reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

ani83 ten termometr wydaje się strasznie dobry, ale ta cena przeraża. Sprzedajesz- czyli znasz się na termometrach? A co myślisz o takich: TERMOMETR ELEKTRONICZNY -4w1 DO CZOLA I UCHA sklep (1923047980) - Aukcje internetowe Allegro, MEDYCZNY Termometr do CZOŁA UCHA z J.POLSKIM 10w1 (1900820094) - Aukcje internetowe Allegro, mój m myśli o takim ale ten jakoś mnie nie przekonuje NOWY BEZDOTYKOWY TERMOMETR LASEROWY DO CIAŁA AD28 (1925124085) - Aukcje internetowe Allegro, a mnie najbardziej przekonuje taki Elektroniczny termometr ABC Kids do ucha i czoła firmy BMS - oferty cenowe - Porównanie cen w najtaniej24.pl. bardzo mi zależy na opini

krisowa może Twoja teściowa naprawdę nie chce zapeszac, boi się o waszą dzidzię i zacznie się angażowac jak już przyjdzie na świat. Moi rodzice kupili nam wózek i wiem że jak pryjadą do nas w odwiedziny to samochód będzie zapakowany po brzegi smakołykami i drobaiazgami dla dzidzi. A ze strony teściów jeszcze nie słyszałam pytania czy cos potrzebujemy lub że zamierzają coś kupic dla dziecka. Uważam że jak to ma byc jakaś rzecz na dzieńdobry po narodzinach dzidzi to powinniśmy wiedziec bo przecież ja z zakupami nie będę czekała do lutego. Ale już nie chodzi nawet o prezenty. Sam telefon z zapytaniem jak się czuję. A jak ja nie zadzwonie to oni tez nie dzwonią i to jest przykre. Moze były jakieś spięcia czy nie domówienia z przeszłości, ale to będzie ich wnók. Ale ja nie biorę do głowy. Juz sie nie mogę doczekac dzidziulki mojej kochanej. :-)

A dzisiaj zamówiłam bujaczek leżaczek taki Babysitter Monkey Fishing Bouncer, fabriksny vara! på Tradera. nikt nie licytuje więc piszę że zamówiłam :-) jak coś to tylko kup teraz i z głowy .

No i licytuję karuzelkę już w jednej aukcji mnie przebito, tak sie wściekłam że szok,:wściekła/y: no a druga dobiega końca za 2 godzinki mam nadzieję że mi sie uda :tak:

Fakt że my masę rzeczy dostaliśmy więc dużo kaski zaoszczędziliśmy. Ale dzięki temu wymienimy meble w salonie bo te co mamy są niebezpieczne dla dzidzi, ruszaja sie strasznie i bałabym sie że coś sie przewróci, ale juz upatrzyłam sobie i nawet nie tak strasznie drogo. Łóżeczko dostalismy ikeowskie więc do tego do kompletu dokupimy komdę więc też jeden wydatek z głowy. Już tak nie dużo mi zostało. teraz wybierm buteleczki, ale ciągle nie mogę sie zdecydoawc Avent czy Tommee Tippee. Obie firmy dostępne są na szwedzkim rynku więc ok, ale która jest lepsza tu opinie podzielone. No nie wiem dziewczynki nie wiem
 
reklama
bliznak- ja bym sie jednak zdecydowala na termometr bezdotykowy.Ale jak mamy u nas eksperta najlepiej poczekac na opinie ani83,albo innych doswiadczonych mamusiek.
 
blizniak po mnmie juz spływa to jak zachowuja sie rodzice mojego męża, oni mają 4 wnucząt, wiec piąte to jakoś ich pewnie mało pbchodzi, po za tym to dziecko syna anie córki, akle nie ma co sobie nimi głowy łamać
 
Witajcie dziewczyny
Odnośnie teściów i ich zainteresowania to ja nie mam lepiej. Mój pasierb robi ze mnie taką zołze przed nimi że moja teściowa nawet nie zapyta jak się czuję dla niej liczy się tylko jej wnusio ukochany, biedny, poszkodowany bo go matka zostawiła!!!
 
blizniak szczerze mówiąc nie wybrałabym żadnego z proponowanych przez Ciebie. Ten AD28 to 100% chińszczyzna, więc mam już wątpliwości co do ich awaryjności. Reszta to termometry np. skanujące musisz nimi dotknąć dziecka a jak maluszek chory to bywa kapryśny. No i tak jak pisałam tych do ucha ni polecałabym. Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo za termometr to wybierz Microlife, o którym pisały dziewczyny, termometry bezdotykowe mają zazwyczaj oprócz funkcji pomiaru temperatury ciała możliwość pomiaru temperatury pomieszczenia, wody w butelce, w wanience itp.
 
ani-fajnie że doradziłaś odnośnie termometrów:tak:Ja mojej małej wcześniej mierzyłam elektrycznym poźniej m zakupił taki do pomiaru w uchu ale jakoś tak nie mam zaufania co do dokładności pomiaru.Teraz myśle że pomału będzie trzeba zkupić bezdotykowy bo bardzo wygodny.

Ja też tym razem mam zamiar stosować spirytus.Pamiętam że wcześniej zakupiłam dla córci taki w małej butelce70% nasonczyłam patyczek do uszu ten dziecięcy i ładnie do okoła przemywałam .Bardzo szybko pempuszek odpadł i ładnie się wygoił i nie widziałam ażeby maleńką coś szczypało.Jak pempuś już był ładnie zagojony to pamiętam że go zaklejaliśmy dlatego że mała przez 5 miesiecy dużo krzyczała płakała-prężyła się -szwagierka mi to doradziła wcześniej nie wiedziałam że od takiego płaczu itd pempuś może wyskoczyć czy zrobić się przepuchlina pępkowa,bladego pojęcia o tym nie miałam.Także jakiś czas zaklejaliśmy i małą ma dziś ładny schowany pempuś i problemów żadnych nie było.


Jak byłam w ciąży z Nicol to moi rodzice sami oznajmili że chcą kupić małęj wózek także zgodziliśmy się pojechaliśmy razem i wybraliśmy.Fotelik dokupiliśmy potem sami-jakoś tak mi było głupio naciągać rodziców.A teście pamiętam że dali 1000zł za co zakupiliśmy kamerke -bo bardzo chciałam mieć ażeby filmować wszystkie ważne momenty w życiu naszej córeczki.Teraz moi rodzice dołożyli nam się do zakupu komody i łóżeczka.Mój tata też oznajmił nam ostatnio ażeby Chrzciny Wiktorka zrobić w restauracji bo przy dwóćh bąblach będzie mi trudniej wszystko przygotować a koszty imprezy on pokryje-takrze bardzo fajnie ze strony moich rodziców.

Dee-super ten staniczek bardzo ładnie się prezentuje.Ja pamiętam miałąm takie zwykłe bo u mnie s klepach nie szło znaleźć jakiś fajniejszych.Teraz jednak chciałabym z fiszbinami bo jednak po moich skokach wagi i pierwszej ciąży piersi już nie są takie jakbym chciała także musi mi je coś utrzymywać.

Co do rozmiaru to przynajmniej o rozmiar większe,jak się pojawi sporo pokarmu to rozmiar musi być większy a pozatym dochodzą jeszcze wkładki laktacyjne,które będą przez jakiś czas stosowane.

 
blizniak po mnmie juz spływa to jak zachowuja sie rodzice mojego męża, oni mają 4 wnucząt, wiec piąte to jakoś ich pewnie mało pbchodzi, po za tym to dziecko syna anie córki, akle nie ma co sobie nimi głowy łamać

Ja mam lepiej: dla moich rodziców to pierwszy wnuk/wnuczka. I oni dadzą nam 1000zł żeby kupić wózek. A teściowa...szkoda gadać. I pomyśleć że mieszkałam tam rok- tragedia!!!!!! Dla mamy męża to wnuk/wnuczka 8- ja i synowa również spodziewa się dziecko o tym samym czasie/ będzie 10/ (z czego obchodzą ją tylko dwa ulubieńcy- reszta nie istnieje) do tego 2 prawnucząt -również ulubieńcy. Ona w ogóle się nic nie interesuje mną, dzieckiem czy mężem- NIC.

Wczoraj kupiłam wanienkę (dużą) - 30zł
dwa prześcieradła z gumką - 18zł x 2
5 pieluszek tetrowych
kołderkę z poduszką 135/100 - z przesyłką 70zł



A jeszcze tyle przede mną, a z kasą cienko. W tym mc poszło 1800zł... studia, drogie paliwo, życie, a to opony, akumulator, lekarz, leki... boje się spr konto :/ a mąż zarabia krajową... więc...eh jak tu żyć.

Ja to muszę stanik sobie kupić bo nie da rady mi chodzić w tamtych sprzed ciąży... po domu chodzę bez- tak mi lepiej. :tak: Wczoraj na spokojnie patrzyłam na tą listę wyprawką to ja pamiętam jak moja mama do wanienki dawała pieluchę, mydło bambino- tyle. Pępek smarowała spirytusem.Nie było tyle bajerów co teraz...dobrze że mama zawsze mi podpowie i doradzi jak i co z dzieckiem. Matę edukacyjną czy ten Bujaczek to zastanawiam się czy kupować...wydaje się mi to zbędne.
 
Ostatnia edycja:
ani83 dziękuję za radę. Nie wiem czy wybrałam dobrze ale zakupiłam taki BEZDOTYKOWY termometr Microlife NC100 ! NOWOŚĆ! (1924810727) - Aukcje internetowe Allegro mam nadziję że spełni swoją funkcję, no i że będzie mierzył dokładnie.

Wczoraj też wygrałam karuzelkę. :-) Cieszę się strasznie , a za trzy godzinki kończy się licytacja leżaczka no ale nikt nie licytuję więc mam nadziejkę że kupię w najniższej cenie.

A wam dziewczyny miłego dnia życzę :-)
 
Kochane, mam masę ciuszków do oddania po moim Synku. Miałam sprzedawać na allegro ale nie mam czasu ich wystawiać a i tak pewnie poszłyby za grosze bo używane.
Dlatego mogę oddać za darmo (za koszty wysyłki), ciuszki są naprawdę śliczne- tylko po jednym dziecku, wcale niezniszczone. Jeśli będę mogła komuś pomóc w ten sposób to będę przeszczęśliwa. Proszę o info na priv.
 
reklama
Witajcie dziewczyny
Odnośnie teściów i ich zainteresowania to ja nie mam lepiej. Mój pasierb robi ze mnie taką zołze przed nimi że moja teściowa nawet nie zapyta jak się czuję dla niej liczy się tylko jej wnusio ukochany, biedny, poszkodowany bo go matka zostawiła!!!

Z tego co pamietam to Twoj pasierb ma 10 lat, moj maly jak byl w tym wieku tez nie tolerowal zadnego mojego znajomego a co dopiero nowego faceta. Wyrosl z tego dosc szybko, glupie te nasze dzieciaki nie sa i same widza co sie dzieje. Kochana uzbroj sie w cierpliwosc i kupe wyrozumialosci dla malego. Dla niego caly swiat sie zawalil z odejsciem matki. Ja nie poruszalam temytu, a moj obecny partner, tez nie komentuje jego ojca. My wiemy swoje, a malemu nie chcemy robic przykrosci. W koncu jaki by nie byl dla niego to zawsze bedzie tata.
Teraz moje male wielkie chlopisko mowi o mnie i moim partnerze "rodzice" i spiskuje z nim przeciwko mamie ;-).
U Ciebie bedzie tak samo, tylko czasu potrzeba i duzo zrozumienia z Waszej strony.

A tescie jak to tescie, najczesciej my jestesmy te zle... nie wazne co zrobimy. Poza tym pojawi sie kolejny ich kochany wnuczek i nastawienie sie zmieni. Nie tylko dzieci potrzebuja czasu ;-).
 
Do góry