reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Dzień dobry dziewczyny,u nas pogoda w miarę pewnie za chwile jak mała się obudzi pójdziemy na spacer trzeba korzystać .
Dziewczyny zazdroszczę takiej ilości mleka, u mnie nic nie ma a tak chciałam karmić nic trudno już z tym się pogodziłam z następnym nie będę taka glupia i nie dam do dokarmiania w szpitalu bo to zaburzyło mi laktacje .

Moja malutka coraz dłużej spi w nocy wczoraj od 20 do 24 i od 24 do 6 rano .
My na szczęście nie mamy problemów z kolkami ani innymi dolegliwościami brzuszkowymi ,ale mamy mały problem z główką bo malutka ma tendencje do dawania jej na prawo wiec walczymy z tym i już jest troszkę lepiej .

Ewcia -witam cię ja tez nie pomogę ,ale myślę że jak chcesz bardzo karmić i masz jeszcze jakieś mleczko to warto na pewno się poradzić jakieś doświadczonej położnej laktacyjnej ,ja niestety się poddałam po 2 miesiącach walki karmie butlą.

Miłego dnia dziewczyny:)
 
reklama
Mdła, Evi dzięki za słowo przywiania. Nie mam za bardzo się kogo popytać, bo wśród najbliższych koleżanek ja pierwsza matka. W internecie jakoś też zadziwiająco mało opini na temat tych lubelskich poradni. A dla kobiet z rodziny to normalne, że się karmi i jakoś nie mogą rozsądnie zrozumieć i poradzić. Teściowa próbowała, ale jak mi zrobiła masaż piersi :-) jak wrócilismy ze szpitala to podziękowałam. Czułam się jakbym była krową, którą doi. Od tamtej pory jak tylko daje małemu cycka przy niej to od razu blokada, bo mam wrażenie, że liczy mi każdą kroplę mleka :/ Ech zazdroszczę wam tego karmienia. Ja już tak się zafiksowałam, że czasami jak mu daję butelkę to nad nim płaczę. Obawiam się tylko, że może być już za późno z jego ssaniem :/

Camel ja tez dawałam Sab Simplex zdobyczny - rewelacji chyba nie było, chociaż strach pomyśleć co by było bez niego. Ale nie zauważyłam zeby to było znacznie lepsze działanie niż po Infacolu czy Boboticu ( teraz daje własnie ten ostatni). Jeden tydzień mieliśmy taki, że mały wyl calymi dniami. Pomyślałam, że to niemożliwe i poszłam do lekarza. Pani doktor oczywiście z lekko szydeczym uśmiechem po co ja przychodzę z kolką no ale ostatecznie zapisała mu Debridat. Może 2 dni po tym bylo lepiej. Mniej wysiłku wkładał w zrobienie kupy, tylko zaczął robić jedną dziennie, a wczoraj nie zrobił żadnej :/ Siedzimy i czekamy. Jutro i tak mamy lekarza, bo pierwsze szczepienie.
Nam póki co najlepiej pomaga kąpiel i suszarka - daję chwilę na brzuszek żeby mu zrobiło się ciepło a potem ten szum go uspokaja. Oczywiście wielkie zdziwienie w rodzinie ale wolę tak niż żeby płakał aż mu brak tchu, nałykał powietrza i powodował tym większe kolki. Jak się rozluźni to masujemy brzuszek. I tak czekamy trzeciego miesiąca...
Z probiotyków daję Bio Gaia. Po Dicoflor jakby bardziej ryczał.
Ale dziś dzień testu. Nie podaję nic i zobaczymy co będzie.

Dziewczyny karmiące mm - czy wasze dzieci oprócz mleka coś piją?? W mojgo da radę wmusić może 5 ml wody i tyle. Po koperku dał się w niebogłosy.
 
Ewcia - może spróbuj pic herbatki na laktacje i dużo wody ,przystawiaj małego jak najczęściej może to pobudzi laktacje no i możesz spróbować laktatorem pobudzać .
Co do picia ja daje malutkiej herbatkę z Hippa ułatwiającą trawienie, malej bardzo smakuje .
 
Hurrra!Dziewczynki dzisiaj Malizna odbyla pierwszy pelny przewrot z brzucha na plecy!Do tej pory tylko z boku na bok jej sie udawalo.A dzisiaj patrze:hyc! Moja malenka :-D

Ewcia ja zadna specjalistka nie jestem.Ale tez bym sie opila herbatek na laktacje(ja bardzo lubie a moge zapomniec),polozyla sie na 2-3 dni z dzieckiem(i ksiazka na przyklad ;-)) do wyra i przystawiala bez przerwy.Raz jedna raz druga.Niech ssie i pobudza! :-D powinno pomoc.A na pewno nie zaszkodzi :-)
Evi fajnie,ze sie mozesz wyspac!Dla mnie spiaca Malizna o 20:00 nadal pozostaje tylko w swerze marzen...W sumie w ciazy jak bylam tez najwiecej rozrabiala jak sie kladlam spac...Zasypia srednio o 23:00.A rano spi do 10:00.I jak ja przestawic(wole wolne wieczory niz ranki)?:-)
 
Hej laski.... mój dzisiaj lepiej niż wczoraj..dałam mu espumisan....nie spał oczywiście nic w dzień..teraz zasnął ale pewnie na jakieś 15 minut znając jego...

Co do probiotyku daje mu na lepsze rozwinięcie układu pokarmowego...bo problemy brzuszkowe w dalszym ciągu....

Witaj Ewcia...jeśli chodzi o położną laktacyjną mi pomogła...jak wyszłam ze szpitala to też myślałam że nie będę karmić..ale pokazała jak dokładnie przystawiać dziecko....zaczęłam się relaksować...uśmiechać do młodego, patrzeć na niego i mleko samo przyszło...zmieniłam myślenie a nie na siłę bo muszę..wszystko mi właśnie na spokojnie wytłumaczyła i cały czas chwaliła..nie krytykowała bo krytyki i uwag z każdej strony ciągle było dużo...ja piłam herbatkę z Hippa ale doczytałam że majeranek z kminkiem pomagają na laktację też a oprócz tego pomagają maliznie na wzdęcia..więc co dzień rano i wieczorem zaparzam sobie 1 łyżeczkę majeranku +jedną łyżeczkę kminku, smakuje całkiem dobrze :-) i piłam prawie 5 litrów wody...ale to przez to że na prawdę mnie suszyło...

Mdła gratulacje z pierwszego pełnego obrotu :-)


aaaa...i jeszcze się pochwale...ma dziś urodziny :-) ale wiecie co....gdyby nie facebook to sama bym o tym zapomniała....ale zaczęły mi przychodzić powiadomienia na komórke z fb i sobie przypomniałam w porze karmienia gdzieś około 3 nad ranem :-)
 
Camel wszystkiego najlepszego w takim wypadku!Jakies niespodzianki?Kwiaty,kolacja,Mlodziezy grzeczniejsze?Chwal sie!

U nas cyrku na kolkach ciag dalszy.Kot od 3 dni rzyga-zatrul sie jedzac liscie slonecznika na balkonie.To znaczy dzisiaj od rana swiezej plamy nie znalazlam wiec moze mu przeszlo? Pies dostaje tabletki,po ktorych pije bez przerwy i szczy.Biegamy na spacery ale czasem jej sie tez wymsknie w przedpokoju-jedyne miejsce z wykladzina...Malizna wczoraj caly dzien na rekach i wycie.Dzisiaj Mloda po przedszkolu niewyrazna,poklada sie,czerwone policzki.Goraczki na ta chwile brak ale,ale-wszystko przeciez przed nami :wściekła/y: I ja dzierzaca dzielnie stery tego statku-widmo bo wezowaty,chociaz ma dzisiaj wolne to w ciaglych rozjazdach... :-DW piatek na proszony obiad miala przyjsc moja mama ale tez ja zmoglo i nie wiem czy to wypali.W niedziele mamy gosci na polskie specjalnsci.I to tez o kant d... bo cos czuje,ze jak Mloda zaraze przyniosla to obie zapadna i wtedy mowie gosciom stanowcze NIE! Brak przyjec na Izbie Chorych! :-D Czekamy na rozwoj wydarzen...
 
Camel sto lat!
Ewcia,Dziewczyny dobrze mówią:tu duży wpływ ma psychika i motywacja.Jesli chcesz pokarmic,próbuj,myśle,ze masz spore szanse.
Mdla,co za pech,zdrowka dla wszystkich domowników:-)
 
Dzieki za zyczenia...

niestety:-( żadnych niespodzianek, małż rano zobaczył date i ups.... ale rozumiem go...jak ja sama zspomnialam...moze nie tyle zapomnielismy co czas przelatuje przy mlodym przez palce i nie kontrolujemy nawet ktory jest dzien miesiaca a czasem nawet tygodnia... mlody jest marudny..a ja jyz przemeczona tymi jego wzdeciami.... kiedy to sie skonczy..bo dziecko samo juz wykonczone, nie spi calymi dniami bo chyba boi sie ze jak zasnie to bedzie bolalo...

jakas masakra...

Mdla niezly sajgon u was...zdrowia zycze... A moj kot swira dostal..zrobila sie taka zlosliwa ze miauczy pol nocy..budzi sie czesciej niz mlody i tak zawodzi ze go budzi...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej. Pisze tu 4ty raz i chetnir Was czytam.
Tez wg mnie zaczelam miec problem z laktscja bo pokarmu coraz mniej. Na noc oodciagalam tylko 60ml. Oprocz przystawiania dziecka do piersi jak najczesciej wody i herbatek szukalam innych pobudzaczy na laktacje. Poczytalam o lekach homeopatycznych na wzmozenie laktacji i sprobowalam. Jak w sobote popoludniu wzielam 1 dawke tak w sobote wieczorem odciagnelam 120ml. Stosowalam 3kuleczki z kazdego leku 3x dziennie. Teraz dawke zmniejszam i w czwartek biore ostatni raz. Jak znowu poczuje ze mam mniej mleka ponownie zaczne je zazywac. Nazywaja sie lac caninum 5ch i ricinus communis 5ch. Mnie naorawde to pomoglo.
 
Do góry