reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Dzien dobry!
Lumo_ja pije kawe,min jedna dziennie.... robie z ekspresu cisn latte wiec duzo mleka,ale sypana sie daje wiec moc wieksza niz w rozp.... mi gin powiedziala ze max 2-3 dziennie mozna pic.... no problem...:)


Zatem mykam robic kawe,nieprzytomnam mimo ze padlam jak dziecko wczoraj ok 21...



Ktos dzisiaj wizytuje?:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie majóweczki :)
Dołączam do waszego grona, dziś test pokazał 2 kreski. Mam nadzieje, że będziecie mnie wspierać, ponieważ jestem młoda i to moja pierwsza ciąża. Mam jeszcze pytanie, kiedy najlepiej iść do gina ? Aaa i jeszcze jedno, jestem przeziębiona, wiecie może czy moge pic "teraflu" ? Bo nie chce zaszkodzić dzidzi :( Bo co do objawów to praktycznie nie mam, jedynie co to spóźniająca się miesiączka, i lekki ból piersi. Tak naprawdę chyba bym testu dziś nie zrobiła, bo brzuch jak na @ pobolewał, ale wczoraj wieczorem odrzuciło mnie od moich ukochanych placków ziemniaczanych, wiec sruu do apteki po test, no i wynik już znacie. Pozdrawiam mamusie przyszłe :*

 
nanulinka ja dzisiaj wizytuję, na 12 idę :) i straszny nerw mnie złapał, głupie myśli w głowie, zaczynam się bać czy wszystko będzie ok. :-(

Witaj Czarnulka19, na wizytę najlepiej się zapisać omiędzy 6-8 tyg.
 
Ostatnia edycja:
cześć czarnulka
witamy w naszych progach :) gratuluje 2 kreseczek. jeśli chodzi o wiztytę u gina to w moim przekonaniu to najlepiej w 7 tyg. ale jesli nie możesz się doczekać to możesz nawet i w 6.
pozdrawiam

miłego dnia mamuśki :)
 
dzien dobry,

ciezko nadarzyc tu nawet jak nie bylo sie jeden wieczor :)
ja dziecie z m wyprawilam juz z domku, zaraz sama sie musze szykowac i na zakupy

zgadzam sie z Framama by zobaczyc serduszko i sie nie stresowac ze go jeszcze nie ma najlepiej po 7 tygodniu

Aska- trzymam mocno kciuki by wszystko bylo dobrze

czarnulka- witaj, co do przeziebienia kazdy lek musisz skonsultowac z lekarzem na wlasna reke - wedlug mojego lekarza- mozna wziac jedynie paracetamol, wiec najlepiej zapytaj czy mozesz to brac, albo domowe sposoby, mnie od wczoraj tez cos w gardle drapie, narazie tylko mleko z miodem

nanulika- mi gin nie kazal kawy i czarnej herbaty i wogole wszystkiego co z kofeina zwiazane ale to moze przez 2 poronienia i teraz tez plamilam, ja czytalam ze najlepiej pozostac przy jednej kawie dziennie, ale to co lekarz co artykul to inaczej mozna przeczytac

lumo- ja tez kawosz, ale teraz zero kofeiny, czasem caro :) ale to zaden zamiennik :) nie rozbudza

Noelle- przy tej pracy ktora opisujesz naprawde na czas ciazy przystopowac, niech szybko daja ci jakies zaswiadczenie

aangelika01- witaj

co do zakupow dla dziecka to mnie tez kusza, ale narazie czekam do conajmniej 14 tygodnia, ja na raty kupowac nie musze bo w sumie wszystko mam albo po synku albo poltorarocznej corci mojej siostry, wiec tylko jakies drobiazgi trzeba bedzie doikupic i chyba wozek gdyz nasz troche sie "rozkraczyl"

minervaa- super ze spiworek kupilas, ja jestem jakos strasznie przewrazliwiona by dziecko do conajmniej roku w spiworku spalo i napewno moj maluszek tez tylko w tym bedzie sypial


aniaczek- ja serduszko widzialam 5+4, ale tylko jak moj gin na monitorze wlaczyl kolory przeplywu krwi to w malenstwie tetnil czerwony punkcik, na czarno-bialym usg widac nie bylo, poniewaz plamilam mialam tez we wtorek usg i juz na czarno bialym tez byl widac malutki punkcic, wtedy wedlug usg byl 6+6

Iowonka- moj syn jeszcze nie wie o dzidzi , dowie sie duzo pozniej, slyszalam ze sa fajne ksiazeczki dla dzieci tlumaczace pojawienie sie nowej osobki moze kup taka i czytajcie razem opowiadaj jej jak to bedzie fajnie byc starsza siostra, moj synek ma wrecz przeciwnie czesto bawi sie autkami i mowi ze to sa bracia albo mowi ze chce zeby jego kuzynka byla u nas caly czas wiec chyba problemow nie bedzie

mamolinka90- wiem co czujesz wspolczuje i mocno trzymam kciuki by szybko sie udalo

i to chyba wszystko narazie tak po krotce, teraz zmykam cos do jedzenia kupic bo gloda mam
 
Aska -3mam kciuki zatem i czekkamy na wiesci!

Nia
Ja tez mam 2 aniolki na koncie,ale mysle ze kawa nie miala tu nic do rzeczy. Ja najczesciej pije jedna rano,czasem 2ga po pracy jak najdzie ochota bo ja kawosz jestem.... ale 2ga to tak raz na 10 dni mi sie zdarza....
 
Witam z rana
Czarnulka w ciąży można brać paracetamol, a o Teraflu musisz zapytać lekarza. Gratuluje dwóch kreseczek:)
Ja w ogóle nie piję kawy, ale jeżeli ktoś przed ciążą pił dużo kawy to jest wskazane żeby jedną dziennie wypił (tak mówił mi gin)
Pogoda wstrętna, a ja dziś załatwień ciąg dalszy.Trzymajcie kciuki.
Miłego dnia
 
witam,

czarnulka19, gratulacje, a na wizytę - tak jak dziewczyny piszą - po skończonym 7 tygodniu, wtedy juz widać serducho i stres mniejszy i łzy w oczach wieksze:tak: masz 19 lat? (wnioskuję z nicka).

ja kawę też pije, jedną dziennie słabą (choć z ekspresu) i z mlekiem. ustawiam na taką wersje kawy, ze jak nie byłąm w ciaży to uznawałam, że to nie kawa:-D

wczoraj trochę brzuch pobolewał, ale sie położyłam i nawet przeszło. porobiłąm wczoraj badania i niby wyniki OK, ale mam podwyższone PDW i P-LCR przy prawidlowej ilościowo PLT. Noelle, moze coś pomozesz? aha, a robiłyscie na różyczke tylko IgG czy również IgM?

no dobra, lecę po tą "kawę"...

dołączam do pytania: ktoś dzisiaj wizytuje????
 
O, to chyba będzie dobry pomysł z tą książeczką o braciszku/ siostrzyczce!
Najpierw moja córeczka była na etapie, że się cieszyła i chciała nawet swoją ukochaną, zużytą butelkę dać małemu rodzeństwu.
A później zaczęła myśleć.
W ogóle chyba niepotrzebnie jej w główce zamąciłam, to dla niej na tym etapie chyba zbytnia abstrakcja.

Czarnulka19 - jaka Ty młodziutka jesteś! A jak zareagowała na tę wieść rodzina?
 
reklama
Witam sie porannie :) Od 5 spac juz nie moge :( Dzisiaj moge sie juz spodziewac telefonu od poloznej kiedy mam przyjsc na USG. Beda to chyba najdluzsze dni w moim zyciu, tymbardziej ze jeszcze nasluchalam sie od innych dziewczyn, ze tez krwawily po 5 lub wiecej dni a teraz maja zdrowe bobasy.... A dla mnie daje do myslenia, ze niby juz 3 dzien to trwa, a nadal nie mam skrzepow, nawet nie wypadl fasolinek , brzuch tez mnie nie boli... Jedynie przestaly bolec mnie piersi i tak jak bylo tak i jest zadnych objawow wiecej... Dobrze, ze mama utrzymuje mnie jeszcze przy zdrowych zmyslach, bo bym chyba oszalala....

Tez ide zrobie sobie kawke inke bo w moim przypadku chyba tylko na taka moge sobie pozwolic...

Witam nowe mamusie i zycze spokojnego ciazowania :)

Pozostalym milego dnia :-)

Iownka moja Zuzia tez nie chce slyszec o rodzenstwie, na poczatku chciala braciszka a teraz mowi, ze ani siostry ani brata nie chce... Mam nadzieje, ze szybko zmieni zdanie
 
Do góry