reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

U syna jak szły kolejne ząbki to zawsze był katar i wodniste kupy.

Moja jakoś za specjalnie się nie poci. Zresztą w samym rampersie, sukience czy bodziaku jej w sam raz w wózku. Skarpet, czapek nie zakładam.
 
reklama
U nas dzisiaj masakra :( nonstop cyc, placz, marudzenie. Nie wiem o co chodzi. Cala noc przewisiala na mnie i caly dzien chce tylko cyca ssac. Nie pomaga noszenie, lulanie, zabawianie, nic. Nie mam sily juz
 
A..i jeszcze jedno. Ja wiem że upały i może schizuję ale wasze też tak się pocą okropnie?
Jak jest upał to tylko przy karmieniu mi się trochę poci. Normalnie to nie. I tak samo jak u Cookie, sam bodziak, sukienka i wystarcza.
@Darapuszkin, u mnie jest podobnie, z tym że w nocy w miarę spała, ale w dzień cały czas wymaga uwagi i na rękach muszę nosić. O drzemkach dziś zapomniała, dwa razy po 10 minut tylko się przespała, także nic w tym czasie nie mogłam zrobić, no i spacer trochę nam Nele naprawił. W tym okresie to może być skok już czytałam, albo u nas to te ząbki 🙄🥴
 
Mojego w samym pampersie trzymam a mokry 🙈 odstawiłam mu wit d. Bo te kupy. A ponoć przy niskim poziomie może być. Cała główka mokra. Co chwila mamy szybkie mycie w zlewie. Wtedy ma trochę ulgi. Ale klimy w domu nie mamy. Też ponoć hormony na to pocenie... wariuję 😀
 
O a jak mu się jeść chce! Patrzy łapczywie na to co jemy. Starszemu dawałam blw. Temu daję tylko polizać cebuli,jabłka, cytryny, ziemniaka... a jak u Was?
 
Cześć Dziewczyny! Już ząbki...no no.. gratulacje! U nas przesiadka na spacerówke moody. Jest ok. Mogła by być lżejsza. Ale po schodach noszę bez problemu. Zęby nie. Ślina taaak. Pełza niczym wiatr. Zaciska piąstki jak się wysila. Starsze też tak miały i było ok. U nas zęby u starszych to 7mc więc chyba będzie podobnie. Starszy ma katar i chyba ten coś złapał. :( tak po 14dni kupy nie robił a jak skończył 4mce to jakby biegunkę ma. Martwię się. Prawie mi się odwodnił w te upały. Lekko wklęsłe ciemiaczko. Poję go elektrolitami. Ale smok butla woda mleko mm czy mój odciągnięty pokarm BE!
A jakie robi te kupy? U nas tez czeste, do kilku dziennie (chociaz ostatnie kilka dni to juz raczej takie kleksy), wodniste i zielonkawe ze sluzem odkad skonczyl 3 mce. Pediatra na podstawie badania kału stwierdzila nietolerancje laktozy i powiedziala ze z czasem sie unormuje. Tylko moj dobrze przybiera, a jak Twoj?

Moj sie raczej nie poci, chyba ze lezy ze mna i go grzeje ;) a tak to sam raczej nie, a jak juz to stopki.
Te pocenie glowki moze byc od niedoboru witaminy d.

My robimy rozszerzanie diety po 6 mcu.
 
Co do rozszerzenia diety to też planuje jednak po 6 miesiącu.
Też zauważyłam, że jak jemy to Nela tez chce, zwłaszcza jak jem jakiś owoc czy coś pije to próbuje mi to jakby zabrać. Czasem sprawdzam jej reakcję jak sobie polize coś, ale to tylko troszkę i nie jest jakaś niezadowolona tylko normalnie się zachowuje 🙂
 
U nas dzisiaj masakra :( nonstop cyc, placz, marudzenie. Nie wiem o co chodzi. Cala noc przewisiala na mnie i caly dzien chce tylko cyca ssac. Nie pomaga noszenie, lulanie, zabawianie, nic. Nie mam sily juz

Może ten płacz wynika z pragnienia w końcu mamy teraz upały i samo mleko nie wystarczy, próbowałaś podać wodę albo rumianek? no i na tym etapie zaczyna się ząbkowanie☺

A tak w ogóle weszłam na wasze forum z sentymentu, bo mam już córcie z lutego a teraz znowu spodziewam się lutowej dzidzi 😊
 
reklama
O a jak mu się jeść chce! Patrzy łapczywie na to co jemy. Starszemu dawałam blw. Temu daję tylko polizać cebuli,jabłka, cytryny, ziemniaka... a jak u Was?
Moja jest na piersi więc dietę rozszerzam po 6 mies. Z tego co czytałam wg zaleceń teraz i dzieci na mm powinny mieć dietę rozszerzana po 6 mies.
Kiedyś było dla mm 4 mies dla kp 6 mies, ale zmieniono to.
 
Do góry