reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Cześć Wszystkim
Ja dziś miałam koszmarną noc, a raczej ranek
Amelka od 4-tej do 6-tej płakała, był cyc, było noszenie i nic nie pomagało
Mam wrażenie, że miałam za mało pokarmu i nie mogła się najeść
O 5-tej jadłam, piłam herbatke mlekopędną Herbapolu i troche ją oszukałam glukozą, w końcu padła umęczona-ja też
Ale czytałam dziś zaległości na forum, i widze że też macie takie problemy.
Mam pytanie co jeszcze wpływa na przyrost pokarmu?
Wczoraj bylyśmy pierwszy raz na spacerze, troche wiało ale 20 min spędziłysmy na dworze. Amelka oczywiście co chwile popłakiwała, aż mi głupio było, inne mamy z wózkami i dzieci nie słychać, a moja się drze jak by ją ze skóry obciągali.
Własnie się zaczyna budzić więc lecę, pozdrawiam wszystkie mamusie
 
reklama
Sms od MYSZY:
dZIŚ O 12:05 ZASZCZYCIŁ NAS SWOJĄ OBECNOŚCIĄ MIKOŁAJ (4950/63cm)prosimy nie dzwonić :-)




Ula wielkie wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziś o godz. 12:05 Myyszaaa urodziła synka Mikołaja. Uwaga na wymiary: 4950 g i 63 cm :)

:-):-)GRATULUJĘ :):-):-)
 
Ciąża:
Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko
ginekolog potwierdzi ciąże.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej sie da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają sie Twoimi
normalnymi ciuchami.

Przygotowanie do porodu:
Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły
żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

Ciuszki dziecięce:
Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach,
koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej osyfione i pierzesz ze Swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić
różowego?

Płacz:
Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje
niebezpieczeństwo, ze jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczko.

Gdy upadnie smoczek:
Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

Przewijanie:
Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna Czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz sie zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży
sie na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

Zajęcia:
Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

Twoje wyjścia:
Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, ze ma dzwonić tylko jeśli pojawi sie krew.

W domu:
Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz sie na swoje dzieciatko.
Drugie dziecko: Spogladasz na swoje dziecko, aby upewnic sie, ze starsze go nie dusi i nie wklada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz sie przed wlasnymi dziecmi.

Połknięcie monety:
Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz sie przeswietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz az wysra.
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

WNUKI: Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie wlasnych dzieci.
 
Myszaaa super!! gratuluje synusia - kawał chłopa :-D:-D
Ania_ajra już to czytałam, ale za każdym razem mnie rozśmiesza :-D
Sana mi pediatra powiedziała, żeby tak do 30 min pionizować :szok: bo wtedy pokarm doleci do dwunastnicy i mniej prawdopodobne, że wróci :-) no i lepiej podobno na prawym boczku leci

dzisiaj zauważyłam na otoczce brodawki taki czerwony punkt, jak większa krostka, trochę boli :szok: poszperałam w książce, że zaczopowany kanalik? pewnie przez to, że Igor w nocy spał 5,5h :-(co to może być dziewczyny?? i co robić?

acha i Kropecka, Igor ma też taką plamkę, tylko centralnie na czole między brwiami i mniejszą na lewej powiece. Każdy pediatra co innego mówi, jednen, że się wchłonie w ciągu roku, inny w ciągu dwóch lat, inny do 8 roku życia a jeszcze jeden, że może zostać - nie wiem co o tym myśleć, na razie obserwuję
 
reklama
Rekinasia w "pierwszym roku życia dziecka" znalazłam coś takiego:

"naczyniowe znamię wrodzone - jest to miękka, wypukła plama o kolorze truskawkowym, tak mała jak pieg lub tak duża jak spodek. Może być widoczna od razu lub pojawić się w czasie kilku pierwszych tygodni życia. Występuje dość powszechnie u jednego na dziesięć noworodków. Plamy te mogą się przez jakiś czas powiększać ale w końcu zbledną do koloru szaroperłowego by zaniknąć zupełnie między 5 a 10 rokiem życia." - pasuje do tego co ma Olek. A co do krostki to nie wiem.
 
Do góry