rozmowie z nią wrocilysmy razem do mojego pokoju gdzie poprosiłam wszystkich o zamknięcie oczu bo mamy dla nich rebus. I rozwiesilam na tablicy wydrukowane kartki z rebusem, który po rozwiązaniu głosił: jestem w ciąży.
Także też mam już kamień z serca bo nie będę musiała się ukrywać a brzuszek rośnie jak szalony🙈
I gratulacje udanych wizyt😍
 
Do góry