reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Witam moje kochane cioteczki:-D. Ja po moich przygodach jestem już gotowa je opisać, wiec... Jak juz wcześniej wam pisałam na wyspach nie było szczepionki na gruzlicę kilka miesięcy i przez to zrobił się, że tak powiem "zastój". :crazy:No i wał.. dali mi termin na 8 maja. Jednak 8 maja moje dzieciątko brało jeszcze antybiotyk, więc termin przepadł. ALe mysle sobie, już w ostateczności lecę do Polski na urlop w czerwcu i tam go zaszczepie, a tu podczas wizyty u polskiej pediatry zostałam uświadomiona, że ów szczepionkę dają w Pl na oddziałach noworodkowych.:szok::szok::crazy::wściekła/y:. Więc myśle sobie- no trudno, mam znajomych u mnie w szpitalu więc jakoś wejde z małym i już. Łudziłam się tak do niedzieli, kiedy to wiedzorem włączyłam sobie Discovery, a tam program o gruzlicy właśnie. Normalnie mi się włosy zjezyły, jak usłuszałam co to jest gruzlica tak naprawde. Ja nie miałam pojęcia (i pewnie wiele z was też), że to jest aż takie choróbsko. Ło matko ja myślałam, że to się hyrla i już, a tu że to się gdzieś w mózgu może zagniezdzić, w kręgosłupie i po mału niszczyć. No i oczywiście najbardziej rozwija się w Indiach, itp. czyli w krajach które maja dosc liczna reprezentacje w Irlandii. No i zbladłam!!! Całą noc nie spałam wymyślając sposoby na zaszczepienie mojego dziecka. W pon. poszłam do mojej pilęgniarki i ta mi powiedziała, że nie ma u nich miejsc absolutnie.:-( Więc wzięłam numery do wszystkich health centre (coś jak przychodnia) i zaczęłam dzwonić (jest ich chyba z 15 u mnie w mieście). Z każdym kolejnym tel. moja frustracja i bezradność tak wzrastała, że ostatni tel wykonałam praktycznie ze łzami w oczach i kobieta oczywiście mówi mi, że miejsc nie ma przed końcem maja tak jak wszędzie, wpadłam w panikę i powiedziałam jej co sobie myslę, czyli że nie wezme dziecka na lotnisko gdzie przybywa tyle ludzi i do tego tyle tych brudasów. Wpadłam w panikę i powiedziałam, że zapłacę osobiście za tą szczepionkę (choć jest za darmo), ale na Boga niech mi ją dadzą, bo 31 maja lecę do Polski:-:)zawstydzona/y:. Na to pani.....proszę przyjść jutro na 12, może zaszczepimy.:-D Dziewczyny byłam tak szczęśliwa,.. oczywiście kupiłam bombonierkę i pojechałam. :-):-)Pani pielęgniarka wzięła Michałka, doktor zaszczepiła i zaczął płakać dopiero po podaniu szczepionki, ale była akurat pora karmienia, więc zaraz przestal. Normalnie traumatyczne przeżycie miałam... :wściekła/y:
Po szczepionce jest ok, dostał w środę- troszkę marudzi, ale jest ok,,,nawet nie miał gorączki. Poza tym to u mnie ok. mama moja wyjechała i jakoś sobie radze.:nerd:
Michałek przesypia mi dokładnie całą noc. Po kąpieli ok. 8-9 jak uśnie to śpi do 6 rano- nawet sie nie przebudza.Nadrabia to jednak w dzień, ale jestem taka szczęśliwa... jak położe się spać niedługo po nim to sie normalnie wysypiam:cool2:. Aha w nagrodę nakupiłam mojemu dziecku tyle rzeczy że szok...nie mam aż na nie miejsca w szafie. Jednak muszę jeszcze troszkę mu pokupić, bo jak patrze na ceny w Polsce to wychodzi, że tu jest dużo taniej ;/ matko co za kraj ;/;/ Aha i kupiłam juz Michałkowi łóżeczko, bo nie chcę od kogoś pożyczać, a pozatym będzie już u mnie w pokoju stac i już, jak sobie przyjedizemy na urlop ...NOWOSC !!! LOZECZKO TURYSTYCZNE GRAPI LUXUS BB (364084684) - Aukcje internetowe Allegro
Kropecka- życzę Ci aby ta dziewczyna okazała się super koleżanką, a figurki pozazdroscic.
Oliwka- o matko jaka ty laska jesteś, taka figura po 2ce...nic tylk opogratulować. A tak na marginesie to ty naprawde mężowi sniadania do pracy robisz/?
Rekinasia- miałas przeżycia w tej klinice, ale widzisz czasem się trafia porządni ludzie, jak ta lekarka.
Myszaa- e no to 5-6 kg to juz jest pikuś, jestes juz laseczka normalna :)
Aggy- skoro ty wybaczasz M. to co mówi pod wpłwem impulsu to ty rób to samo- zobaczysz jak na to zareaguje...no na przykład jesli zrobi cos co Cie zdenerwuje to powiedz mu co o tym myślisz w danej chwili, bez żadnego skrępowania. Jeśli będziesz sie zachowywać jak on to może da mu to do myślenia..., bo wyprowadzka to chyba zbyt drastyczne posunięcie..wiem o czym mówie, bo sama jestem z takich ludzi...wstyd sie przyznac, ale troszke wyleczyl mnie z tego moj maz takim wlasnie zachowanie jakie ci opisalam, ale zostalo mi to jeszcze do obcych ludzi, no masakra az wstyd jak mi cos czasem do łba przyjdzie
Lileczka- moj Michałek ma niebeskie, ale podobno większośc dzieci białej rasy ma niebieskie po urodzeniu i pozneij sie zmieniaja
Anna_ajra- Michałkowi mojemu też już bardzo podoba sie wszystko co można ssać, a co do rozmiaru to na pewno dojdziesz do siebie ...juz niebawem
Ladna ex panna- no to umow sie z jakas kolezanka czym predzej na spedzenie wspolnego popoludnia bez dzidzi, a M. niech sie przekona
Rekinsia, Kropecka- ja tez bym sie spotkala z lutowkami :)
Oliwka,Rekinasia, Anna_ajra,Ania31,- śliczne dzieciaczki
No i dobrenelam mam nadzideje, ze bede juz na biezaco. Pozdrawiam was i sciskam
 
reklama
Pauliczneka no nareszcie! myślałam, że cię irlandzkie kanibale pożarły! :-D no i widzisz, na wyspie też są porządni ludzie, jak ta pielęgniarka. byłam raz w Irlandii, w Limerick w biznesach rok temu czy dwa i bardzo miło wspominam: każdy jeden taksówkarz wdawał się w wesołą gadkę, ubawiłam się... Podobało mi się, no i Irlandczycy wydali mi się podobni do Polaków, tylko o wiele mniej narzekają :-)
ładna.ex.panna musisz szybko naprawić swój błąd i dać szansę twojemu miłemu zapoznać się bliżej z realiami opieki nad dzieckiem. po piątej zmianie ulanego /obsikanego ubranka doceni twój trud :)))
Cloe no i nasze dzieciaki zobaczyć! na lutówkach chyba jest przewaga chłopczyków i nasze łobuziaki, jak już będą biegać, to będą nieźle rozrabiać :laugh2:
Kropecka pijaku! mogę się założyć, że po 5tym kieliszku buty na obcasie przestały przeszkadzać w czymkolwiek? :-pdaaawno nie byłam na imprezie, z brzuchem nie bardzo się czułam wystrzałowa :-) no i ten dym papierosowy. a teraz.... nie czuję bluesa, może przez niewyspanie albo przez karmienie, plus zero alko... Ascetka się ze mnie zrobiła :-p
Anna_ajra to quinny speedi i gondola robi się ciasna....
 
A to moja księżniczka
 

Załączniki

  • DSC00326.JPG
    DSC00326.JPG
    75 KB · Wyświetleń: 32
Rekinasia, zebys wiedziala ze po 5 lampce wina przestalam cokolwiek czuc ale nie na dlugo. A potem tak bolalo ze szok, zreszta dzisiaj nadal boli :/ Ja też sie zrobiłam strasznie grzeczna, nigdzie nie wychodze od dawna. Jak mam wolny czas to wole odpoczywac niz szalec i energie tracic, np dzisiaj czuje sie fatalnie, spalam tylko 3,5 godziny a dzieci to raczej nie obchodzi czy jestem w formie czy nie :)
 
Rekinasia, kropecka- bo to taka kolej rzeczy...hihi jeszcze sie nachodzimy na imprezy, pozniej mozna sie bawic, ale sil na wychowanie dzieci to chyba mniej by bylo, wiec drogie mamusie bardzo dobrze robicie i nie ma czego zalowac, tylko korzystac z sil mlodosci i poswiecic je dziecku:-p :) ja tez ostatnio sobie wypilam 2 milerki i prawie mialam faze :-p kropecka wesele to dosc zabawa, wiec na jais czas ci starczy:-p
 
hej mateczki ja własnie wrocilam zdworku bo cos sie oziebilo a poza tymmaly flachy sie domaga....

PAULINECZKA no w koncu po tych przezyciach jestes.Dzieki za komplementy.....a mazowi na serio robie o 5.30.

Oj nawet nie wiecie jak mi się piwa chce ,wlasnie wrocilam ze sklepu i kupilam piwka i cipsy i bede sie tym raczyc ja moj Daniel o 23 wroci z pracy....oby z tego 3 dzieciątko niw wyszlo.!!!!!!
 
Cześć dziewczyny

18 lutego urodziłam synka Dominika ( 3350 g ,58 cm )
Poczytłam troche o Was i waszych dzieciaczkach i tak pomyślałam ,że może przyjmiecie mnie do grona lutowych mam;-)

Aggy- ja również rodzilam na Łubinowej:happy:
 
Helol kobitki melduje sie ze zyje:p tylko teraz jakos mi czasu brakuje no coz dziecko maz dom i sesja na glowie a pozatym jeszcze praca licencjacka do skonczenia:/
Mala w sumie zdrowa a po zakonczeniu zakrapiania oczka znow zaczelo ropiec:( chyba bedziemy musieli isc do okolisty:(
A co do alkoholu to piwko czasem wiecej nie bo przeciez trzeba sie mala zajac:p:-)
 
reklama
Mieszkam na pięknym śląsku:-), z mężem prowadzimy firmę- ja obecnie nie pracuję i do pracy w najbliższym czasie nie wracam- mąż sobie świetnie radzi, czasami pracuję przez telefon:-D
Starszy syn chodzi do 2 klasy, za tydzień komunia:baffled:- robimy w restauracji, jutro idziemy ustalić menu.
Maluszek rośnie jak na drożdżach waży już 7 kg, mało śpi w dzień, czasami wcale nie śpi:sorry2: i domaga się ciągłej uwagi- wieczorami jestem wykończona. Karmię piersią i nie wróciłam jeszcze do swojej wagi ,brakuje mi 5 kg. Mam wilczy apetyt i nie mogę sobie niczego odmówić:zawstydzona/y:
 
Do góry