reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Jakie było tętno? Że odrazu zwróciłas uwagę? Są jakieś normy wogole ja nawet nie wiem
Nie wiem niestety, powiedziałam to oczekując, ze mi odpowie coś sensownego i to zmierzy, ale ona tylko stwierdziła, ze luzik, jest wczesnie itd. No ok, na 160 bpm jest za wczesnie, ale ponad 110, a w sumie 120 powinno być, a tak na oko to było poniżej 100, co już ma bardzo kiepskie prognozy. Mam wrażenie, ze ona jest ogromną zwolenniczką niestresowania mnie, ale ja nie lubię takich lekarzy, ja lubię mieć czarno na białym.
 
reklama
Nie wiem niestety, powiedziałam to oczekując, ze mi odpowie coś sensownego i to zmierzy, ale ona tylko stwierdziła, ze luzik, jest wczesnie itd. No ok, na 160 bpm jest za wczesnie, ale ponad 110, a w sumie 120 powinno być, a tak na oko to było poniżej 100, co już ma bardzo kiepskie prognozy. Mam wrażenie, ze ona jest ogromną zwolenniczką niestresowania mnie, ale ja nie lubię takich lekarzy, ja lubię mieć czarno na białym.
A to Twoja główna lekarka ?? Czy jeszcze do kogoś się wybierasz?
 
A to Twoja główna lekarka ?? Czy jeszcze do kogoś się wybierasz?
Tak, główna, myslalam, żeby ją zmienić i w sumie odpuściłam to, bo szukanie w obcym kraju nowego lekarza to nie jest łatwa sprawa… Nie wybieram się raczej, bo jeśli faktycznie serce bije zbyt wolno, to i tak nic nie zrobie. Możliwe, ze u mnie nigdy sie nie uda bez acardu i heparyny włączonych już od starań.
 
Dziewczyny, czy u Was objawy też są raz mocniejsze, raz dużo słabsze? Już któryś raz tak mam i oczywiście schiza😣

@klaudusia21 pamiętam, że po moim przyjściu na forum Ty mi odpisałaś, że piersi Cię przestały boleć na początku ciaży?✌ Jak teraz u Ciebie z objawami? :)
Tak ja tak mam. Raz się czuje.lepiej bez objawów a raz jak.mi.przypierdzieli to nie daj Boże ;)

Dziewczyny czy wy odczuwacie rano suchość w ustach i ogromne pragnienie ? Ja od tygodnia nie mogę sobie poradzić, mam zlecone badanie krzywej cukrowej, bo to ponoć objaw cukrzycy. Nigdy takiego czegoś w ciąży nie miałam , Badania mam zrobić w następną sobotę przed wizytą. Miała.ktoras z was cukrzycę w ciąży i taki był objaw ? Albo w ogóle macie tak w ciąży?
 
@mamahelenki92 ja mam stan przedcukrzycowy bez ciąży. To może być objaw cukrzycy (ale chyba byłoby to dziwne, żeby Ci tak wystrzeliła w kosmos, jeśli wszystko było ok przed ciążą), ale może być też objaw wysuszonych śluzówek od hormonów. Może nos Ci się zatyka w nocy i śpisz z otwartą buzią? Może podejdź do lekarza ogólnego, niech Ci zbada cukier glukometrem i od razu będzie wiedział czy trzeba szybko reagować, czy nie :) Mi ginekolog zlecił cukier na czczo na wizytę na 13 października dopiero (czyli taki 8 tydzień), ale ja chyba zrobię całą listę od niego już na tę wizytę 27 września. Ja bez ciąży mam takie cukry, że łapię się na cukrzycę ciążową, rano najczęściej 94-96, a jak czasem zjem np biały ryż to i 170-180 potrafię mieć. Teraz oczywiście nie jem takich rzeczy i raz wyłapałam cukier 149. Dzisiaj mimo spaceru po mleku owsianym z odrobiną miodu 147. Tak najczęściej to do 120 mam. Wydaje mi się, że jednak, żeby mieć takie objawy to już naprawdę musiałabyś mieć hardcorowe cukry. Ja przy takich cukrach jak moje nie mam żadnych objawów.
 
@mamahelenki92 ja mam stan przedcukrzycowy bez ciąży. To może być objaw cukrzycy (ale chyba byłoby to dziwne, żeby Ci tak wystrzeliła w kosmos, jeśli wszystko było ok przed ciążą), ale może być też objaw wysuszonych śluzówek od hormonów. Może nos Ci się zatyka w nocy i śpisz z otwartą buzią? Może podejdź do lekarza ogólnego, niech Ci zbada cukier glukometrem i od razu będzie wiedział czy trzeba szybko reagować, czy nie :) Mi ginekolog zlecił cukier na czczo na wizytę na 13 października dopiero (czyli taki 8 tydzień), ale ja chyba zrobię całą listę od niego już na tę wizytę 27 września. Ja bez ciąży mam takie cukry, że łapię się na cukrzycę ciążową, rano najczęściej 94-96, a jak czasem zjem np biały ryż to i 170-180 potrafię mieć. Teraz oczywiście nie jem takich rzeczy i raz wyłapałam cukier 149. Dzisiaj mimo spaceru po mleku owsianym z odrobiną miodu 147. Tak najczęściej to do 120 mam. Wydaje mi się, że jednak, żeby mieć takie objawy to już naprawdę musiałabyś mieć hardcorowe cukry. Ja przy takich cukrach jak moje nie mam żadnych objawów.
O dziękuję za doprecyzowanie. Właśnie zanim zaszlam w ciążę robiłam badania cukru i miałam 99 na czczo. W rodzinie mam cukrzyków. Lekarz kazał mi dlatego zrobić już krzywą. Pożyczę od mojego taty glukometru i sobie zmierze jutro rano :)
@mamahelenki92 , a w którym tygodniu Ty teraz jesteś? Nie mogę tego zapamiętać totalnie kto, w którym :) A tyle piszemy, że potem ciężko mi się dokopać ;)
Ja dziś 6+3 :D
 
reklama
Jadę dziś na zakupy. Z kasą krucho ale dziewczynki dostały na urodziny pieniądze i chce im kupić kurtki, ubranka. Jesli okaże się, że będziemy mieli 3 córeczkę to nie będę musiała w ogóle robić wyprawki. Młodsza córka też jest z maja :)
 
Do góry