reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczynki jakie mm podajecie swoim pociechom i czym się sugerowałyście w wyborze?

Co ile podajcie mm i w jakich ilościach?

Ja podaję Hipp Combiotic. U nas jeszcze dużo pije bo o około 3 pózniej 7 rano, czasem około 16/17 pózniej 19:30 i 23. W sumie 4-5 razy ale może to też dlatego, że wypija mniejsze ilości tzn 120-150 ml. Po roczku będę próbowała wyeliminować nocne karmienie
 
reklama
Pytam bo przechodzimy powoli z piersi na mm i w porównaniu z tym co piszecie to moja niunia pije i się domaga o wiele więcej np. 19-20 150ml +cyc kilka dziamdzien na u śnięcie, potem 23-24 ok 125, 2-3 125, 5-6 125, 9-10 125, 14-15 125, 17-18 125. Może dlatego tak mało mi zjada posiłków bo za dużo dostaje mleka. Rano tylko troszkę coś podje chlebka, bułki, obiad cały ten mały słoik, pomiędzy jakiś biszkopt, chrupek, a na kolekcję to jakiś jogurt, kaszkę lub chleb ale w małych ilościach.
 
A czy któraś podaje mleko nutramigen LGG? Bo mam do oddania, bo nasz malutki jadl to mleko ale przeszliśmy na Nutricia Infantrini
 
@Jetkaa mój pije Nutramigen LGG 2.
Będziemy niedługo przechodzić na NAN bezlaktozowy.
Robiliśmy drugi raz badania krwi w kierunki alergii na mleko i jej nie ma.
Na 99% jest nietolerancja laktozy i mamy spróbować właśnie NAN bezlaktozowy- z polecenia alergologa.

14 kwietnia robimy roczek w restauracji. :)
kiedy to zleciało?! :p

Ile razy dziennie Wasze dzieci jedzą owoce?
Mój je dwa razy i nie wiem czy to nie za dużo?
Je np. banana z borówkami o 9:00 a o 12:00 kiwi, truskawki lub banan do kaszy jaglanej czy kukurydzianej.

Mój syn nie pił mleka w nocy a teraz od marca znowu pije.
3:00 150 ml
6-7:00 150 ml
17-18:00 180 ml
21-22:00 180 ml


@caltha miałam pokazać kuchnię.
 
@Jetkaa mój pije Nutramigen LGG 2.
Będziemy niedługo przechodzić na NAN bezlaktozowy.
Robiliśmy drugi raz badania krwi w kierunki alergii na mleko i jej nie ma.
Na 99% jest nietolerancja laktozy i mamy spróbować właśnie NAN bezlaktozowy- z polecenia alergologa.

14 kwietnia robimy roczek w restauracji. :)
kiedy to zleciało?! :p

Ile razy dziennie Wasze dzieci jedzą owoce?
Mój je dwa razy i nie wiem czy to nie za dużo?
Je np. banana z borówkami o 9:00 a o 12:00 kiwi, truskawki lub banan do kaszy jaglanej czy kukurydzianej.

Mój syn nie pił mleka w nocy a teraz od marca znowu pije.
3:00 150 ml
6-7:00 150 ml
17-18:00 180 ml
21-22:00 180 ml


@caltha miałam pokazać kuchnię.

Bardzo ładna kuchnia [emoji6]
Co do alergii to powiem z doświadczenia, że czasem nie wychodzi do 3 roku życia a niestety jet.. U nas straszy syn był zawsze w klasie 0 jeżeli chodzi o mleko, a alergia była. Dopiero po roku IGE wyszło mu podwyższone do 55 ( norma do 15), a pózniej i alergia na mleko wskazywała klasę 3. Ale wyrósł także i Wam przejdzie [emoji6]

Ja tez podaje dwa razy. Rano je musli z owocami, a popołudniu na deserek daje słoiczek owocowy
 
@basia89 też tak słyszałam, że może nie wychodzić alergia u takich małych dzieci.
Spróbujemy z tym mlekiem bez laktozy. Może to własnie to jest przyczyną.
Już nie mam pomysłów co małemu gotować, bo wszystkiego co z mlekiem, masłem, jogurtem związane unikamy.
Teraz podaję mu od czasu do czasu jogurt kokosowy, owsiankę na napoju owsianym. Wszystko drogie, ale urozmaicam jakoś.
 
@basia89 też tak słyszałam, że może nie wychodzić alergia u takich małych dzieci.
Spróbujemy z tym mlekiem bez laktozy. Może to własnie to jest przyczyną.
Już nie mam pomysłów co małemu gotować, bo wszystkiego co z mlekiem, masłem, jogurtem związane unikamy.
Teraz podaję mu od czasu do czasu jogurt kokosowy, owsiankę na napoju owsianym. Wszystko drogie, ale urozmaicam jakoś.

Tak to jest bardzo ciężkie.. mój Kuba był nie dość, że na bezmlecznej to bez jajek.. pózniej od 2 roku życia wprowadzałam mleko i było coraz lepiej, ale jajek nie jadł do 4 lat.. i też nam odpadały jogurty, serki, twarogi, bułki mleczne, biszkopty itd właściwie wszystko musiałam sprawdzać przed podaniem albo robić sama .. u nas dodatkowo atopowe zapalenie skory.. a młodszy od jakiegoś czasu też ma plamki.. i już sama nie wiem czy to nabiał czy gluten czy coś innego..
a robiliście kiedyś badanie na IGE całkowite ?
 
reklama
@Jetkaa mój pije Nutramigen LGG 2.
Będziemy niedługo przechodzić na NAN bezlaktozowy.
Robiliśmy drugi raz badania krwi w kierunki alergii na mleko i jej nie ma.
Na 99% jest nietolerancja laktozy i mamy spróbować właśnie NAN bezlaktozowy- z polecenia alergologa.

14 kwietnia robimy roczek w restauracji. :)
kiedy to zleciało?! [emoji14]

Ile razy dziennie Wasze dzieci jedzą owoce?
Mój je dwa razy i nie wiem czy to nie za dużo?
Je np. banana z borówkami o 9:00 a o 12:00 kiwi, truskawki lub banan do kaszy jaglanej czy kukurydzianej.

Mój syn nie pił mleka w nocy a teraz od marca znowu pije.
3:00 150 ml
6-7:00 150 ml
17-18:00 180 ml
21-22:00 180 ml


@caltha miałam pokazać kuchnię.
Można wiedzieć jak robisz tą kasze kukurydzianą lub jaglaną? Z góry dziękuję za przepis[emoji4]
 
Do góry