reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

Sałatka z kurczaka z rodzynkami
* 1 duża pierś z kurczaka lub 2 mniejsze
* puszka kukurydzy
* ze 2 garście rodzynek
* kilka łyżek majonezu
* sól, biały pieprz do smaku

Pierś z kurczaka ugotować (można na kostce rosołowej, można na wywarze warzywnym). Miękką i ostudzoną pokroić w kostkę.
Dorzucić odsączoną kukurydzę i sparzone we wrzątku (i potem odparowane) rodzynki. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Wszystko wymieszać z majonezem.

Surówka z kapusty pekińskiej

30dag kapusty pekińskiej
cebula
10dag suszonych śliwek
jabłko
3 ząbki czosnku
natka pietruszki

1/4 szklanki majonezu
2 łyżki śmietany
sok z cytryny
pieprz
sól

Pokroić kapustę, śliwki w paski, jabłka(obrane) i cebulę w drobną kostkę. Posiekać natkę pietruszki.
Z pozostałych składników zrobić sos
Wszystko wymieszać

Serducho 'Sernik na zimno' należy je uformować albo w foremce o kształcie serca albo w pudełku po czekoladkach wedlowskich :p
serki homogenizowane naturalne
duzo owoców mrozonych - malimy , jagody i truskawki.
galaretka
zelatyna i 2 cukry waniliowe.

Na razie z mrozonek...ale latem.. hulaj dusza )

Truskawki i maliny rozmrozic . Jagód nie!
Homo miskujemy - ja miksowałam z truskawkami rozmrozonymi (pół paczki),
dodajemy oba cukry i żelatynę (ilosci nie podam bo nie pamietam, sypnełam,
zalałam wrzatkiem, wymieszałam i fruu do środka).

NA wierzchu (czyli na spodzie pudełka/ foremki jest galaretka z owoców
lesnych (zamiast 500 ml - 350) + nierozmrozone jagody - 1/3 pudełka), na to
serki .. i jeszcze raz galaretka.
A noakoło to sos ze zmiksowanych truskawek (+ odrobina breązowego cukru) .
Kropki ze zmiksowanych niedobitków jagód i malin.

Pozdrawiam i życzę smacznego Iza.
 
reklama
Koktajl bananowo-jablkowy, pozywny i chlodzacy.
2 banany i trzy jablka obrac, pokroic i zmiksowac z 1 szklanka mleka i 1 szklanka kwasnej smietany. Dodac 3 lyzki cukru, cukier waniliowy i sok z polowki cytryny. Podawac schlodzony.
 
Misiaq ja polecam kefir, do tego pokrojone w plasterki banany(ilość bez znaczenia, chociaż ja łakomczuch wkrajam cały) i płatki śniadaniowe według uznania. Pyszne śniadanko lub kolacja i do tego dobrze wpływa na trawienie. :D
 
ten kefirek z bananami to dobra rzecz :) pycha :p jeszcze tylko jabłuszka dokupię i zrobię ten napój co tetka radzi :)

wiecie co, zrobiłam sobie kogel-mogel i do niego wrzuciłam banana, wszystko jeszcze raz wymieszałam na miazgę i .... NIEBO W GĘBIE :)
 
Misiaq a nie boisz się surowych jajeczek?
A co do kefirku to banany można też miksować i bez platków i wtedy bardziej jako napój. (zamiast kefirku może być mleko + kostki lodu - pycha na upały)
 
misia_q ale mi smaka zrobilas z tym koglem, jakos slodkosci nie chodzily za mna ostatnio, ale chyba dzis cos trzeba bedzie wykombinowac ;D
 
A mi ostatnio chodzą po głowie rybki typu "salsa" albo jakaś "w galarecie" - ale nie tak żebym musiałą j ą zjeść ale nie pogardzę ;D aż dziw bierze, że w taki upał ::)
 
reklama
Ja już jesyem po "ataku" śledzi. Na imieninach u tesciowej opedzlowałam cały talerz, aż się szwagierka śmiała. No ale nie była w ciąży więc nie wie co to mus. ;)
 
Do góry