reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Chciałam Wam jeszcze doradzić w kwestii zakupu łóżeczka, sprawdzajcie dziewczyny czy można je maksymalnie obniżyć. Znajoma właśnie obniżyła swojemu Synkowi który zaczął wstawać i jak się dobrze wychyli to przeleci przez szczebelki :/ Musi wiercić dodatkowe otwory.
Ja jak kupowałam to nie zwracałam na to uwagi bo jakoś nie pomyślałam, ale teraz jak Mały w łożeczku skacze, biega to gdyby nie było na samym dole- dawno by wypadł.
 
reklama
a ja wczoraj zakupiłam na allegro elektroniczny aspirator. Za młodego czasów takowych nie było. A że sezon katarowy mamy rozpoczęty, przyda się. Może nie będę się tak od młodego zarażać? Do tej pory Fridę stosowaliśmy. A co do łóżeczka, to żałuję, żeśmy nie kupili takiego 140. Ale jak byłam z Maćkiem w ciąży, to krucho z kasa było i szłam po najniższych kosztach. Kupiliśmy drewniane używane 120 cm. W zasadzie do tej wiosny nam służyło. A tak to nic nie kupuję, wszystko jest. Chodzi mi o pierwszą wyprawkę. Później ewentualnie coś dokupię dziewczęcego, jakieś sukieneczki i różowe pierdółki ;-)
 
krisowa- ja baldachimu nie kupowałam bo po pierwsze niepotrzebny zbieracz kurzu a po drugie pewnie jakbym dziecko w nocy z łożeczka wyciągała to bym go w to zaplątała;) Co do pościeli to my jeszcze nawet dla Danielka nie mamy. Jakoś boję się tych poduszek i kołder, ok. 1,5roczku planujemy mu kupić dopiero. Cały czas śpi w śpiworku, i mam pewność że się nie rozkopie.

My jednak kupujemy zestaw poscieli z baldachimem, a w zasadzie z moskitiera (jest wieksza). Moze i niczemu to nie sluzy ale za to jest takie ladne i nie zamierzam sobie odmawiac. :-) Jesli chodzi o koldre i poduszke, to w zestawie ktory kupuje sa, ale nie zamierzam ich uzywac wczesniej niz gdy dziecko skonczy roczek. Wiadomo ze niemowlakow sie nie kladzie na poduszkach i nie powinno sie uzywac kolder.

Co do lozeczek, my kupujemy takie, ktore pozniej mozna przerobic na normalne lozko dla juniora. Wiec smialo, dopoki dlugosc 140cm wystarcza, dziecko moze na takim spac. Mysle ze kilka dobrych lat :-)
 
Milcia- my też właśnie mamy takie które można przerobić na łóżko:) Ale kiedy to zrobimy to nie wiem, mój cały czas jak schodzi z tapczanu to głową w dół, za Chiny go nauczyć nie mogę tyłem.
 
Milcia, to, że nie używa się poduszek u maluszków to wiem, ale o kołdrach nie słyszałam. Czym w takim razie przykryć takiego maluszka.....
 
Niemowle spi albo w spiworku albo pod przescieradelkiem i kocykiem.

Preferencje sa rozne, pozwole sobie wkleic moja wczesniejsza wypowiedz:

Jezeli chodzi o przykrywanie dziecka to w Anglii bardziej od spiworkow dla noworodkow poleca sie przykrywanie warstwowe, tj. kocyki z dziurkami i bawelniane przescieradelka. Ilosc warst uzalezniona jest od temperatury..jak dziecku za cieplo, jedna warstwe sciagasz, jak za zimno, dokladasz. Mysle ze to fajna metoda i zamierzam ja praktykowac.

Jezeli chodzi o to ile warstw lub jesli ktos jednak kupi spiworek, jaka jego grubosc znalazlam fajna tabelke:

Temperatura w pokoju:

24C lub wiecej - tylko przescieradelko lub spiworek 0.5 tog
21C - przescieradelko + 1 kocyk lub spiworek 1 tog
18C - przescieradelko + 2 kocyki (ew. 1 zlozony na pol) lub 2.5 tog spiworek
16 C - przescieradelko + 3 kocyki lub 2.5 tog spiworek + 1 kocyk

Mam nadzieje ze sie to komus przyda :)

A kocyki o jakich mowa wygladaja tak:

Zdjecie sie nie wkleja... wiec przewin sobie na 09.09.2011 :)
 
Ostatnia edycja:
mój młody na poczatku faktycznie spał w śpiworku, ale nie przez cały pierwszy rok. Tylko parę miesięcy, później normalnie kołderkę miał. A teraz to ma dorosłe łóżko i dorosłą kołderkę ;-)
 
reklama
A mój cały czas tylko w śpiworku śpi.
Nie wiem jak on miałby spać pod kołdrą, jak on tak sie przewala w tym łóżeczku- najczęściej głowa tam gdzie nogi. Całą noc byłby odkryty... Tym bardziej, że śpi w swoim pokoju i w nocy nie mam go "na oku". Chyba że mu przykleję tą kołdrę do piżamki :D
 
Do góry