reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

halo:)
ej dziewczyny mam pytanko....co oznacza skracanie sie szyjki macicy?? bylam dzis u poloznej i mam dwa centymetry za malo?? odpiszcie szybciutko.....!!!! pozdrawiam
 
reklama
a tak w ogole to przepraszam za moja nie obecnosc ale mam niestety problemy z netem na nowej chatce....teraz jestem u rodzinki wiec moge troszke napisac.....mam nadzieje ze sie dobrze czujecie wszystkie i ze przynajmniej u was wszystko wporzadku...!!! jak bede mogla jeszcze to napisze...trzymajcie sie mocno i wasze brzuszki......powodzenia!!!
 
zeby urodzic szyjka macicy musi sie calkowicie skrocic i rozewrzec. Wydaje mi sie ze w tym tygodniu w ktorym jestes jest to normalne. Taka szyjka moze sie skracac dlugo.
 
No ja to mam chociaz jeden problem do zmartwien mniej. Mianowicie badanie ginekologiczne mialam robione podczas pobytu w Polsce- 2 razy na samym poczatku ciazy <1 i 5 Mc> a w IRlandii juz miec nie bede- tu sie nie praktykuje "zagladania" wglab, ze tak powiem :-) Chociaz w sumie to nie wiem czy to dobrze czy zle
 
Hej!

Paulineczka i Kwiatuszek- witajcie :)
Co do tych cukrów w jogurcie i płatkach o których pisała Paulineczka. W cukrzycy chodzi o to,że cukier bierze się z węglowodanów, które dzieli się na proste i złożone. Proste to te słodkie czyli cukier, a złożone to np. płatki :( I jak się najesz takich płatków to mając cukrzycę będziesz miała wysoki cukier, ale nie od razu. Generalnie wszystko co się je podnosi cukier. Ci, którzy nie maja cukrzycy nie mają problemu, a pozostali muszą liczyć tzw. wymienniki węglowodanowe z produktu. Nie podnosi cukru tylko woda i surowe warzywa i to też niektóre :(
No to tyle :)
A ja dzis miałam odwiedziny siostry męża i dostałam śliczne sukieneczki dla malutkiej :) Aż juz chciałabym ją w nie ubrać :)

Kropecka- ciekawe czy się zsynchronizujemy z porodem? :)

Buziaczki dla Was laseczki!
 
Jak zobaczyłam ile żeście nabazgrały od mojej ostatniej wizyty to mi oczy z orbit wyszły i musiałam ich długo szukać :-D

Mysz powaga?? W ciąży jesteś?? o kurcze to graatulacje !!!

Ania_ajra no jaja se robisz ale coś czuje że mój poród będzie znacznie wcześniej niż termin przewiduje. Miałam dziś takie skurcze że szok a i czyści mnie strasznie i boje się że to nie długo a chhciałabym by dzidzi do 36 chhociasz posiedziało. Ale jak przeżyje 36 tydzień to urodze po :-)

Witam nowe dziewczyny: Paulineczka, kwiatuszek:-)

Co do cukrzycy ciążowej to Zytka ma absolutną rację. Warzyw którychh jeść NIE WOLNO: marchhewka i buraki czerwone,
mleka pić nie powinno się wogóle jogurty też wyeliminować. Owoce które można jeść to jakoś kiwi, jabłko. I tyle. Soki z pomidora można pić a co do pieczywa to najlepiej chrupkie nawet ciemne jest niezbyt dobre. Tyle ogólnych zasad pamiętam jeszcze z ciąży z Kamilem.
 
Cześć dziewczyny, miałam sie odezwać w tamtym tygodniu po badaniu, ale wylądowałam na patologii ciąży. KTG u mojego gina pokazało pik dolny i mnie skierował do szpitala. Tam test z oxytocyny, czy mała reaguje na skurcze (wyszedł dobrze), a później obserwacja. Co dzien KTG(za kazdym razem wychodziło super), a póżniej wykryli zapnienia na łozysku i czekałam na badanie przepływów Dopplera.
Jak mi je zrobili okazało sie nie do końca jasne i za 3 dni powtórka. Na końcu okazało się ,że problem był w tym , że na poczatku robili mi badanie na wznak(a wtej pozycji robi mi sie słabo) a nie na boku. Wszystkie robione na lewym boku wyszły ok.
Jak byście miały takie badania pamiętajcie o tym. Ale wszystko dobrze sie skonczyło, na razie mała sie nie wybiera, ale mam jeszcze troche czasu to dopiero pocz. 37 tc. Pozdrawiam wszystkie
 
Dziewczyny ale wy pędzicie:szok: Tyle stron od rana chyba z godzine czytałam:blink:
Pozdrawiam nowe mamusie

Wita nowe mamusie.:tak:
Bedę musiala zacząc wychodzic na krótkie spacerki z moim dzeckiem bo inaczej oszaleję.Usypianie trwa 1,5 godz. a gdy moja cwaniara schodzi mi z łóżka a ja jej nie pozwalam odpowiada "cicho bo obudzisz dzidziusia" :blink:No nie dwulatek już mi pyskuje:cool:
Mysza co do ilości snu i temeperamentu dziecka to kompletnie się nie zgadza.:dry:Moje dziecko jest mieszanina róznych cech przy obcych grzeczniutka , przy mamusi czasem różki pokazue ale jak czasem widze inne dzieci to ciesze się że jest taka jaka jest.
Baby i co z tymi goframi?
Ja siedze w domu juz tyle czasu że lada moment zapomne jak inni ludzie wyglądaja:dry:Zdziczeje całkowicie:cool:
Moje maleństwo też duże się szykuje ale poki co niczego sobie nie żałuję Zaczne jak przyjdzie czas zrzucania tego co w cąży przybyło ( a mało tego nie jest:cool:)
 
reklama
No kurcze ja też bym zjadła te gofry takie z bitą śmietaną, rodzynkami i polewą czekoladową popiłabym to zimnym pifkiem i na to jeszcze zasmażka :-).

magdzia75 kobito to przeszłaś. Swoją drogą to ja tak jak kropecka nie uśmiachałoby mi się leżec przed porodem w szpitalu - ze względu na Miśka!!
 
Do góry