reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Agulka, Cyśka do szpitala to koniecznie 2 koszule, albo i 3 no i jedną musimy zabrać porodową, którą później będzie można wyrzucić, bo doprać będzie ciężko. Ponoć po porodzie jeszcze schodzi ta zaległ w organizmie woda i kobiety się mocno pocą, dodatkowo to Maleństwo uleje, to mlekiem się zabrudzi, lepiej mieć coś na zmianę.
 
reklama
Ja też mam podobną koszule też takie guziczki tyle że ja za swoją dałam 45 zł,także nie wiem czy lepsza gatunkowo czy przepłaciłam.

Z doświadczenia wiem że lepiej jest wziąść więcej koszul.Ja napewno wezme ze 3,jak dobrze pamiętam to do samego porodu musiałam ubrać szpitalną a nawet i dobrze bo swojej nie brudziłam-choć specjalnie wziełam taką starszą.Jak już byłam po porodzie i poszłam się wykąpać to ubrałam swoją.Później nawet m mi jeszcze z domku przywiózł bo miałam takie nawały pokarmu że całe koszule zalane.Także lepiej mieć więcej:tak:
 
ja planuję kupić 3 koszule. Jedną na pewno do porodu, i potem od razu ją wyrzucę, nie będę próbowała jej doprać. dwie na zmianę, żebym czuła się czysto. Kupię takie najtańsze co są na allegro chyba za 14 zł bo też nie lubię koszul więc pewnie wraz z przyjściem do domu pójdą w odstawkę
 
ja z 3 koszule dostalam od kolezanki bo mowi ze na 100% mi sie przydadza na zmiane i z 2 napewno sobie kupie! ja bedzo nie lubie tego typu koszul wiec dla mnie to zbedny w sumie wydatek wiec sie ciesze z tych od niej :-)
 
mama 2006 krocze ma sie wietrzyć? a jak jezeli bedziesz miec na sobie wkladke poporodowa i majtki które ją beda trzymać? troche tego nie rozumie?? poza tym jak zalozyc cienkie spodnie od pizamki bawelnianej to i tak nie zrobi to wiekszej roznicy niz koszula zwisająca miedzy nogami... poza tym w irlandii jezeli rodzisz naturalnie to dzien czasem 2 jestes w szpitalu i wychodzisz(zalezy o ktorej urodzisz) wiec nie zamierzam tam dlugo byc a koszul nie nawidze wiec na porod kupie jakas najtansza pewnie za 5euro ;-)
 
mama 2006- fajny tekst krocze musi sie wietrzyc:) Tez mam 2 koszule, jak cos to mi wypiora i przywiozą. Takze sie nie martwię.
Ja znowu koszule uwielbiam, szczególnie latem:)
 
zobaczycie, że Wam położne będą kazały wietrzyć krocze, jak napisała Mama :-) i w domu też :tak: polega to na tym, że jak się leży w łóżku, to bez dołu, z podłożonym podkładem pod pupą. Podobno szybiej się goi, jak jest dostęp świeżego powietrza. A jak jest obchód ginekologiczny, to i tak każda musi pupą świecić ;-)
Co do schodzenia wody, to ja nie tyle się pociłąm, co puchłam strasznie. W życiu nie miałam takich nóg jak po porodzie. Nawet kapci nie mogłam włożyć, że o butach wiązanych na wyjście nie wspomnę. Zeszło mi w ciągu tygodnia.
A na koszuli, w której rodziłam miałam tylko kilka kropek krwi, zeszło bez problemu. Gorzej byłam zakrwawiona po łyżeczkowaniu, jak dostałam krwotoku, ale i tu wszystko zeszło.
 
Dla mnie to w szpitalu było najgorsze leżenie z tą oooogroooomną podpaską bez majtek, masakra poprostu! A jak chcesz iśc choćby do WC to jak pingwin żeby Ci podpaska nie wypadła. Potem nosiłam już majtki ale oczywiście się czepiali:/
mama2006- chcę tą karuzelkę co pluszacze kupiła :)
krisowa- leżaczek do 18kg aż chcesz? toż to dla 3latka będzie aż :D
Ja tam do porodu i po porodzie wezmę sobie koszule szpitalne, fajne są u nas i nie trzeba brudzić swojej :D:D:D
 
reklama
mama 2006 krocze ma sie wietrzyć? a jak jezeli bedziesz miec na sobie wkladke poporodowa i majtki które ją beda trzymać? troche tego nie rozumie?? poza tym jak zalozyc cienkie spodnie od pizamki bawelnianej to i tak nie zrobi to wiekszej roznicy niz koszula zwisająca miedzy nogami... poza tym w irlandii jezeli rodzisz naturalnie to dzien czasem 2 jestes w szpitalu i wychodzisz(zalezy o ktorej urodzisz) wiec nie zamierzam tam dlugo byc a koszul nie nawidze wiec na porod kupie jakas najtansza pewnie za 5euro ;-)

tynka o majtkach w szpitalu zapomnij chodzisz i raczka podtrzymujesz :-D chyba ze w irlandii jest inaczej ale moge zapytac kumpla, rodzili z zonka w sumie nie tak dawno
 
Do góry