reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Tak ja tak mam. Raz się czuje.lepiej bez objawów a raz jak.mi.przypierdzieli to nie daj Boże ;)

Dziewczyny czy wy odczuwacie rano suchość w ustach i ogromne pragnienie ? Ja od tygodnia nie mogę sobie poradzić, mam zlecone badanie krzywej cukrowej, bo to ponoć objaw cukrzycy. Nigdy takiego czegoś w ciąży nie miałam , Badania mam zrobić w następną sobotę przed wizytą. Miała.ktoras z was cukrzycę w ciąży i taki był objaw ? Albo w ogóle macie tak w ciąży?
Ja tez tam mam. Ciagle mam wrażenie takiego kapcia w buzi 🙈 ale ogólnie ja zawsze dużo pije. Koło łóżka koniecznie musi być woda. W nocy jak wstaje do małej to tez pije. W tamtej ciąży miałam cukrzyce. Teraz jak robiłam glukozę to mialam 99, mam mieć dietę cukrzycowa(chociaż ciężka z nią u mnie) i powtórzyć glukozę na następna wizytę.
 
reklama
Jadę dziś na zakupy. Z kasą krucho ale dziewczynki dostały na urodziny pieniądze i chce im kupić kurtki, ubranka. Jesli okaże się, że będziemy mieli 3 córeczkę to nie będę musiała w ogóle robić wyprawki. Młodsza córka też jest z maja :)
ja wiem że na wyprawkę jeszcze dużo czasu Ale tak z ciekawości co trzeba mieć dla takiego malucha w maju bo z pogoda to różnie .Co się u Ciebie sprawdziło A co było zupełnie nie potrzebne?
 
Mi cukier wyszedł 90 ,a hem.glik 5% więc jest dość. Ale dużo stresu mam więc pewnie też ten cukier taki większy,bo zawsze był ok
Ja testu z glukoza robić nie mogę więc ostro kontroluje w domu. Do diabetologa też już się wybieram
 
Cześć Kobietki, czy mogę prosić o radę?
Jestem za granicą, wracam do PL na stałe za 3 tygodnie i planuję pierwszą wizytę lekarską odbyć już w kraju, to przypadnie na 11 tc. Wiem, że wskazane jest zrobić pierwsze badanie do 10 tygodnia i trochę się martwię, czy to nie będzie za późno. Czuję się dobrze, jedynie szybko się męczę, na nic nie choruję. To moja pierwsza ciąża, mam 30 lat. Poczekać, czy poszukać jednak tutaj lekarza Waszym zdaniem? Przyznam, że nie dostanę się do żadnej przychodni z marszu, bo nie posiadam miejscowego nr pesel, mam tylko EKUZ turystyczną. Co byście zrobiły na moim miejscu? Bardzo proszę, bez hejtu. Pozdrawiam :)
 
Dziewczyny najlepiej kupcie sobie glukometry, jeśli jeszcze nie macie z cukrami doświadczenia :) Warto się siebie nauczyć, bo każdy organizm inaczej reaguje na różne potrawy. Mimo, że np białe ziemniaki nie są wskazane, to ja mam zawsze cukry super po nich, ale jak zjem nawet łyżkę białego ryżu to dzieją się cuda po prostu ;)

@Mama2012/2020/2022 , a czemu nie możesz robić krzywej?
 
Cześć Kobietki, czy mogę prosić o radę?
Jestem za granicą, wracam do PL na stałe za 3 tygodnie i planuję pierwszą wizytę lekarską odbyć już w kraju, to przypadnie na 11 tc. Wiem, że wskazane jest zrobić pierwsze badanie do 10 tygodnia i trochę się martwię, czy to nie będzie za późno. Czuję się dobrze, jedynie szybko się męczę, na nic nie choruję. To moja pierwsza ciąża, mam 30 lat. Poczekać, czy poszukać jednak tutaj lekarza Waszym zdaniem? Przyznam, że nie dostanę się do żadnej przychodni z marszu, bo nie posiadam miejscowego nr pesel, mam tylko EKUZ turystyczną. Co byście zrobiły na moim miejscu? Bardzo proszę, bez hejtu. Pozdrawiam :)
Jeśli nie masz możliwości pójść wcześniej (nie wiem jak to funkcjonuje za granicą) to ja bym zrobiła tak, że zrobiłabym prywatnie wszelkie badania krwi zalecane i na tę wizytę w 11 tygodniu udała się już z tymi wynikami, żeby szybko reagować (cukry, tarczyca etc). Ale jeśli tylko miałabym jakąkolwiek możliwość to poszłabym wcześniej na pierwszą wizytę za granicą :)
 
A
Dziewczyny najlepiej kupcie sobie glukometry, jeśli jeszcze nie macie z cukrami doświadczenia :) Warto się siebie nauczyć, bo każdy organizm inaczej reaguje na różne potrawy. Mimo, że np białe ziemniaki nie są wskazane, to ja mam zawsze cukry super po nich, ale jak zjem nawet łyżkę białego ryżu to dzieją się cuda po prostu ;)

@Mama2012/2020/2022 , a czemu nie możesz robić krzywej?

Bo jestem po operacji na żołądku.
 
Cześć Kobietki, czy mogę prosić o radę?
Jestem za granicą, wracam do PL na stałe za 3 tygodnie i planuję pierwszą wizytę lekarską odbyć już w kraju, to przypadnie na 11 tc. Wiem, że wskazane jest zrobić pierwsze badanie do 10 tygodnia i trochę się martwię, czy to nie będzie za późno. Czuję się dobrze, jedynie szybko się męczę, na nic nie choruję. To moja pierwsza ciąża, mam 30 lat. Poczekać, czy poszukać jednak tutaj lekarza Waszym zdaniem? Przyznam, że nie dostanę się do żadnej przychodni z marszu, bo nie posiadam miejscowego nr pesel, mam tylko EKUZ turystyczną. Co byście zrobiły na moim miejscu? Bardzo proszę, bez hejtu. Pozdrawiam :)
Ja pewnie poszłabym szybciej na wizytę. Ale pewnie nic się nie stanie jeżeli nic się nie dzieje. Tylko jeśli chciałabyś wziąć np becikowe to nie dostaniesz bo trzeba być pod opieka lekarza przed 10tc
 
reklama
Do góry