reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

cześć:-)

PolaTola,
czemu u ciebie cc?


dziewczyny, zbieram się do pierwszego spacerku z Bąblem i nie wiem czy powinnam posmarować mu czymś specjalnym buźkę, czy raczej nie kombinować..:baffled: jak wy zabieracie swoje szkraby na spacerki?



Noelle, ale ci dobrze! czy ty karmisz piersią? bo ja na razie czuję się strasznie uwiązana karmieniem, a też chętnie bym sobie gdzieś wyskoczyła.. ale nie bardzo jest możliwość, bo Bąbel ciumcia co 2-3h, więc żeby gdzieś wybyć muszę się sprężać z szybkim powrotem:-(
 
reklama
PolaTola zjedz pieczone jabłko! Mi dali w szpitalu ( na 3 dzień dopiero mogłam jeść normalne- wcześniej tylko kroplówki) na śniadanie i za jakieś 2 godziny po sprawie :D
Ja dzisiaj byłam na zdjęciu szwów, podobno rana ładnie się goi, jeszcze nie widziałam, bo dopiero rano mogę zdjąc opatrunek ale jak patrzę na mój obwiśnięty brzuch z rozstępami to mi się płakać chce... Używa któraś pasa na brzuch, żeby się ładnie obkurczał? zastanawiam się nad jego zakupem...
Przed wyjściem karmiłam Nikole przez 40 min, potem została z babcią i wypiła 140ml mleka mm!! Mała jest u mnie na cycu praktycznie cały czas, jedno karmienie trwa minimum godzinę a i tak jest nie najedzona i muszę ją dokarmiać mm... Nie wiem o co chodzi...:-(
 
Julka, ja zwykłą Ziajką, bo Ziaja z filtrem jest po 3. miesiącu, ale i tak od słońca jest Budda chroniony zawsze, więc wydaje mi się to wystarczające.

Kolorowa, Nikola ma dopiero 6 dni, spokojnie! Przystawiaj ją jak najczęściej i powinno być super. Z tym że dopajanie mm ma tę wadę (którą już sama znam niestety...), że dziecko się najada do syta i później długo nie jest głodne, więc przystawianie "na śpiku" jest średnio możliwe. Przy piersi mogłabyś przystawiać nawet co 1,5 h i ta laktacja by się rozkręcała siłą rzeczy, a tak może być różnie. Może spróbuj laktatorem działać między karmieniami, żeby pobudzić maksymalnie laktację gdy Nikola nie ssie?
 
Ostatnia edycja:
cześć dziewczyny! Oj dawno tutaj mnie nie było dawno:-) ale dziecię moje ostatnio coś zdziwiać zaczęła ze spaniem i po kąpieli jak ją położę to śpi ładnie do 3 a później po karmieniu co 1h płacze przez sen. Ja głupia zrywam się do niej ale zanim dobiegnę do łóżeczka to ona już śpi:crazy:
A jak się całkiem jasno zrobi to już po spaniu mamy obie:wściekła/y:

PolaTola gratulacje!!!!!:-D

Marja mam nadzieję, że ty już po wszystkim i masz maluszka przy sobie :-)

Pozostałe dwupaki do roboty....wyganiać te dzieciaczki Wasze z brzuszków:-D
Noelle ja też na mojego męża narzekać nie mogę bo jak tylko jest w domu to Adi przejmuje rano żebym się choć troszkę wyspać mogła:tak::-)

My jak wychodzimy na spacer to na razie mamy niczym nie smarować (zalecenie pediatry) żeby ta bilirubina cały czas schodziła w dół... a i tak zawsze małą osłaniam budką od ostrego słonka:-) w lecie jak się zaczną upały to zakupię jakiś krem z filtrem.
 
PolaTola - ja robiłam na drugą dobę po cc, nawet obyło się bez czopka. Ale jak Tobie jest trudno, to poproś o czopek (u nas w szpitalu pielęgniarki dają same, jak na drugi dzień nie ma kupy)

Julka - ja niczym nie smaruję. Budka dokładnie zasłania od słońca.

Raz się napaliłam na jakiś super-hiper niemiecki krem z naturalnych składników, mega drogi. Posmarowałam nim Łucję i...wyglądała jak zombie. Krem nie chciał się wchłonąć, zostawił na skórze szaro-niebieski film i naprawdę wyglądała jak trup:baffled:
Kremu oczywiście nie można zwrócić:crazy:
 
Joasia, ardzash - kciuki za szybkie porody!!!

Pytanie do dziewczyn ktore mialy cc - kiedy po cc robilyscie "dwójeczkę"? Sorry za tego typu putanie ale ciekawa jestem bo ja nie bylam jeszcze w toalecie ale boje sie o szwy... Ewentualnie poprosze polożną o jakis czopek glicerymowy czy cos w tym stylu :)

Ja jakoś po 3 dniach chyba. A o szwy się nie bój. To tylko takie wrażenie.

Noelle ale super dzień. Ja jak na razie mogę pomażyć o popołudniu w samotności.
 
reklama
PolaTola gratki ogromne, no i widzisz, nie jesteś ostatnią z majówek :-)

A ja po pobycie u rodziców, dziś po kolejnym ktg, gdzie nawet kilka skurczy się zarejestrowało, ale bez szału, no i na poniedziałek mam skierowanie na oddział, chyba że mały wcześniej by się namyślił, tak czy siak, moje dziecię będzie czerwcowe. Tak patrzę na mój suwaczek i coś chyba oszukuje, bo w poniedziałek będę siedem dni po terminie.

Trzymam kciuki za pozostałe dwupaki &&&&&
a mamusiom życzę sił i czasu na ogarnięcie nowej sytuacji :tak:
 
Do góry