reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Aggy mam nadzieję, że to nic poważnego, trzymam kciuki za wizytę

mojemu kochanemu żarłokowi obojętnie co ssie: z lewa, z prawa, z boku, z góry, byle mleko leciało :-D
a propos ssania: dzisiaj widziałam w dziendobrytvn info, że ssanie kciuka świadczy o zaburzeniach emocjonalnych! :szok: a Igi ssie piąstkę/palca odkąd zaczął 2gi miesiąc. Nie wzięłam tego do siebie, bo gadali jakieś głupoty, że dziecku brakuje bliskości, trzebai przytulić etc. a Igor ssie, tak że aż cmoka np. przy odbijaniu, kiedy leży u mnie na ramieniu, czyli przy bliskim kontakcie 1-szego stopnia :happy:
Kropecka z eliminacją mleka trzeba być niezłym śledczym, koleżanka, która ma syna ze skazą białkową (uczelenie na mleko w każdej formie i jajka) poradziła mi, żebym przeczytała skład margaryny, bo w większości margaryn jest serwatka. Czytam i co widzę? oczywiście jest! :baffled::szok:
 
reklama
aggy - nie znam, bardziej odpowiedzialnej i kochającej mamy od Ciebie!:-) Udowodniłaś to już w szpitalu i zapewne nie jeden raz zawalczysz o godne traktowanie Ciebie i twojego Kubusia! Na pewno Kubuś jest szczęśliwy!:tak: Jesteś bardzo dobrą mamą!:happy: Nawet nie myśl, że może być inaczej.:no:
Pójdziecie do lekarza i zobaczysz, że nic złego się nie dzieje... katar i kaszel jest uleczalny!:wink: Dostaniecie syropek i wykurujecie się w ciepłym domku!
A Ty nie czytaj tyle w sieci!:wściekła/y: Od tego można oszaleć, a Tobie/nam mamą jest potrzeby spokój i zdrowy rozsądek.:sorry2:
Trzymam kciuki i wieżę, że wszystko będzie dobrze!:wink:
Ściska Cię mocno!
 
ach i zapomniałam pochwalić się, że mój synek delfinek dzisiaj przespał od 22:30 do 5-tej rano! :-) pierwszy raz od porodu spałam 6 godzin ciągiem, mmmm co za błogie uczucie... mam nadzieję na REPLAY :happy:
 
Anna_ajra, narazie Wiktor jeszcze 2 lat nie skończył :)

Aggy, oczywiście że jesteś wspaniałą matką. Mój Wiktor od grudnia do lutego non stop chodził zasmarkany, kaszel w nocy go dusił a ja nie wiedziałam co na to poradzić :/ Teraz już jest OK

Rekinasia, przy tak malutkim dziecku ssanie piąstki czy kciuka jest zupełnie naturalne. Po prostu dziecko w tym wieku ma jeszcze silny odruch ssania, niektóre dzieci ssą smoczki a jak smoczka nie używają to właśnie ssą kciuki i nie uważam żeby oznaczało to jakiekolwiek zaburzenia emocjonalne. A co do białek mleka to popieram, są dosłownie wszędzie. Ja używam margaryny rama Olivio, tam nie ma nic mleka.
 
No witam po wizycie:-)

Ten uśmieszek chyba mówi sam za siebie. Płuca i gardło czyste, kaszel najprawdopodobniej jest spowodowany spływającą wydzielinką z noska. Uspokoiłam się trochę, pani doktor powiedziała, że ostrożności nigdy za wiele, ale nie ma powodu do obaw. W piątek szczepimy się. Kubuś dostał syropek i kropelki do noska i ma być wszystko dobrze.

Dzięki za słowa wsparcia. Wbrew pozorom nie szukam potwierdzeń na to, że jestem świtną matką, bo ostatecznie też popełniam błędy, ale skoro zgodnie twierdzicie, że nie robię nic źle, to na pewno tak jest:-)

Rekinasia - mój Kuba też ssie piąstki. Zwykle jak jest głodny, ale jak mu smoczek wypadnie, to też się zdarza

anna_ajra, kropecka - :-)

dawna cloe, Zytka - my też chrzcimy dopiero w czerwcu. Akurat na otwarcie Euro2008:-)

Ania31 - super dzieciaki

Buziaki dla Was. Wielkie Love
aggy
 
Hej

Ja po szczepionce - wybraliśmy jednak 6w1 ale rotawirusy odłożyliśmy - to za dużo dla małego dzieciaczka na jeden raz - dla dorosłego to duża dawka co dopiero 6 tygodniowy maluszek :-)

Moje dziecko uśmiechnęło się do pediatry :-D więc chyba dobra jest :-D tak delikatnie i spokojnie dookoła niego chodziła... Ale mamy skierowanie do ortopedy... coś z lewym bioderkiem - w sumie sztywniejsze niż prawe...

A i kropecki rada by dziecko po szczepionce dac do pionu rewelacyjna :-D młody od razu spokój i za chwilę uśmiech :-D do momentu ubierania czapeczki :p

Oki co ja miałam jeszcze napisać :-D

aaaa

Aggy - trzym się i nie wyszukuj nowych choróbsk małemu :-D przypominam że w ciąży też zawsze na wszystkie objawy na necie tysiące chorób było:-D

Rekinasia - ja uważam że dziecko tak poznaje że ma rączki :-) no bo jak ma :-D machają mu mu sie takie dwie przed oczyma a on nie wie czyje :-) a potem nagle czuje że potrafi sobie je włożyć do buzi :-D i już wie że to jego :-D potem językiem liczy palce - bo co innego ma robić jak mu się nudzi :-D

Zytka - młoda kombinatorka się szykuje :-D moje dziecko też jak głodne to nie do uspokojenia :-) ostatnio w aucie brata jego karmiłam :-D Bo już wyczailiśmy z mężem ze szum auta glodnego Mikołaja nie uspokoi :-D
Jak każdy Polak jak głodny to zły :-D

Ania_ajra - mi kilogramy też zostały choć już widzę że 1 kg na tydzień dwa idzie :-D i powoli zaczynam brzuszki - a przynajmniej obiecuje sobie jak Agawa 6 weidera robić :-D bo moj flaczek to tak wolno się wchłania :-D

A i rozmiary mojego dzieciaczka :-D
6 kg :-)
I to samo co u Agawy wg ich miary mlody ma 61 cm ;-D ale dlatego że inna miarą był mierzony :-) polożyli go na linijce a wtedy dzieciom się nie prostuje nożek :-) mierzony miarką krawiecką ma 65 :-D i nie mieści się w śpiochy 62 ;-D


Pozdrawiam Mamusie i dzidziusie
 
aggy wiem jak to ciezko, ja po szpitaliku małej tez alergicznie reagowałam na kazde jej kichniecie, teraz jestem juz bardziej spokojna:happy:
byłysmy wreszcie dzisiaj na opóznionym szczepieniu skojarzonym Infantixem:tak: okazało sie ze zrobili jej drugie kłucie na żółtaczke, nic o tym nie wiedziałam ze to ją tez dzis czeka, czy wasze tez tak miały???
zalecono nam nie wychodzic dzis na dwór, wiec nawet dobrze ze pada:sorry2:
chociaz z drugiej strony mialam dzis ruszyc do sklepu po odlozony na dzis płaszczyk a la trencz:-)ale moze poczekają na mnie do jutra:baffled:
 
Kropecka kupiłam Ramę olivio właśnie z tego powodu :-)
ladna.ex.panna - tak powinno być, chyba że bierzesz tzw. heksę, czyli 6 w jednym a jak skojarzoną 5, to jeszcze dochodzi żółtaczka
 
najlepsze ze chyba o tej heksie to moja pediatra nie słyszała bo nawet nam jej nie zaproponowała, a prosiliśmy o najlepsze rozwiązanie :baffled: faktycznie to było 5 w 1 a nie 6:-( kurde , szkoda tylko małej bo darła sie przy drugim ukłuciu ogroooomnie:szok:
 
reklama
ładna.ex.panna niektórzy pediatrzy nie polecają heksy, bo tam jest jedna ponadplanowa dawka żółtaczki (w Polsce po urodzeniu szczepią a jak raz weźmiesz szóstkę, to już trzeba iść tym programem, czyli 3-ci raz szczepisz żółtaczką)
 
Do góry