reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
A dziewczyny powiedzcie mi. Bo 9.09 byłam na wizycie u lekarki (poszłam dla świetego spokoju sprawdzić, bo bym padła z tego stresu) a teraz w poniedziałek 27.09 idę do docelowego lekarza, tego który jest na oddziale w razie co. Jutro idę na pobranie krwi żeby mieć gotowe wyniki i zastanawiam się czy muszę koniecznie robić grupę krwi?? Mam ja w badaniach z tamtej ciąży wiec przecież mi się nie zmieniła …
Czy masz na to oddzielny dokument??? Bo grupa krwi na karcie z poprzedniej ciąży nie przejdzie. Ostatnio lekarz mowil ,że mam przynieść dokumentów potwierdzający grupę krwi ja akurat z 10 lat temu robiłam w centrum krwiodawstwa i mam taki papierek i musialam go pokazać w pierwszej ciąży i mieć oddzielnie przy porodzie mimo zapisu w karcie ciąży i teraz tak samo.
 
Mi podobnie bo 3,9 ale tydzien temu miałam 3.2. Jestem na dawce 75
A jesteś pod opieka endokrynologa? Ja przed ciąża dostałam 50/75 przy tsh 2,49
@nutka83 trzymam kciuki!!! :)

@Mika88 dobrze zrozumiałam? Miałaś 3,2, dostałaś 75 Euthyrox i po tygodniu masz 3,9? Czy dostałaś 75 po tym drugim wyniku, żeby szybko zbić?
Tsh w ciąży może skakać. Generalnie mój endo zawsze mi powtarza ze syntetyczny hormon odpowiednio działa po 6 tygodniach, wiec tutaj pewnie jeszcze nie zareagował na leki...
 
A u mnie nieciekawie się zrobiło. Po południu zaczęłam krwawić i to dość mocno 😔 Pojechałam do szpitala bo się naprawdę wystraszyłam. Lekarz zrobił usg jest pęcherzyk jest ciałko żółte i jest krwiak. Mam brać duphastron 3 razy dziennie. Zapisał mi jedno opakowanie i mam iść do kontroli do lekarza 1 października. Wtedy szóstki ma być jasne. Tylko teraz jak sobie przeliczyłam tabletki to nie starczy mi ich do kolejnej wizyty. Czy można tak przerwać branie po jednym opakowaniu? No i dał 22% szans na to że ciąża się utrzyma 😞😞😞
Niby można. Ale może spróbuj np od ogólnego
Też mam krwiaka i pierwszy ginekolog dawał 90% ,a mój stwierdził że tego typu są częste.
 
Ja mam Hashimoto i niedoczynność, byłam na Letrox 50 przed ciązą, miałam TSH stabilnie, ok 1,5. Zbadałam dzień po teście ciążowym i miałam 2,8. Teraz jestem na 75, ale zastanawiam się czy nie za mało, każdy mówi co innego, ponieważ mam Ft4 na dobrym poziomie. No nic, w niedzielę zbadam znów przed wizytą.
 
A jesteś pod opieka endokrynologa? Ja przed ciąża dostałam 50/75 przy tsh 2,49

Tsh w ciąży może skakać. Generalnie mój endo zawsze mi powtarza ze syntetyczny hormon odpowiednio działa po 6 tygodniach, wiec tutaj pewnie jeszcze nie zareagował na leki...
Tak jestem pod opieką endokrynologa. Też mam hashimoto i to było najprawdopodobniej przyczyną długich starań. Przed ciążą miałam wyregulowana tarczyce na 1,2 a gdy zaszłam w ciążę to os razu skoczyło do góry. Dawkę 75 dostałam ostatnio po wyniku 3,9. W sumie teraz co tydzień mam robić tsh I ft4 aby sprawdzić czy ta dawka będzie ok czy zwiększamy
 
reklama
Tak jestem pod opieką endokrynologa. Też mam hashimoto i to było najprawdopodobniej przyczyną długich starań. Przed ciążą miałam wyregulowana tarczyce na 1,2 a gdy zaszłam w ciążę to os razu skoczyło do góry. Dawkę 75 dostałam ostatnio po wyniku 3,9. W sumie teraz co tydzień mam robić tsh I ft4 aby sprawdzić czy ta dawka będzie ok czy zwiększamy
A ja mam według wyniku 1.8 czy to dobrze czy źle ? Zapisał mi wczoraj euthyrox 50
 
Do góry