reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja już mam gondolę do Cybexa, teraz poluję na stelaż do Cybex Priam 2.0 - gdzie znalazłaś fajną promocję? Dzisiaj zamówiłam organizer do wózka z La Millou - Link do: FEERIA PREMIUM - ORGANIZER DO WÓZKA - HERON IN CREAM LOTUS - czekamy na synka, wózek czarny, śpiworek oraz mufki mam też z La Millou w kolorze khaki więc będzie pasować, jak mąż pomarudzi, że mało to męskie taki organizer to zamówię ten Link do: FEERIA PREMIUM - ORGANIZER DO WÓZKA - COLLEGE CAMP haha :)
Moja promocja dotyczyla tylko zestawow 4 w 1 na Cybexa.
A wiesz ze ten organizer to jest taki malenki-to taka kosmetyczka, ona torby nie zastapi.
 
reklama
W 30tc 18mm. Powiem tak, ha mam szew i ostatni pomiar 10 dni temu, to było 14mm plus lejek. Mnie chroni szew.
Na pewno musisz leżeć. Ja mam w nogach łóżka wsadzone drewna, dzięki czemu głowa jest niżej, a nogi i pupa wyżej - chodzi o to by dziecko nie naciskało na szyjkę. Unikać siedzenia, leżeć nawet przy jedzeniu (podpieram się na lewym łokciu), unikać zaparć, dużo odpoczywać i myśleć, że będzie dobrze. U mnie z tym ostatnim najsłabiej. Ale ja już leżę od 18+5, a dzis jest 28+0...😀
Ja leze od 14 tc bo wtedy mialam szyjke 21 mm, a szew zalozony przy 17 mm w 22 tc. Lez i sie nie stresuj, faktycznie nogi wyzej i biodra. Ja tez biore caly czas luteine 2x100 dopochwowo.
Ja sie z kolei martwie bo moj maluszek sie dzisiaj nie rusza za bardzo.
 
Ja leze od 14 tc bo wtedy mialam szyjke 21 mm, a szew zalozony przy 17 mm w 22 tc. Lez i sie nie stresuj, faktycznie nogi wyzej i biodra. Ja tez biore caly czas luteine 2x100 dopochwowo.
Ja sie z kolei martwie bo moj maluszek sie dzisiaj nie rusza za bardzo.
U mnie jest tak, że zazwyczaj rusza się bardzo dużo, ale są dni (rzadko coprawda), że dużo mniej, obserwuj, może u Ciebie jest podobnie.
 
Badania usg dopochwowego się raczej w późniejszym etapie ciąży nie robi (w sumie odkąd dziecko widać już przez usg brzuszne), tylko przez brzuch właśnie, a dopochwowo tylko badanie "ręczne" tej szyjki i ew. rozwarcia. No chyba, że są jakieś problemy z usg brzusznym, to pewnie wtedy robi usg dopochwowo. Może lekarz nie robi Ci tego "ręcznego", bo długość szyjki idzie też sprawdzić przez usg brzuszne (mi tak sprawdzał na prenatalnych) - jeśli jest wszystko ok, to może nie mówi, a Ty nawet nie wiesz, że to robi. Najlepiej będzie jak go zapytasz :) Tak, czy siak zawsze lepiej, jak lekarz jednak obejrzy sytuację na dole - w razie jakiejś infekcji, to od razu będzie widział, że śluz nie taki albo coś.
Dziękuję za odpowiedź. Jestem w pierwszej ciąży i po prostu nic nie wiem, panikuje z byle jakiego powodu niepotrzebnie. Zawsze mnie pyta czy wszystko w porządku czy nie ma.zadnej infekcji albo niepokojących objawów.
 
Rozbieraj, rozbieraj! Nie ukrywam, że jestem przewrażliwiona na punkcie szyjki, ale ja tak straciłam mojego synka rok temu w 22+5. Jednego dnia miałam usg połówkowe, które świetnie wypadło, drugiego dostałam skurczy, bo szyjka się skróciła i otworzyła i już nic nie można było zrobić, pomimo że dziecko super zdrowe było. Serce mnie boli do dziś, i dlatego przestrzegam!!!
Boziu przerazilas mnie.. to ginekolog robiąc iść nie widział że szyjka się skraca? Czy ktoś za tą tragedię odpowiedział? Współczuję Ci bardzo..
 
Boziu przerazilas mnie.. to ginekolog robiąc iść nie widział że szyjka się skraca? Czy ktoś za tą tragedię odpowiedział? Współczuję Ci bardzo..
Nie stać mnie, żeby sądzić się ze szpitalem... Ja się świetnie czułam, nie miałam w sumie skurczy jeszcze, nic mnie nie bolało, więc nikt mi usg szyjki nie robił, a to był błąd, bo szyjka często nie daje żadnych objawów, a się skraca.

Nie bój się, ja nie po to to pisałam, po prostu dopilnuj, aby ktoś niectylko palcami ją sprawdził, ale i usg zrobił.

Ja oczywiscie teraz w innym szpitalu jestem na konsultacjach i tu sprawdzają wszystko bardzo dokładnie.
 
Dziękuję za odpowiedź. Jestem w pierwszej ciąży i po prostu nic nie wiem, panikuje z byle jakiego powodu niepotrzebnie. Zawsze mnie pyta czy wszystko w porządku czy nie ma.zadnej infekcji albo niepokojących objawów.
Ja też jestem w pierwszej ciąży, też nic nie wiem i panikuję :D Lekarz Ciebie pyta, czy nie ma infekcji?? A skąd Ty masz niby wiedzieć? Nie zawsze są jasne objawy, że coś się tam dzieje, powinien sam sprawdzić...
 
reklama
Ja np co wizytę nam brzuszne i dopochwowe. Nie mam badania na fotelu, bada dopochwowo czy jest rozwarcie i długośc szyjki
Badania usg dopochwowego się raczej w późniejszym etapie ciąży nie robi (w sumie odkąd dziecko widać już przez usg brzuszne), tylko przez brzuch właśnie, a dopochwowo tylko badanie "ręczne" tej szyjki i ew. rozwarcia. No chyba, że są jakieś problemy z usg brzusznym, to pewnie wtedy robi usg dopochwowo. Może lekarz nie robi Ci tego "ręcznego", bo długość szyjki idzie też sprawdzić przez usg brzuszne (mi tak sprawdzał na prenatalnych) - jeśli jest wszystko ok, to może nie mówi, a Ty nawet nie wiesz, że to robi. Najlepiej będzie jak go zapytasz :) Tak, czy siak zawsze lepiej, jak lekarz jednak obejrzy sytuację na dole - w razie jakiejś infekcji, to od razu będzie widział, że śluz nie taki albo coś.
 
Do góry