reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Kurczę czytam o Waszych cukrach i wiecie, ze ja nie mam pojęcia jaki mam poziom? Wydaje mi się, ze u mnie to badają po 12 tygodniu… Az bym z ciekawości sprawdziła.

Właśnie w necie czytałam ze od 8tyg może już, ale ja chętnie poczekam do 12 :D

Ja nigdy nie miałam plamień, co ciekawe, ale zbadałam proga z betą, na początku ciazy, i wyszedł mi 18ng/l, wtedy od razu dałam znać ginekolozce, a ona o 18 tego dnia zostawiła mi tabletki w skrzynce pocztowej swojej kliniki, do odbioru, wiec pojechałam od razu odebrać, ona kocha robić wszyskto naturalnie, wiec zdziwiło mnie to… No i po tygodniu robiłam badania u hematologa i wtedy zdecydowali mi ponieść progesteron do dwóch razy dziennie. Z perspektywy czasu zaczynam podejrzewać, ze ja mam niski prog zawsze, poza ciążą tez…

Siedzę właśnie nad planami na weekend, bo czuje, ze muszę się mocno zająć, żeby za dużo nie myśleć dziś :D
No trzeba koniecznie się czymś innym zająć 😅... No mi wypisał lekarz to że względu na plamienie i było ok. Ale po jakimś wysiłku dostałam krwawienia to podniósł dawkę . To wolę to brać bo teraz nie mam nic . A chce donosić tą ciążę bo czekałam na nią 😍 więc jak trzeba to biorę 😁i oby już było wszytko ok ..niech mi potem odstawi i żeby się nic nie działo .. może też mam niski progesteron i stąd plamienie ... Ale nie badałam tego .. 1 października idę na krew i mocz i toksoplazmoze.
 
reklama
No trzeba koniecznie się czymś innym zająć 😅... No mi wypisał lekarz to że względu na plamienie i było ok. Ale po jakimś wysiłku dostałam krwawienia to podniósł dawkę . To wolę to brać bo teraz nie mam nic . A chce donosić tą ciążę bo czekałam na nią 😍 więc jak trzeba to biorę 😁i oby już było wszytko ok ..niech mi potem odstawi i żeby się nic nie działo .. może też mam niski progesteron i stąd plamienie ... Ale nie badałam tego .. 1 października idę na krew i mocz i toksoplazmoze.
No coś Ty, jasne, trzeba brac co dają i w ogóle nie narzekać :D Poprzednia ciąże straciłam w czerwcu, tak trochę bez powodu, bo wyniki np prenatalnego były super, no i strata poznawa, wtedy nie miałam w głowie ani sekundy stresu o nią. Teraz kłucie się Clexane, acardy, progesterony, dodatkowe tabletki czy wizyty mi nie straszne, wręcz się ciesze, ze to wszystko biore, bo może w końcu wpadłam na jakies rozwiazanie… Chociaż łatwo nie było o recepty, musiałam im udowodnić zle wyniki krwi az do 5+5 tyg, wiec mam nadzieje, ze nie pójdzie coś znów zle i przez upartych lekarzy to okaze się za późno…
 
No coś Ty, jasne, trzeba brac co dają i w ogóle nie narzekać :D Poprzednia ciąże straciłam w czerwcu, tak trochę bez powodu, bo wyniki np prenatalnego były super, no i strata poznawa, wtedy nie miałam w głowie ani sekundy stresu o nią. Teraz kłucie się Clexane, acardy, progesterony, dodatkowe tabletki czy wizyty mi nie straszne, wręcz się ciesze, ze to wszystko biore, bo może w końcu wpadłam na jakies rozwiazanie… Chociaż łatwo nie było o recepty, musiałam im udowodnić zle wyniki krwi az do 5+5 tyg, wiec mam nadzieje, ze nie pójdzie coś znów zle i przez upartych lekarzy to okaze się za późno…
No to trzymam kciuki . Ja biorę acard i mam nadzieję że wystarczy bo myślałam że clexane te od razu dostanę ... I też biorę i jestem pozytywnej myśli że wszystko się dobrze ułoży 😍❤️
 
No to trzymam kciuki . Ja biorę acard i mam nadzieję że wystarczy bo myślałam że clexane te od razu dostanę ... I też biorę i jestem pozytywnej myśli że wszystko się dobrze ułoży 😍❤️
Ja tez jade na acardzie, przed staraniami słyszałam o heparynie, ale teraz lekarz powiedział ze nie potrzeba. Ale jestem jakoś dziwnie spokojna 😊
 
Ja nie. Ale raczej nie polecam kubełkowe spacerówki bo jakbyś chciała dać malucha co jeszcze nie siedzi to wydaje mi się ze to zła pozycja
Tzn może powinnam sprecyzować … bardziej chodzi mi o gondole. Bo spacerówkę mam po córce Espiro i ja zostawiliśmy, bo nam bardzo odpowiadała gabarytami itd.
 
Ja tez jade na acardzie, przed staraniami słyszałam o heparynie, ale teraz lekarz powiedział ze nie potrzeba. Ale jestem jakoś dziwnie spokojna 😊
Mi też lekarz powiedział że acard starczy bo ja chciałam badać się na zespół antyfosfolipidowy ale powiedział mi że po to biorę acard i nie muszę to nie robiłam tych badań. Ja się cieszę że teraz już nic mi tam nie plami .. bo to tylko stres był czekam z niecierpliwością do kolejnej wizyty i mam nadzieję że już więcej zobaczę teraz jak byłam na USG to mi pokazał główkę rączkę i nóżkę ale już na tym zdjęciu co dał to ja nic nie widzę hehe mam nadzieję że następnym razem będzie już widać lepiej żeby tatuś dziecka mógł coś w końcu dojrzeć 😅😉
 
reklama
Do góry