reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Zart dzisiejszego dnia. Telefon z banku Pani napalona że podwyzszy mi limit na kredytowce. Myślę ok, ostatnio ciagle zerujemy konto. Niech bedzie na czarną godzinę. Czar prysl jak jej powiedzialam ile teraz zarabiam, ile wydaje i ze mam darmozjada na utrzymaniu :) system wyliczył ze nie ma Pani zdolności .... skontaktujemy się po Pani powrocie do pracy :D

Leskowa - to rzeczywiście trudny wybór. Prace masz piękną, ale czemuż za taką kasę?!! Masakra. Jak żyć, premierze.

My walczymy z domowym śniadaniem. Czyli ryż z babanem i jogurtem (filipia dalam jogusia ;) )
Camel Ty ten ryż rozgotowujesz albo jakos blendujesz?. Ja tylko widelcem pogniotlam i Mlody lekko rozczarowany konsystencja. Wyglada na to że zjem ja :)

Filipa - o pomstę do nieba woła. Choć moj stary ostatnio nie lepiej dosrał. Pyta się mnie czemu nie zakładam juz tego pasa (przyp. poporodowy, kupilam po cc zeby moc sie ruszać) więc mu mowie ze juz jestem sto lat po porodzie i teraz to całe gie da (przyp.teraz to juz mi wisi tłuszcz :/) ale dociekam czemu pytasz. A on mi że podobno jak kobiety chodzą bez stanika to im piersi obwisaja i z tym może być tak samo...dodam ze ja karmiłam to często chodzilam po domu bez stanika...:/
I co? Już Ci lepiej??
:D
 
reklama
Kuźwa ale mendy z tych chłopów waszych , to mój takich numerów nie odwala. Aż sobie makijaż odwaliłam ,po przeczytaniu.
Ormianka na Twoim miejscu wywaliłabym pół wypłaty na nowe ciuchy , nie zapominając o fryzjerze i manikirzystce
 
Wiolonczela- milo słyszeć że są wyjątki. Ja puscilam to mimk uszu bo mysle ze nie chcial zle...a moze sie myle? ;)
A apropo walentynek to ja przelatalam wszystkie mięsne na osiedlu i okolicach zeby kupić poledwice wołowa na wykwintna kolacje przy swiecach, a on prosto z pracy pojechał po samochod dla rodziców. Wrócił o 20 i był tak skonany że postanowił wypić piwo, a na mój bulwers że nawet wina nie proponuje, ochoczo nalal lampkę wykapal sie i zmęczony poszedł spać :)
Ratuje go tylko to ze mi kupil dawno obiecany prezent....
Nie powiem ile tego dnia zjadlam slodyczy i innych smieci oczekując na tę kolacje... :/
 
Lepiej, lepiej.
Do tego Fifi jeść nie chce wcale, tylko by cycka doił. Marudzi, jojczy, narzeka. Wiem, że zęby, ale ile można.
A tak się miło dzień zapowiadał. Wstałam, słoneczko, sama w domu z Filipem, to nikt humoru nie zepsuje, a tu proszę. M. potrafi i zdalnie w doła wbić.
A ja w związku z tym nie robię nic. Dzieckiem się zajmuje, a nic mnie nie obchodzą obiady i sprzątania dziś.

Ewcia, ja na walentynki dostałam kwiaty i biżuterię. A potem zaległ na kanapie przed laptopem i nawijał z kolegami jak tu się na wiosenny weekend wyrwać, żeby im żony nie chapały.

Idę zeżreć czekoladę;)
 
Ostatnia edycja:
Ewcia w służbie zdrowia tylko lekarze godziwie zarabiają niestety ...

Filipia u nas też hejt na jedzenie inne niż cycek. Moja pierś karmiaca jest wielkości arbuza.
 
Ostatnia edycja:
Hehe, Filipowa mowie Ci, to są wieksze cwaniaki ;)

Leskowa, to wkuzwiajace jest. Godziwie ale też muszą dyżury po całym województwie albo i okolicy, że po kilka dni w domu ich nie ma. Masakra. Wlasnie wczoraj z m. gadaliśmy pod wplywem spotkania windowego z sasiadem, który zarabia 1500. I żeśmy myśleli jakim cudem dają radę z dwójką dzieci. My tu z jednym darmozjadem i nie wyrabiamy. Tylko u nas dwa klocki co miesiąc do banku płyną... :/
 
Ewcia - gdyby nie mąż, który zarabia zdecydowanie więcej niż ja , to w życiu byśmy się na drugie dziecko nie zdecydowali.
Niestety takie są polskie realia. . . Moja siostra skończyła pedagogike wczesnoszkolna i przedszkolna i jest na stażu za 800zl... Innej opcji pracy w zawodzie nie było. Teraz po stażu dostanie umowę i cały 1200 zł pensji. . . Po 5 latach studiów! Gdyby nie pomoc rodziców w życiu nie dalaby rady utrzymać sie... (Za sam pokój płaci 400 zł. + 100 bilet miesięczny). Jej koleżanka , która wsparcia w rodzinie nie ma, próbowała przed świętami popełnić samobójstwo... Ojciec alkoholik kazał jej w ratach zwracać kasę , która dał jej na studia. Dziewczyna żeby nazbierac cokolwiek z tego 1200 nie jadła, nabawiła się anoreksji i nie wytrzymała psychicznie sytuacji...
świnie przy korycie ,niezależnie z której opcji politycznej, potrafią tylko sobie kieszenie napchac!
 
Cześć dziewczyny, u nas po ciężkich nocach trochę spokoju ,ile nie wiem bo nie ma jeszcze na dole jednej 2 miejmy nadzieje ,że będzie chwile spokoju żebyśmy mogli się trochę wyspać bo obydwoje z m chodziliśmy jak pająki .Były już takie momenty że byłam tak wyczerpana psychicznie ,że płakałam razem z mała .

Mój m ciągle mi mówi komplementy więc nie ma co na niego narzekać ,ale gdyby próbowała coś gadać to zawsze potraktuje go ciętą ripostą i mu się odechce ,albo go zostawię na tydzień z mała to zobaczymy jak ona będzie wyglądał .

Co do zarobków to szkoda gadać moi znajomi prawie wszyscy zagranicą bo tu u nas na podkarpaciu zajeb... bezrobocie ,a zarobki szkoda gadać ok 1200zł ,jak to wyżyć z takich groszy samemu a co dopiero mają rodzinę na utrzymaniu i dziwią się politycy ,że tak mała dzieci rodzi się w Polsce jak rodzinne na dziecko to ok 73zł i to jak dochód na 1 osobę nie przekracza 530 zł ,to nawet na pieluch dziecku nie wystarczy .
Mój m musi na dwa etaty robić żeby jakoś wyżyć i przez to ciągle go nie ma w domu a ja sama ciągle z tym dzieckiem i jak to myśleć o drugim ???.
 
Eh. I nam dziś się nie poszczęściło - synek ma katar, zębiska chyba na dodatek wyłażą i nocka nieprzespana (w zasadzie, kolejna, bo przez ten katar od piątku budzi się w nocy, jak nigdy). Od rana żółta ciecz wycierana z pod nosa - eh i jeszcze mnie coś jakoś bierze.

W przychodni pow.,ze nie ma powodu do niepokoju, ze powinno samo przejść, tylko poić, czyścic nos i wsio. Szkoda tylko, że dzidzior nienawidzi czyszczenia noska aspiratorem. Wrzaski niepojęte. Ze trzy razy w życiu dal sobie wyciągnąć gile rechocząc przy tym...az zdębiałam ,co go tak bawiło, kiedy zawsze wrzask.

Ktoś mądry kiedyś mi powiedział, "cen faceta swego - mogłaś mieć gorszego" :). Nikt idealny nie jest. Choć mój to raczej ugodowy i w większości przypadków zgadzamy się bez dwóch zdań, ale i on czasami mnie z równowagi wyprowadza, choć ja jego również, tylko, ze to ja ta bardziej nerwowa w związku. Oby dziecko po ojcu łagodne usposobienie odziedziczyło :-)

Ja synkowi w ostatecznosci tylko przy gorączce powyżej 38,5C daje albo czopek albo syropek na zbicie temp. Mam tez taki proszek na ząbki jak marudzi i widzę, ze mu dokuczają dziąsełka, ale tez sporadycznie daje, gdy widzę, ze się meczy (i mnie meczy).

Co do zarobków to szkoda gadać moi znajomi prawie wszyscy zagranicą bo tu u nas na podkarpaciu zajeb... bezrobocie ,a zarobki szkoda gadać ok 1200zł ,jak to wyżyć z takich groszy samemu a co dopiero mają rodzinę na utrzymaniu i dziwią się politycy ,że tak mała dzieci rodzi się w Polsce jak rodzinne na dziecko to ok 73zł i to jak dochód na 1 osobę nie przekracza 530 zł ,to nawet na pieluch dziecku nie wystarczy .
Mój m musi na dwa etaty robić żeby jakoś wyżyć i przez to ciągle go nie ma w domu a ja sama ciągle z tym dzieckiem i jak to myśleć o drugim ???.

evi26, mój facet tez z Podkarpacia i ... w Londynie 9 rok siedzi ( ja 7). Chciało by się wrócić do PL, zwłaszcza teraz, żeby maluch bliżej rodzinę miał, ale nie widzę perspektyw. W UK kokosów nie mamy, ale nie martwimy się, czy będzie na rachunki, czy mogę dziecku kupić cokolwiek. Żyje się prościej i spokojniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja to o zarobkach sie wypowiadac nie bede..bo nie ma o czym mowic...o ile bede miala do czego wracac..ja z pogranicza swietokrzyski/podkarpackie wiec evi wiem o czym piszesz...

A dzis nuespodzianke mi zrobil kolega z liceum...poprostu mnie odwiedzil...normalnie to on ponieszkuje w Ulm...ale przyjechał odwiedzic rodzicoe i przy okazji mnie..ach jsk milo bylo powspominac..no i podluchac jsk dobrze sie dzieje w .de...az chce sie do Ulm...
 
Do góry