reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Na grypę ok, ale przecież szczepionki np na ospę, wzw czy rotawirusy nie są zmieniane co roku bo tez te wirusy tak szybko się nie zmieniają
Rotawirus też mutuje [emoji853], ospa pewnie nie, ale rota też mutuje, rozmawiałam z kolezanka ktor na uczelni pracuje, mowila ze mimo ze te wirusy sie zmieniaja warto jednak zaszczepic bo dziecko mniej agresywnie przechodzi chorobę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
aNusia jak tam sytuacja, była kupa? Nie raz tak jest jak że problemy się nawarstwiają.

Jetkaa co u Was jak Nasz wojownik, biedny kochany mały wielki człowiek? Tak to już rok, który zleciał nie wiadomo kiedy a Ty biedna masz ten rok wyjęty z życiorysu, żyjesz tylko życiem Oskara, przesyłam Ci dużo siły. To jest dla nas niewyobrażalne co Ty przeżywasz.

Mono rotawirus też mutuje jest coś takiego jak androwirus i mimo zaczepienia na rota ten jest jeszcze gorszy i też go łapią dzieci zaczepione i w cale lepiej tego nie przechodzą. Co to grypy to fakt ale reszta szczepionek jak jedna z Was pisała nie mutuje co roku.

W tym roku mamy też szczepienie z 5latka nie wiem jak my to przeżyjemy, przecież ona nie da się zaczepić.
 
Moja córcia od środy gorączkuje - do wczoraj do 39.4, dziś jak na razie do 38.2. I od tamtej pory nie chce jeść. Uszy czyste, kataru brak, gardło ładne, osłuchowo też w porządku. Morfologia wyszła dosyć dobrze (jakieś wartości na wirusówkę lekko podwyższone). Ob i CRP nie wyszło z powodu zbyt małej ilości pobranej krwi - jeśli do poniedziałku nie przejdzie mamy zrobić CRP i oddać mocz do badania. Zbijamy gorączkę. Puszcza brzydkie bączki i od środy zrobiła dwie wielgachne brzydkie kupy. Ubranko do prania a dziecko do wanienki. Tylko cholera, co jej dolega... Dziś zjadła zaledwie 4 łyżeczki jogurtu naturalnego, kilka kęsów suchej bułki i długiego kukurydzianego chrupka. Kiedy widzę, że łapie się za chrupka to biegnę i proponuję różne rzeczy. Zwykle kończy się na krzyku i zasłanianiu buzi. Dobrze, że pije z piersi (ale też niezbyt często) i pije wodę. Martwię się :(, trzyma ją i trzyma i na dodatek nie wiadomo co to jest :(
 
koniecznie zbadaj ten mocz, u dziewczynek sie od tego zaczyna, szkoda ze crp nie udało sie zrobic.. a kwinki białe są wysokie?
 
A może to 3 dniowka u mnie mała ostatnio też miała 3 dni gorączki po 39.5 A na 4 dzień wysypka robiłam też mocz i krew wyszlo wszystko ok też nic nie chciał jest i białą luźne kupy ale szły też jej 2 cztery na raz [emoji4]
 
Tak kjsko też wygląda to na 3 dniówkę, odczekaj trzy doby jak pojawi się wysypka to to jest to, zwykle wysypka mija i jest ok. to taki wirus właśnie
 
27 krótkich pytań
Przyszłe mamy! Zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety. Odpowiedzi są mi potrzebne do napisania pracy magisterskiej.
 
Jelitówka. Nic nie chce jeść. Doi pierś i kupa. Na szczęście nie wymiotuje. Po każdym karmieniu robi kupę. Nawadniam, zbijam gorączkę. Jutro z rana idziemy do lekarza. W dzień dużo spała i w tej chwili ani myśli o spaniu... Na szczęście nie ma na razie gorączki.
 
Bartek zaczął kaszlec w czwartek, z sob na nd temp podwyzszonaa i w niedziele tez. Dzis cos mnie tknelo żeby podjechac do pediatry. I co ?! Oskrzela....i znowu steryd i antybiotyk a niedawno w polowie marca mial....starszą tez cos rozbiera ale narazie oskrzela osluchowo czyste....narazie...
 
reklama
Do góry