reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Ulenka507-ja z gondolą nie chodzę bo nie dałabym rady, nie udzwigne jej nawet dobrze. Na spacery chodzimy z moim M, a ja małą tylko w nosidełku daje rade dźwignąć.Ale wczoraj wsadziłam ją do gondoli i bujałam, ale bez skutku i tak marudziła do 1-szej w nocy. Jak już usnęłą to spała do 6.30

Ale mam chyba coraz mniej mleka w piersiach, bo mala po karmieniu ciagle glodna i daje jej butelkę. Pije juz jak wielbłąd bo podobno to pomaga, ale raz mam p[okarm caly dzien i noc, a raz pare karmien i pusto-załamka
Pozdrawiam wszystkie mamy:happy:
 
reklama
Cześć dziewczyny!:-D
Po ostatniej wizycie u pediatry Michaś urósł o tyle:
Waga: 3,750g -> 6,010g (+2,260g)
Długość: 56cm -> 62cm (+6cm)
Obwód głowy
:34cm -> 40,5cm (+6,5cm)
Obwód kl. piers.: 32cm -> 41cm (+9cm)

magdzia75 - i jak tam Wasze spacery? Malutka nadal płacze przy ubieraniu czapki?:confused:
ladna.ex.panna - to bardzo nieładnie ze strony Twojego młodszego brata!:no:
Paulineczka_ - witaj po przerwie!:laugh2: Mam nadzieję, że ospa ominie Michałka!:yes: Ja zapisywałam ostatnio ile mleka je nasz Michaś i wyszło 700ml na dobę. Lekarka mówiła, że jest ok. Niestety nie wiem, jaka jest norma.:dry:
Mysza - dzięki!:-D Te nasze dzieciaczki stają się coraz to fajniejsze, zabawy na macie i te cudne uśmiechy...:yes:
ulenka507 - dzięki!:-D Mam nadzieję, że dasz znać w czwartek, jak tam bioderka malutkiej!?:tak: Świetnie, że mała Gabrysia tak pozytywnie zareagowała na szczepienie i badania!:-) No i śliczna waga!:happy:
Na zdjęciu widać ślicznego bobaska... niczego sobie!:laugh2:
Czy ja wiem, czy to odwaga zostawić synka pod opieką męża/tatusia...?:oo: Owszem, jest pewnie stres, ale tak jak pisała agawa1... trochę płaczu nikomu nie zaszkodzi...:sorry2: jedynie ja to później strasznie przeżywam...:hmm: A tatusiom dobrze zrobi bliższy kontakt ze swoim skarbem.:-p
W niedzielę też wysłałam męża z Michałkiem na spacer. Nie było ich 2h!:szok: Z jednej strony się cieszyłam, że "odpocznę", ale tak naprawdę, to nie mogłam przestać myśleć "jak tam Michaś???".:unsure: Zadzwoniłam do nich dwa razy i nie mogłam się doczekać powrotu. Od razu musiałam przytulić synka.:-D
Nigdy nie stosowała zastrzyków hormonalnych.
Ania31 - mam nadzieję, że jutrzejszy dzień upłynie w miarę bezstresowo!:wink:
ladna.ex.panna - to Twój mąż jest też i doktorem... hihi...:-p:-D
Rekinasia - też nie wiem, jak się stosuje te woreczki.:baffled: Musisz jednak uważać!:szok: U dziecka mojej koleżanki wyniki badań wyszły dwukrotnie bardzo złe, a to tylko dla tego, że woreczki zabrudziły się na tyle delikatnie kupką, że nie było widać.:szok:

Spokojnej nocki!
 
Witam się i ja. Nawet nie zauważyłam że była dzisiaj ładna pogoda :/ myślałam że jest zimno i nie byliśmy na spacerze, dopiero wieczorem jak wychodziłam do lekarza okazało się że jest bardzo ciepło. Zresztą nawet nie mam ochoty sama wychodzić na te spacery, bo Wiktor w połowie drogi powrotnej robi mi takie histerie że później muszę go za rękę ciągnąć resztę drogi a on się drze jak opętany. Do najprzyjemniejszych wrażeń to nie należy.

Olkowi wysypka zeszła bardzo ładnie. Troszkę jeszcze sucha skóra jest ale biorąc pod uwagę jak bardzo poranioną miał buźkę to jeszcze troszkę czasu potrzeba.

Ja byłam dzisiaj u lekarza na wymrażaniu nadżerki. Czytałam że to nie boli, a mnie bolało baaardzo :( Chyba jestem zbyt wrażliwa na ból (mimo dwóch porodów bez znieczulenia).

Anna_ajra - ślicznie Michałek rośnie
Rekinasia - Ile już walczysz z wysypką i nadal nie schodzi?
 
Witam dziewczynki!!!

My dziś po szczepieniu Miłka. Wzieliśmy tylko skojarzoną 6 w jednym i jak na razie nie ma większych problemów. Miłek jadł cyca jak dostawał szczepionke i było tylko kwiknięcie. Przybrał kilogram od urodzin czyli podobno w normie co mamę cieszy bo moge bez obaw cycem karmić nadal. I to tyle z miłych rzeczy. Nie miłe to to że jednak ma skazę :-(. Oczywiście odstawiamy nabiał ( odstawiony już od zeszłego tygodnia całkowicie) i smarujemy 2 maściami: jedna robiona na zamówienie w aptece a druga to pimafucin z antybiotykami.

Przy okazji szczepienia Miłka od razu zrobiliśmy bilans dwulatka Kamilka. i okazało się że napletek w jednym miejscu jest przyklejony i ... było odklejanie. Po powrocie do domu mycie (krew i mastka:wściekła/y:) smarowanie maścią z antybiotykiem i płacz Kamilka przy każdorazowym siusianiu. Masakra. :-(. Jedyne pocieszenie jest takie że trwac to będzie 2 dni na maxa. A i mój starszy syn ma 91 cm wzrostu co klasuje go na 90-97 centylu :szok: ale wagę ma za to troszkę małą waży 11800. No gruby to on nie jest ale za to mama....


A po południu mama poszła do gina - wszystko w pożądku. Dostała cerazette a później bedzie do wyboru: plasterek albo krążek- jakaś nowość zakładana raz na 4 tygodnie w cenie plastrów albo wkładka hormonalna - tylko ze to coś to już droższe. :-( Zobaczymy co będzie.

Ania ajracieszę sie zę z bioderkami ok :-). U nas podobno wszystko gra ale idziemy na usg profilaktycznie końcem kwietnia.

Myszko grzecznego masz synka ze Ci sam usypia :-) całuski dla niego


Kurcz a mój Miłek to nie wiem ile mierzy bo przy urodzeniu miał 58 a teraz baba mu wpisała 54:wściekła/y:a ja nie zauważyłam tego a i nie słyszałam jak mówiła od razu bo mi Misiek przeszkadzał :zawstydzona/y:

U nas ciemieniucha na tle alergicznym powiedziała pani doktor!!!!!!!!!!

A ja zczesywałam dziś rano i krewka się pojawiła w kilku miejscach a tak delikatnie to robiłam :-:)no:

ulenka507 co do zaszczyku antykoncepcyjnego mój gin twierdzi ze jest ok ale wtedy gdy nie ma po nim skutków ubocznych. NIe wiadomo jak organizm zareaguje np możesz zacząć tyć ( co u nas jest nie wskazanne) i nie jesteś w stanei zareagować na to przez 3 miechy bo tyle to działa. Proszki jak jest coś nie tak możesz odstawić w każdej chwili. U nas są proszki bo niedaj Boże bym przytyła to...:no:załamka.




całuje wszystkie mocno. Miłej nocki życzę
 
Hej

Anna_ajra - ładnie urósł :-D widzisz jak się dobrze rozwija :-D
Gratulacje każdego centymetra :-D

Zgadzam się z tobą - tatusiowie muszą się przyzwyczajać do dzieciaczków - żeby później nie marudzić że nic w domku nie robimy :-) A i dzieci lubią z tatusiem zostawać :-D

Agawa - raz cz dwa razy mu się ta sztuczka udała :-D ale wieczorem po kąpaniu mam to samo co Madźka - nie chce spać - i tak do 23 :-) nie wiedzieć czemu doszedł do wniosku że wtedy najlepiej się bawi z rodzicami i tuli do nich :-D

Ulenka - ja jeszcze nie wiem jaką metodę wybiorę - bo z tabletkami mam nieprzyjemne skojarzenia - a o zastrzyku słyszałam te same rzeczy o których pisała Agawa... a przytyć jak już ładnie schudłam niezbyt chce :-)

za tydzien mamy szczepienie - wybieram to samo co Agawa - 6 w 1 plus rotawirus... o rotawirusie mąż zadecydował - więc nie wiem jakie przesłanki miał


Pozdrawiam z dziś szarej Zielonej:-D
 
Witam ciotki ;)
Kropecka- ciesze sie, ze juz schodzi malemu uczulenie, bo strasznie mi sie przykro zrobilo jak zobaczylam zdjecie :( kurcze co te dzieciaczki winne ;( a wogole to moze on ma uczulenie na twoje mleko, skoro wszystko co mozliwe juz odstawilas?? Gratuluje budowy:-) Skoro Olek reaguje wzrokiem na wszystko to nie powinnas sie martwic chyba, ze malo sie usmiecha moze faktycznie taka jego natura i juz. No to masz sie z tymi spacerami ;-) Jak tylko Wiktor nigdzie nie ucieka to niech sie drze- w koncu mu przejdzie przeciez.:tak:
Ulenka507- no to fajna juz babka z Gabrysi :-)
Anna_ajra- super ze z biderkami juz wporzadku:-) No i gratuluje rozmiarów Michasia, super ze tak dobrze sie rozwija :-D Moj M jeszcze sam nie byl na spacerze z Michalkiem, bo ja tez chce sobie z nimi pochodzic:-p Jako tato bardzo sie spisuje, ale mimo to pewnie bym robila to samo co ty jakby sie gdzies sami wypuscili:-p
Rekinasia- Michalek tez ma rzadkie kupki. Na poczatku jest twarda, ale na koncu to juz prawie ze sika i sie zastanawiam wlasnie czy isc z tym do pediatry. :-( A z tym jdzeniem Michalka to nie bede wymyslac, skoro dobrze sie rozwija itd. to to, ze czasem je 60 czasem 130 i wszystko pomiedzy, to moze nic zlego.
AGAWA- no to Milek przybiera, kilogram to duzo :-) Skoro Kamilek jest dobrze rozwiniety i wazy troszke mniej, to moze i Milek tak bedzie mial- moze bedziesz miala szczuple dzieci i juz.Skaza bialkowa pewnie minie, ale do tej pory napewno dasz sobie rade. No i w koncu przestan sie tak przejmowac wiecznie waga, bo ja sie czuje jak jakas nienormalna, ze nie przejmuje sie tym za bardzo :-p Co do cm, to mi wczoraj na kontroli nikt Misia nie zmierzyl, wiec nie wiem... :baffled:
ladna.ex.panna- mi jakis pedoatra powiedzial, ze dziecko nawet jesli ma lekki przeziebienie to moze zostac zaszczepione, przeciwwskazaniem sa jakies takie ciezsze przyapdki
Mysza- no to ze spacerku dzis nici?? Czyli jeszcze nie bylas u gina?? Kiedy sie wybierasz>?


Ja nadal mam ten patologiczny net, ale jak łaże z tym dynksem po kuchni to lapie jakies tam fale <hura> no i moge byc z wami:-p:-). Misio [o raz pierwszy dzis w nocy mial tak dlugi odstep od jedzenia- 6 godzin prawie. Spal 5 :) Wczoraj bylismy 2 razy na spacerze i zmienilismy pore kapania- z 7 wczoraj kapalismy Misia o 8-30.Zjadl i poszedl spac :)do 3 !!:-D:-D Michalek mial ciemieniuche- jednak po kilku dniach smarowania oliwka i wyczesywania zeszla i tak jest do dzis- narazie jej nie widac :) (a slyszalam ze powstaje tez od czapeczki- moj maly ma ja tylko po kapieli chwilke i na spacerze, wiec moze dlatego mu sie nie wytwarza):baffled:. Wczoraj bylismy na 6 tygodniowym sprawdzeniu i wyszlo z niego ze wszystko ok. Michalek wazy 4900- czyli przytyl 1,400. Serduszko i wszystko ok- tylko nie wiem jak z bioderkami- lekarz powiedzial, ze jest perfect ( ale zastanawiam sie na ile moge zaufac irlandzkiemu GP(rodzinnemu) ktory przyjmuje i starych i mlodych. Jak myslicie?? Czy powinnam isc jeszcze do pediatry??(w szpiatlu badal go pediatra, jak mial 2 tygodnie tez pediatra no i teraz gp- i wszystko do tej pory jest jak najbardziej ok, wiec czy powinnam isc zbadac go jeszcze raz, czy moze poczekac na usg bioderek w 3 miesiacu- kiedy to bede w polsce////???). No i mam jeszcze jedno pytanie-bardzo mnie to nurtuje- czy wasze dzieci reaguja juz na dzwieki?????????
Aha no i jutro albo jeszcze dizs ide do gina- u irlandczykow nie ma kontroli ginekologicznej po porodzie, wiec musze znalesc polaka.
Pozdrawiam was wszystkie
 
Witam sie po długiej nieobecności dziś byłam z małą na szczepieniu. maskara:( wybralam szczepienia darmowe bo nie stac mnie bylo jednoczesnie na szczepionke 6w1 i napneumokoki i wybralam tylko te na pnemokoki przwz co mała musiała być 4 razy kłuta jak mi je było zkoka biedna tak płakała:(

Przybrała ponad kilo od wypisu ze szpitalai glowka wieksza o 3 cm w klatce piersiowej tyle samo a dlugosci nie mierza u nas;/ ale tak na oko to z 62 juz ma:) bo ciuszki o takim rozmiarze sa juz w sam raz;]
 
Cześć Dziewczynki :)
A u nas dzis pogoda w miarę i zaliczyłyśmy 1,5 godzinny spacerek, potem Marcelka dospała jeszcze godzinke w domku. teraz jest zabawiana przez tatusia, dlatego ja do Was wpadłam :)
Byłam wczoraj na wizycie u gina (a propo kropecka Ty też byłaś wieczorem, na którą, czyzbysmy znowu sie minęły?Ja byłam na 20.30.), wszystko w porządku, dostałam receptę na pigułki,ale sama nie wiem czy brać. kiedyś na 7 tabletce dostałam miesiączkę i się boje teraz :( Mój doktor proponuje tylko tabletki albo wkładkę... Ale do rzeczy, jadąc do lekarza zostawiłam malutką z tatusiem,nakarmiona i śpiącą. Kontrolnie zadzwoniłam po pół godzinie i usłyszałam płacz Marcysi :( Tak się zestresowałam,że dostałam od razu ciśnienie po wejściu do gabinetu.Za trooche dostałam smsa: "spoko-zasnęła" ale i tak prułam do domu jak strzała. M uspił ją jakos w wózeczku i spała wyobraźcie sobie do 1 w nocy, moja mała bidulka :)Pierwszy raz ja zostawiłam dlatego zazdroszczę Wam waszych wyjśc, ja musiałabym zostawić chyba cycusia i może wtedy byłoby ok :)
Agawa mam nadzieję,że z Kamilkiem już dobrze. Buziaczki dla niego :)

Uleńka 507 Gabrysia "zatankowała" z cycusia?Jeśli tak to jestes niezła:)

Ania_ajra ale Ci synuś rośnie super!

Rekinasia, Paulineczka Wy walczycie zrzadkimi kupkami,a u mnie odwrotnie- marcysia robi kupkę co 3 dzień, ostatnia była w nocy we wtorek :( Pryki idą a kupki nie widać. Troszke się martwię, choc wiem że na piersi dziedzi mogą robić kupki po każdym karmieniu, albo nawet co kilka dni, a jednak wolałabym regularne.

Dziewczyny uciekam szykować kąpiułkę dla dzidziulki :) Ściskam Was wszystkie mocniasto!
 
reklama
Witam sie
Podróż nie była koszmarem jakos dałam rade babcia gorzej to przezyła:-Dbała sie jak dam sobie rade z 3 dzieci ale było ok
U gina dostałam znów cezarette bo mam za wysokie cisnienie i za czesto boli mnie głowa wiec musze jeszcze czekac na zastrzyk moze nastepnym razem
Pozdrawaim wszystkie mamusie i brzdące
 
Do góry