reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Barbhp u nas różnie, nie raz wytrzymuje 3 godz. a nieraz tylko jedną :/

Ja dzisiaj zakupiłam specyfik na rozstępy, mam nadzieje, że nie zabieram się za późno za walkę z nimi. Musiałam też małej dokupić ubranek na 62 bo się okazało, że nie mam w co dziecka ubrać. Niby tyle ciuszków, a okazało się że albo za małe albo za duże.
 
reklama
Wlasnie odkrylam kolejne goowno :((( jedno sie konczy a zaczyna nastepne.
Po trądziku (który nie byl jakis mocny) odparzyla się Felkowi szyjka- jeden dzien i wyzdrowiała.
Na głowce leciutka ciemieniuszka (raczej jak łupież to wyglada). Rano zawsze przemywam buzkę, szyjkę i uszki wacikiem.
I dziś rano patrzę- a za uszkami odparzenia!!!!! Tak jak by spłynęły mu resztki tej ciemieniuszki i odparzyło mu za uszkami! Az krewka była i pęknięcia!! A wczoraj jeszcze tego nie było :((((((
Do tego ta wysylka z nóżek opanowała całe ciałko, skóra zaczęła się łuszczyc (pomimo oilatum) i generalnie słabp to wyglada. We wtorek lekarz go widziała i mówiła ze to nie alergia. Ale i tak mnie to martwi.

Cwiercnuta witaj ponownie!

A gdzie Orchidea?
 
U nas 2lekarzy powiedzialo, ze to potowki na bank a nie skaza..ale postanowilam nie jesc narazie nabialu..nie wiem juz jak sobie radzic z tym wszystki..przemywam oilatum i oliwkuje glowke nawet 3 razy dziennie no i wyczesuje to cholerstwo.. Tak samo z buzka..przemywam przygotowana woda i smaruje buzke lekkim kremem..okropnie to wyglada.
Martuszka-ciagle cos z tymi dzieciatkami..czlowiek dba bardzo o higiene a i tak prpblemy skorne nawracaja
 
Wpadam na sekund pięć:-p

Nutka - witaj!
Poli, martuszka - na łuszczącą się skórę kupiłam "krem AA na ciemieniuchę" i powiem Wam że po dwóch dniach stosowania jest poprawa:tak:

wczoraj położna jak zobaczyła Jaśka to mnie skazą postraszyła - więc dołączam do mam na diecie bezmlecznej, a że w ubrania się nie mieszczę a na nowe kasy brak to od 3 dni nie zjadłam nic słodkiego, choć mnie skręca:baffled:
Dzięki temu w końcu waga drgnęła o pół kilo w dół:tak:

pozdrawiam:-)
 
No wlasnie wyslalam meza do apteki po krem na ciemieniuche a tam babka mu powiedziala, ze najlepsza na to jest oliwka..Ja mam wrazenie, ze ciemieniucha sie nam przeniosla kolo oczu..tak to przynajmniej wyglada no i jest czerwone..grr..bo na glowce to cieminiucha jest z przodu a na reszcie glowki to taki wlasnie lopiez..
 
u Laury skóra łuszczy się w tych miejscach gdzie była wysypka i nie tylko, bo na uszkach nie miała wysypki, drobne krostki zauważyłam też na powiekach. Poli, ja z małą przecież w szpitalu leżałam i tam widziało ją co najmniej pięciu lekarzy i tylko jedna pielęgniarka zasugerowała skazę, reszta uważała, że to potówki. Zaczęłam ją cieniej ubierać, wyłączyłam ogrzewanie w dzień a to cholerstwo się nasilało...do tego kupy śluzowe czasami zielone. Wrrrrr...ja kupiłam krem trójaktywny emolium, bo kąpię też w emolium..od wtorku stosujemy do tego moja dieta bezmleczna i widać poprawę
 
U Felusia to nawet nie typowa ciemieniucha tylko taki łupież. Bardziej zmartwiło mnie to odpażenie za uszkami :(

Ja wlasnie zjadłam jabłko. Zobaczymy czy nie zaszkodzi Felkowi.

matko, jak jeść bezmlecznie? To dla mnie koszmar.
Ograniczam mleko i przetwory, ale tak wogole zrezygnowac to cięzko...No ale jak to ma pomóc maluchowi- to trzeba.

Patik! Pól kilo mniej?:szok: Ty kochana uważaj, bo jeszcze pól i Cię z klubu wywalę!
:-D:-D:-D:-D:-D
 
No wlasnie wyslalam meza do apteki po krem na ciemieniuche a tam babka mu powiedziala, ze najlepsza na to jest oliwka..Ja mam wrazenie, ze ciemieniucha sie nam przeniosla kolo oczu..tak to przynajmniej wyglada no i jest czerwone..grr..bo na glowce to cieminiucha jest z przodu a na reszcie glowki to taki wlasnie lopiez..
bo ciemieniucha może występować też w innych miejscach, często też pokazuje sie na brwiach. Ja też uważam że oliwka na tą przypadłośc jest dobra bo nią zwalczyliśmy ją :)

a u nas chyba przepuklina pępkowa, we wtorek będzie położna to zobaczymy co powie :)
a do tego młody strasznie stęka, szczególnie w nocy, masakra, spać się nie da i co stęknięcie to biorę go do cyca przystawiam ale ten jeść nie chce tylko sobie stęka wrrrrrr
 
Ja mleka w ogóle nie jem. Za jakiś czas skusze się na chudy twaróg- tak mi powiedziała położna.
Mój dostał trądziku niemowlęcego- ma na szyjce, policzkach, za uszkami no i główce. Zalecenie położnej, to przemywanie tych krostek Octeniseptem lub gazikami Leko no i kąpiel w nadmanganianie potasu a po kąpieli sudocrem na buzię- efekt bardzo zadowalający- bo po tygodniu pyszczek wygląda ładnie. Muszę tylko natłuszczać mu czymś buzię, bo skóra jest bardzo sucha:dry:
Aha- jak któraś pije Kubusie i herbatki owocowe, to raczej też odradzam- bo to też lubi być przyczyną kolek:dry:
Mojego właśnie boli brzuch- sam przez się :dry: i ryczy mi już przez 3 godziny....Dobrze, że są dziadkowie :baffled::tak:;-):-p
 
reklama
martuszka - Ty mnie nie wywalaj bo jeszcze w deprechę wpadnę, że nawet w takim klubie mnie nie chcą:-D Dla mnie rezygnacja z nabiału jest też straszna, ale cóż zrobić, zobaczymy czy będzie poprawa. Muszę jeszcze kupić oilatum, bo po cichu liczę że te krostki wyskoczyły po płynie do kąpieli nivea.
Poli - ja stosowałam oliwkę ale nie widziałam poprawy, tyle że u nas tylko i wyłącznie skóra się łuszczy. Wczoraj położna właśnie nam ten krem polecała:tak:
kasiadz - a jak się potwierdzi ta przepuklina to co dalej? mój Jasiek często stęka przed zaśnięciem, ale jak zaśnie to śpi

Jasiek dzisiaj spał od 23 do 5 rano, zjadł i poszedł dalej spać do 9.30:-) emek zajął się rano dziewczynkami więc się wyspałam:tak:
 
Do góry