reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Fifimamo jak nauka spania?Ja jestem wyspana!Dzieci w swoich lozkach!Oby tak dalej!Oczywiscie licze sie z mozliwoscia powrotu do przeszlosci,jeszcze jakis prob postawienia na swoim...Ale warto!Warrrtooo! :-D Dla mnie to niewiarygodna zmiana :tak:

Evi dzwieczna za te chipsy jestem!Na pewno wyprobuje i bede sie chwalic jak wyszly :tak:

Kooska nie wiem co Ci poradzic.Moze przy okazji wizyty u pediatry dopytaj co moglabys zrobic? Jak stopniowo ja oswoic z tym,ze ktos inny tez moze sie nia zajac?Ty jestes w szczegolnej sytuacji i to pewnie tez tak na nia wplywa.W koncu ma tylko Ciebie do kochania.Sama tak mialam ale mojej mamie bardzo pomagala przyjaciolka.We wszystkim.Wiem,ze zaczely od tego ze przyjaciolka przychodzila i zamykala sie ze mna w jednym pokoju a mama byla w drugim.I miala zakaz zblizania sie pod kara chlosty :-) Musze przyznac,ze im wyszlo.I mialam 2 mamy zawsze(moj tato zmarl jak mialam 3 m-ce wiec jakos trzeba sobie radzic ;-)).Nie wiem czy masz kogos,na kim bedziesz mogla polegac az tak bardzo?Bo to duza odpowiedzialnosc dla takiej osoby.Ale i ogromna satysfakcja...
 
reklama
Mdła kurde 3 m-ce miałas, choć pewnie nigdy nie ma odpowiedniego czasu, ale i tak jakos mi smutno i szkoda mi mamy Twojej.
Z fajnych filmów , co miałam pisać, to zobaczyłam wczoraj oszukane i nawet się popłakałam.
Oczywiście miałam Wam poodpisywać, bo czytałam popołudniem i nie pamiętam co komu, pije właśnie bezalkohoowe piwo, nawetmoże być. Aha i moje dziecko wczoraj spało od 18 do 5.30 rana bez pobudki na jedzenie, ale po tym jedzeniu o 5.30 juz niestety był wyspany
 
Hej;
robię 4 podejście do napisania posta :D
u mnie dzisiaj cały dzień mgła, jak mleko gęsta. Dzieciaki buczące, moje i sąsiadujące. No koszmar.

A Chodakowska nie taka straszna (skalpel na bank nie). Ale nuuuudna. Ona taka flegmatyczna jest, że czasem aż przez to mi się nie chce. No i efektów jak u Evi też nie widać.

Eljar ty z bliźniakami to jesteś mistrzyni. Ja jednego małego buczydła nie ogarniam czasem.
 
Mdla cwicze chodakowska 4-7razy w tygodniu. Jesli chodzi o diete to jem normalnie. Czasem podjem cos slodkiego. Boje sie,ze jak zaczne stosowac jakies diety to strace mleko, a walka o mleko byla, wiec wole nie ryzykowac.Moje dziecie.jeszcze nie siedzi.tydzien temu opanowalo przewroty do perfekcji :)

My po ciezkiej nocy-mala przeziebiona ryk byl niesamowity mimo ze dostala czopka wyciszajacego .brak goraczki zaczerwienienia gardla tylko kaszel. Lekarka mowi,ze to od zebow, a mamy juz 3. Nic tylko czekac. Ale jak przetrwamy wesele-nie wiem

Podziwiam, bo ja po ciazy bym moze 6 razy na basenie a tak to mi sie nie chce cwiczyc. Spacery wystarczaja i noszenie 9,5 kg synka swietne na bicepsy :-) przerazilas mnie tymi zebami... moj nie ma jeszcze ani jednego... ups.

camel wspolczuje

Czesc dziewczyny :) widze, ze dyskusja kreci sie. Super!
U nas bez zmian - cyckowanie, wspolne spanie, czeste budzenie sie, marudzenie, itd.
Czy Wasze dzieci tez nie chca do nikogo na rece? Moja ryczy od razu jak tylko ja wypuszcze z rak.

Moj sie nie boi wcale :-) obcy sie usmiechaja do niego to odwzajemnia prawie od razu, tak samo z braniem na rece. Ani razu nie zaplakal:-)

Dziewczyny dzisiaj bym super dzien, to znaczy zalozylam sobie wieczorem ze zmieniam mu godziny drzemek i tak bylo! Mialy byc o 9, 12 i 15 i byly! bez marudzenia, plakania. Na spacerze spal godzine-poprosilam mame zeby go obudzila i nawet nie marudzil. Poszedl spac o 19. u nas zawsze bylo najgorzej miedzy 16 a 18 a dzisiaj o 16 sie obudzil zjadl zupke i 2 godziny sie spokojnie bawilismy. Mam nadzieje ze znalazlam sposob na synka!
 
Ostatnia edycja:
No to gratulacje Feelis.Ja o drzemkach dziennych to moge na razie pomarzyc.Nie wiem co jest nie tak?O 10 suuuper zasypia,przesypia do 11 i sie sama budzi.Za to o 14 drze sie jakby ja tam kolem lamali w tym lozeczku.Nawet kroliczek jej nie pomaga...I tak codziennie.Za to wieczorem czysta rewelacja:kapiel,karmienie,ksiazeczka,lozeczko....3-4min....spiiii :-D Jestem przeszczesliwa!

Wiolonczela nie o to mi chodzilo.Chcialam tylko podac przyklad,ze zawsze jest jakies wyjscie z sytuacji.Nawet najtrudniejszych.A mama jak juz sie pozbierala to miala sie calkiem niezle.:tak:Gorzej dla nas obu jak zaczelam dorastac.O wszystko walczylam zebami i pazurami.Jakby to od niej zalezalo to do tej pory nie wolno by mi bylo jezdzic samej tramwajem ;-)

Zapo depresja slotno-jesienna? :-) Kolezanka pojechala do Pl i pisala mi dzisiaj,ze sie robi ciemno o 16 i jak wracala do domu z miasta bylo -5° :szok: I w dodatku,ze ubiera rajtki pod spodnie :szok: To ja juz morda w kubel i na pogode zlego slowa....
 
Dziewczyny czy wasze dziecięcia spią na brzuchu. Kurna już wchodze do Młodego fefnasty raz i ciągle go zastaje w ciemnym kącie łózeczka na brzuchu. Się kurna boje go trochę tak zostawić na noc...której z reszta i tak całej nie prześpi...:dry:

Mdła - rewelacja. Hehe przy drugim tez będę mądra i konsekwentna :tak:

Zapo - mam takie same odczucia co do Chodakowskiej. Czuje się patrząc na nią jakbym była na sesji jakiejś sekty :-) "Teraz chę żebyś się rozgrzała...Teraz chcę żebyś sie położyła..." No ale skoro pomaga...

Feelis - Trzy drzemki plus spanie na spacerze? Ile czasu trwają te drzemki?
6 razy basen?? Toz to swietny wynik. Ja byłam raz. Kupiłam karnet na miesiąc. Po powocie do domu ułyszałam co?...że Młody jest za mały. Haha a to już ze 2 miesiące temu było...cholera nic przez ten czas nie urósł ;)
Śmiać mi się chce, ale płakać nad tym że widzę po sobie, ze na początku miałam większy zapał do dietowania i cwiczeń. Teraz lekko opadł. Boję się, ze zdziadzieje :-(
 
Cześć dziewczyny ,i znów kolejny taki sam dzień, codziennie te same czynności ,wstaje ,zajmuje się dzieckiem ,jem śniadanie i pije kawę ,ćwiczę ,biorę prysznic itd. Czasem mam ochotę się zbuntować i zostawić to wszystko na głowie m ! .
Dobrze ,że przynajmniej dobrze się czuje fizycznie bo przez to że ćwiczę regularnie to mam wystarczająco dużo energii na cały dzień .
Zapo ,Ewcia - każda z nas jest inna i mi np Chodakowska przypadła do gustu to że ma może monotonny głos podczas ćwiczeń mi nie przeszkadza ponieważ i tak jej nie słucham zazwyczaj słucham innej muzyki i robię swoje ,myślę ,że jest tyle instruktorek fitnessu ,że każda może znaleźć coś dla siebie przecież jest tyle różnych form sportu nie koniecznie musi być to fitness ważne aby cokolwiek robić .
Ważna jest też odpowiednia dieta która w połączeniu z ćwiczeniami daje efekty same ćwiczenia nie wystarczą a jeśli dieta i ćwiczenia nic nie dają to trzeba szukać innych przyczyn nie chudnięcia ,albo zbyt duża liczba przyjmowanych kalorii względem zapotrzebowania lub problemy zdrowotne np hormonalne .
 
Dziewczyny czy wasze dziecięcia spią na brzuchu. Kurna już wchodze do Młodego fefnasty raz i ciągle go zastaje w ciemnym kącie łózeczka na brzuchu. Się kurna boje go trochę tak zostawić na noc...
Feelis - Trzy drzemki plus spanie na spacerze? Ile czasu trwają te drzemki?
6 razy basen?? Toz to swietny wynik. Ja byłam raz. Kupiłam karnet na miesiąc. Po powocie do domu ułyszałam co?...że Młody jest za mały. Haha a to już ze 2 miesiące temu było...cholera nic przez ten czas nie urósłe :-(

Nie mozesz isc na basen bo synek jest za maly? To Ty nigdy go nie zostawiasz samego z kims?
Moj nie sypia na brzuchu, ostatnio raz go tak zastalam, ale po pol godzinie obudzil sie i jeczal.
On ma te 3 drzemki ale ta o 12 to byla na spacerze. Kazda po godzinie max. No i 12 h w nocy, czyli lacznie spi okolo 15 godzin. Dzisiaj wstal sam o 7 choc mialam ochote go jeszcze uspic, ale zgodnie z planem do 9 brykalismy i spi. :-)

Czy Wam wrocil juz @? Bo mi nadal nie :-)
A wczoraj kupilam ustnik z Lovi taki z duza dziurka i moze uda sie nauczyc go jesc kaszke na dobranoc- co myslicie ?
 
reklama
Ewcia, no przecież chodzisz na basen w soboty:-D. Żartuję. Ja tam chodzę tylko do dentysty i też jak wracam to wita mnie umęczona mina M. A, że zęby już wyleczyłam, to teraz pół roku posiedzę w domu:-D. A tak poważnie, to jakbym miała gdzieś wyjść, to jego gadanie by mnie nie obchodziło, on łazi po wspinaczkach, basenach i innych takich, to nie miałabym wyrzutów. Bardziej martwiłabym się o Filipa, ale z drugiej strony przy ojcu mu się nic nie stanie.


Feelis ja miałam już jeden okres, a teraz powinnam mieć za dwa dni, ale co będzie to się okaże.

Ja też bym chciała Filipowi dawać kaszkę przez ustnik, ale po pierwsze nie wiem jaki to kupić, a po drugie, ten leń nie chce ani butli ani niekapka. Jak zdjęliśmy uszczelkę z niekapka, to trochę soczku próbuje, ale więcej na ubraniu ląduje.
 
Do góry