reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Ehhh, łączę się w bólu. Może spróbuj wodę ze świeża mięta i imbirem. Mi na chwilke pomaga. Tic taki. Gumy mietowe. Cokolwiek co poratuje. Co do płaczu, to hormony. Ja przepłakałam cała sobotę. Najpierw płakałam bo mi było smutno, choć nie wiem z jakiego powodu, potem płakałam że złości, że płaczę a sama nie wiem

Ja dzisiaj byłam na izbie przyjęć w szpitalu że skierowaniem które dostałam w piątek, ponownie wykonano mi USG które potwierdziło puste jajo, zabieg łyżeczkowania mam w przyszły poniedziałek, wcześniej spotkanie z anastezjologiem oraz czopek na zmiękczenie i rozwarcie szyjki macicy.
Trzymajcie kciuki by zabieg odbył się bez powikłań bo niestety takowe istnieją 🤷🏼‍♀️
Oj to przykro bardzo, ja miałam w 9 tygodniu poronienie zatrzymane, na drugi dzień miałam zgłosić się do szpitala, dostałam tylko jakieś znieczulenie dożylne i bez narkozy zrobili mi lyzeczkowanie. Trwało może 3 min - 5 min i nic nie bolało. Za 2 godziny byłam już w domu. Na początku trochę się przeraziłam że bez narkozy ale później byłam zadowolona, że tak szybko poszło i bez obciążania narkozą.
 
reklama
Ja dzisiaj byłam na izbie przyjęć w szpitalu że skierowaniem które dostałam w piątek, ponownie wykonano mi USG które potwierdziło puste jajo, zabieg łyżeczkowania mam w przyszły poniedziałek, wcześniej spotkanie z anastezjologiem oraz czopek na zmiękczenie i rozwarcie szyjki macicy.
Trzymajcie kciuki by zabieg odbył się bez powikłań bo niestety takowe istnieją 🤷🏼‍♀️
Tak mi przykro. Trzymaj się 😚
 
No i właśnie mam to w planach 😍. Po 25tyg w 3 ciąży szykowalam sobie drugą zamrażarkę na pozniejszy czas po porodzie i powiem wam ze odjęło mi to Mnostwo pracy kiedy tego potrzebowalam także polecam przygotowac sie tez od strony kulinarnej jesli ktos lubi własną kuchnie:)
Mnie ratowała teściowa z obiadkami bo wcześniej i tak nie miałabym gdzie tego trzymać, ale teraz kradnę pomysł i tez zrobię zapasy obiadów na późniejszy czas 😅
 
Najważniejsze ze ok. Ze mija. U mnie tez nikt nie mogl dopatrzec sie skad krwawienie powracające ale nie musialam leżeć.. Tylko więcej odpoczywałam w te dni i bylam na zwolnieniu. Glowa do Góry choc wiem ze stres jest wiec tym bardziej staraj sie niczego smutnego nie czytać i stresu sobie nie dokładać. Co do magnezu polecam moczenie nog w soli magnezowej np. I jedz codziennie banany

Dzięki kochana! Staram się pochodzić na spokojnie - wierzę, że dobre nastawienie naprawdę robi robotę i cały czas sobie powtarzam, że wszystko musi być ok. Mam nadzieję, że będzie 😊
 
Ja też tzn tydzień temu skończyłam rodzicielski i teraz do 3 sierpnia jestem na urlopie wypoczynkowym a od 3.08 idę na L4 niestety muszę chwilę pobyć na urlopie bo mam trochę skomplikowaną sytuację w pracy, a nie chcę sobie zamknąć drzwi do powrotu.
Ja będąc na macierzyńskim miałam przedłużoną umowę na czas nieokreślony i tydzień temu dowiedziałam się i ciąży. A po prenatalnych chciałabym przejść na l4, no wiadomo lepiej płatne.
 
właśnie się zważyłam i trzy kilo w dół [emoji52]
na dodatek mój puls jest wysoki w kosmos (101) (zawsze miałam w okolicy 75) a ciśnienie krwi 106/81 [emoji55]
 
Ostatnia edycja:
właśnie się zważyłam i trzy kilo w dół [emoji52]
na dodatek mój puls jest wysoki w kosmos (101) (zawsze miałam w okolicy 75) a ciśnienie krwi 106/81 [emoji55]
Taka odpowiedź lekarza w necie znalazlam na podobne pytanie.


Niezależnie od liczby kilogramów, które Pani przytyła, w ciąży zachodzą w układzie krążenia fizjologiczne zmiany. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, obniżenia ciśnienia tętniczego oraz przyspieszenia akcji serca. Czynność serca ulega przyspieszeniu w spoczynku ze średnio 70/min do 80-90/min. U osób, które miały przed ciążą szybsze tętno, w ciąży średnia akcja serca w spoczynku może wynosić nawet 90-100/min

Wysiłek fizyczny u kobiety ciężarnej powoduje większy wzrost częstości serca, niż przed ciążą. Serce kobiety ciężarnej przepompowuje około 30-50% więcej krwi w ciągu minuty niż przed ciążą. Dlatego kobiety ciężarne często skarżą się na uczucie szybkiego bicia lub kołatanie serca. Zmiany w układzie krążenia rozpoczynają się już w I trymestrze, a objawy zmęczenia i szybkiego bicia serca narastają do końca II trymestru, po tym okresie utrzymują się zwykle na podobnym poziomie.

Należy także pamiętać o innych przyczynach przyspieszonego bicia serca, takich jak niedokrwistość (anemia) i nadczynność tarczycy. Ciąża może także nasilić wcześniej występujące zaburzenia rytmu serca i objawy innych chorób serca (np. niewydolności serca), a także ujawnić nierozpoznaną wcześniej wadę zastawkową.

Powinna pani porozmawiać z prowadzącym ginekologiem położnikiem, on oceni czy jest potrzebna konsultacja lekarza internisty lub kardiologa. A jeżeli rozpozna u Pani niedokrwistość, zaleci stosowanie preparatów żelaza, natomiast jeśli badania hormonów tarczycy wypadną nieprawidłowo, to pod kontrolą lekarza endokrynologa otrzyma Pani stosowne leczenie.


Kołotanie pamiętam z ostatniej ciąży tyle ze jakie tętno nie sprawdzałam i ta Zadyszka po Schodach 🥵 jakbym miała 100kg plus a nie 15
 
No i właśnie mam to w planach 😍. Po 25tyg w 3 ciąży szykowalam sobie drugą zamrażarkę na pozniejszy czas po porodzie i powiem wam ze odjęło mi to Mnostwo pracy kiedy tego potrzebowalam także polecam przygotowac sie tez od strony kulinarnej jesli ktos lubi własną kuchnie:)
FitMum!
Nawet o tym jeszcze nie pomyślałam, ale masz rację! To super pomysł, choć nie na teraz, bo leżę plackiem całymi dniami z mdlosciami i zawrotami.
Ale może podać więcej szczegółów? Jakie przepisy, jakie ilości, na ile tygodni się przygotowała?
Nie lubię gotować, ale po porodzie.. Mąż jest w trasach, moi Rodzice i Teście, wszyscy nie żyją, nie mam na kogo liczyć. Będę zdana na siebie..

Pozdro Dziewczynki!!
 
reklama
Taka odpowiedź lekarza w necie znalazlam na podobne pytanie.


Niezależnie od liczby kilogramów, które Pani przytyła, w ciąży zachodzą w układzie krążenia fizjologiczne zmiany. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, obniżenia ciśnienia tętniczego oraz przyspieszenia akcji serca. Czynność serca ulega przyspieszeniu w spoczynku ze średnio 70/min do 80-90/min. U osób, które miały przed ciążą szybsze tętno, w ciąży średnia akcja serca w spoczynku może wynosić nawet 90-100/min

Wysiłek fizyczny u kobiety ciężarnej powoduje większy wzrost częstości serca, niż przed ciążą. Serce kobiety ciężarnej przepompowuje około 30-50% więcej krwi w ciągu minuty niż przed ciążą. Dlatego kobiety ciężarne często skarżą się na uczucie szybkiego bicia lub kołatanie serca. Zmiany w układzie krążenia rozpoczynają się już w I trymestrze, a objawy zmęczenia i szybkiego bicia serca narastają do końca II trymestru, po tym okresie utrzymują się zwykle na podobnym poziomie.

Należy także pamiętać o innych przyczynach przyspieszonego bicia serca, takich jak niedokrwistość (anemia) i nadczynność tarczycy. Ciąża może także nasilić wcześniej występujące zaburzenia rytmu serca i objawy innych chorób serca (np. niewydolności serca), a także ujawnić nierozpoznaną wcześniej wadę zastawkową.

Powinna pani porozmawiać z prowadzącym ginekologiem położnikiem, on oceni czy jest potrzebna konsultacja lekarza internisty lub kardiologa. A jeżeli rozpozna u Pani niedokrwistość, zaleci stosowanie preparatów żelaza, natomiast jeśli badania hormonów tarczycy wypadną nieprawidłowo, to pod kontrolą lekarza endokrynologa otrzyma Pani stosowne leczenie.


Kołotanie pamiętam z ostatniej ciąży tyle ze jakie tętno nie sprawdzałam i ta Zadyszka po Schodach [emoji3062] jakbym miała 100kg plus a nie 15
tak juz sama szukałam i stwierdziłam że chyba nie jest źle [emoji2] w środę mam gina to jeszcze dopytam co ona o tym sądzi [emoji1]

właśnie ja już się męczę wchodząc na 3 piętro a schudłam 3kg haha[emoji2296]
 
Do góry