reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2012

To $900 za korone to supertanio... Inny dentysta zaspiewal $1500! Teraz jeszcze cos wyrwiemy z ubezpieczenia, ale wiele osob jezdzi za granice. Najlepiej wychodzi gdzies w Azji, np. Tajlandia. Polska tez znosnie, ale to w polaczaniu z planowanymi tak czy siak odwiedzinami, bo bilet blisko 2tys za dorosla osobe, wiec dla samego dentysty nieco przydrogo, bo czesto dodatkowo wiaze sie to z parotygodniowym urlopem.
 
reklama
WITAJCIE, ja nie wypowiadam się na temat dentysty i cen, bo sama w lutym muszę się wybrać i już mnie to przeraża.

Noc bardzo kiepska, mała co chwilę się budziła i płakała, possała pierś i zaypiała, odkładałam ją do łóżeczka, pospała pół godz i od nowa Polska Ludowa.
Masakra, jestem pół przytomna.
Za to już rano kiedy wzięłam ją do siebie, jak R. wyszedł do pracy spała do 9. Znów jej się wszystko poprzestawiało. Chyba zaczniemy odwykówkę od cyca, Tylko JAK?????????????
Kilolek, zaproszenie wysłane.
Aksmobulka, współćzuję choroby.
Ok, spadam, napiszę później.
 
wikasik ja tez myslalam robic koronke w pl ale w pl to koszt jakis 1000zl wiec super tanio tez nie- poza tym balabym sie ze mi sie cos rozsypie i bedzie mi za daleko na reklamacje:zawstydzona/y:

a ty czesto jests w pl? masz jakas rodzine pl?
 
Chcialam odpisac: ale za to mamy tanie.... I niewiem, jak dokonczyc to zdanie, bo nic mi do glowy nie przychodzi... O, benzyna tansza, bo przewaznie ponizej $1.5 za litr. W przeliczeniu na zlotowki to mniej wiecej razy 3, ale zazwyczaj jest sens porownywac dochody i wydatki jako $1=1zl.

Tak z ciekawosci, ile kosztuje teraz w PL chleb, mleko, kino (zwykle nie 3D), banany?
U nas chleb taki pseudo polski to $5.90, najtanszy bialy tostowy $1
Mleko najtansze, ale dobre $2 za dwa litry ("firmowe" dochodzi nawet do $5 za litr...)
Kino $16
Banany jeszcze tydzien temu $2.90, wczoraj juz $4.40
 
hej witam sie i ja :-)

u nas nocka taka sobie bo mały sie troszke wiercil więc wzielam go do siebie... po czym budze sie i patrzę a mały leży do góry nogami:baffled: nogi miał koło mojej twarzy a głowa lezala sobie na kołdrze ...ja nie wiem jak on to zrobił że ja sie nawet nie przebudziłam:baffled: eee jednak juz go wiecej nie bede brała tak wczesnie do wyra boje sie że mi uciekanie i spadnie z wyra :no:

teraz robie obiadek dla młodego a po pojdziemy na spacerek bo słoneczko pięknie świeci ;)

Askmobulka zdrówka !

Kilolek zaproszenie poszło ;)

miłego dnia ;****
 
Witam,

noc super, przed 6 mały wypił 150ml herbatki i przesikał pieluchę :szok::-D

wikasik - chleb ok. 4 zł., mleko - w zależności od % - od 2 - 4 zł. (w zależności w jakim sklepie). Co do cen biletów w kinie Helios - normalny 20 zł, tani wtorek 17 zł., a weekend i święta 22 zł. Bananów dawno nie kupowałam, więc nie wiem po ile są aktualnie... Benzyna i ropa ponad 5 zł. (mniej więcej od 5,30 - 5,80 - wszystko w zależności od stacji). Dobre masło nawet i 5 zł. kostka. Generalnie zwykle na zakupach w markecie zostawiamy 0d 80 - 100 zł., a jak bierzemy zakupy na kilka dni (mięso + jakieś wędliny + rzeczy Krzysiowe) to i ponad 200 zł. zostawiamy :no:
A z ciekawości, jak u Was z cenami markowych kosmetyków? Ja też stosuję przelicznik 1 zł.=1£
Bo wychodzi na to, że u nas za lepszy kosmetyk np. Channel trzeba zapłacić 180 zł., a w UK ok. 40 - 50£.


Przed chwilą dzwonił mąż, że właśnie sprzęgło w samochodzie nam się popsuło :sorry2::wściekła/y:
 
Z cenami drogich kosmetykow nie pomoge. Zazwycaj uzywam jak najprostszych czesto bezzapachowych.

Andav, w Polsce jestem bardzo rzadko. Teraz jest Robert, wiec motywacja bedzie wieksza, ale poki co zdecydowalismy, ze moja mama przyjedzie - tak bedzie taniej, a przede wszystkim ona spedzi wiecej czasu z wnuczkiem. Jest starsza i nie wiem, jak dlugo bedzie jeszcze mogla tak daleko podrozowac (w tym roku skonczy 76 lat).
Zeby byl sens to by trzeba jechac na 4 tyg, czyli caluski urlop do wykorzystania. Teraz ja nie pracuje, ale na tak dlugo nie chcemy separowac Robcia od taty, wiec sama nie polece. Wiec caly roczny urlop, plus bilety jakies 4tys, na miejscu noclegi po rodzinie, ale i tak na pewno sporo kasy by poszlo, byc moze jakies auto by trzeba wynajac, a to duzy koszt, jakies upominki, pewnie bysmy chcieli tez wyskoczyc gdzies w gory, nad jeziora, wiec koszty noclegow. Znajomi mowia, ze na taki miesieczny albo ciut dluzszy wyjazd schodzi nawet 10tys dolarow. To duzo, bardzo duzo...

Ale pewnie jak Robert nieco podrosnie to bedziemy jezdzic co dwa lata, jak wielu naszych znajomych, ciut starsze dzieci mozna tez wysylac same samolotem, to pewnie bedzie niezla opcja :)
 
reklama
E o cenach i brakach pieniężnych to ja nie chce się wypowiadać.:no:.Za to gąsienica -córuś spała dość fajnietzn co jakiś czas trzeba było kneblować lu dopajać ale nieźle od 19:30 do 8 rano :-)Pupina już prawie wyleczona.Wikasik witaj w świecie Ząbich;-)oby szybko wyszło.Ja powinnam dziś iść do dentysty ale odmówie po pierwsze z kasa krucho (przełożę na koniec miesiąca) po drugie nie będę małej ciągneła ze sobą ,a bym musiała bo M w pracy.Zdrówka dla maluszków:tak:Amelia chciała pożerać kwiaty no jak prawdziwa gąsienica zdążyła nawet coś wpakować do paszczy i rzygneła tym jak ona to robi ,że tak szybko jest akurat tam gdzie jej być nie powinno:szok:
 
Do góry