reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Na 20 maja :D ja tez :D chociaż ciężko niby z miejscami, bo dużo babek do nas przyjezdza, bo sobie chwalą :D oby do maja się uspokoiło 😂
Ja na 19 maja to pewnie się spotkamy 🤣 jak wszystko pójdzie plus minus zgodnie z czasem :D
Nawet nie strasz tym brakiem miejsc bo ja już się nastawilam i nie chce jechac do Wrocławia🤣
 
Ja na 19 maja to pewnie się spotkamy 🤣 jak wszystko pójdzie plus minus zgodnie z czasem :D
Nawet nie strasz tym brakiem miejsc bo ja już się nastawilam i nie chce jechac do Wrocławia🤣
Haha o proszę może nawet na jednej sali będziemy 😂 ja tez nie chcę we Wrocku, trzeba wierzyć, ze się wszystkie pomieścimy 😅
 
Haha o proszę może nawet na jednej sali będziemy 😂 ja tez nie chcę we Wrocku, trzeba wierzyć, ze się wszystkie pomieścimy 😅
eee, maj to chyba nie jest popularny miesiąc pod względem urodzeń (?)
Ja poprzednio zaszłam w ciążę w święta i rodziłam we wrześniu - to był dziki szał... gdyby nie to, że miałam skierowanie od ordynatora to by mnie w życiu nie przyjęli tylko odsyłali po szpitalach...
 
Też jest popularna teoria, że więcej dzieci rodzi się jak jest pełnia księżyca (i w okolicznych dniach) :) w okolicach maja 2021 pełnia jest 27.04.2021 i potem 26.05.2021... ciekawe czy w naszym przypadku sie sprawdzi i faktycznie wtedy będzie więcej dzieciaków :D
 
eee, maj to chyba nie jest popularny miesiąc pod względem urodzeń (?)
Ja poprzednio zaszłam w ciążę w święta i rodziłam we wrześniu - to był dziki szał... gdyby nie to, że miałam skierowanie od ordynatora to by mnie w życiu nie przyjęli tylko odsyłali po szpitalach...
Ja trafiłam do szpitala w drugiej połowie października i było tyle porodów, że na dwóch salach na patologii ciąży leżały już kobiety z dzidziusiami 😜 ale jak rodziłam po tygodniu to już takiego problemu nie było. To chyba zależy od konkretnego momentu.
Taka ciekawostka, panie położne w szpitalu powiedziały mi np. że podczas pełni księżyca jest więcej porodów ;)
 
Sluchajcie a ja czytałam wczoraj że niby można wziąć sobie soku z cytryny i dodać do tego roztworu żeby tak nie mulilo 🤣 czy któraś testowala? 😁

Jak miałam ten test na początku tej ciąży to w laboratorium dali mi glukozę o smaku cytrynowym i pani powiedziała, że specjalnie zaczęły kupować tą cytrynową, bo po tej zwykłej to zawsze miały "pogrom" wśród ciężarnych. Mi było mimo wszystko niedobrze, ale to pewnie dlatego, że to był najgorszy etap tej ciąży pod kątem samopoczucia.
 
Ja mam cukrzyce ciążowa od samego początku niestety. Najpierw dieta przez miesiąc Ale nie było efektu wiec od 3 tygodni jestem na insulinie nocnej 10j. Cukry dalej nie unormowane. Raz jest super przez 3 dni A później Znów przekroczenia :( schudlam z niektórych części ciała i waga stoi w miejscu, chyba wszystko idzie w brzuszek :) bywa ciezko Ale trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu ;)

Ja póki co nie dostałam insuliny, diabetolog stwierdziła, że takie pojedyncze skoki oznaczają błędy żywieniowe, a generalnie wygląda, że jest dobrze, powiedziała, że jak w jednym tygodniu zauważę min 4 przekroczenia to mam się zgłosić do niej szybciej i wtedy chyba wejdziemy z insuliną. Zdarzają mi się pojedyncze skoki, ale to głównie wtedy gdy wypiję mało wody, bo samych zakazanych produktów unikam:) trzymanie tej diety wymaga trochę więcej wysiłku, ale damy radę🙂 a waga też mi faktycznie stoi w miejscu.
 
reklama
Dziewczyny a jak u was z kondycja skory? Ja już myślałam ze wychodzę na prosta a to chyba była cisza przed burza bo tak mnie obsypalo pare dni temu... broda, policzki i żuchwa wyglądają jak pobojowisko, już patrzeć nie mogę na siebie serio

W pierwszym trymestrze miałam bolące na żuchwie oraz okolice ucha ale się skończyło i moja twarz jest gładka jak pupcia niemowlaka. Mój mąż trochę niezadowolony, bo nie ma co wyciskać😳 Ale ja raczej nie miałam problemów z trądzikiem. Przed okresem coś tam wyszło ale tylko takie pojedyncze sztuki.
 
Do góry