reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

reklama
no właśnie u mnie ani u męża nie było żadnych chorób genetycznych ani zd, no ale wiadomo, zawsze może być ten pierwszy raz. W każdym razie trzymam kciuki za te co robiły, by wyszło wszystko ok:)
a te nifty, to jest to samo? bo kiedyś też coś słyszałam na ten temat
Nifty bada wolne DNA plodowe obecne w Twojej krwi. W zwiazku z tym bada konkretnie DNA Twojego dziecka.
A pappa to test przesiewowy czyli statystyczny: ze tyle a tyle kobiet z takimi a takimi parametrami urodzilo dziecko chore na jakis tam zespol.
 
@coco07 Z tego wszystkiego zapomniałam Ci pogratulować :* super że dzidzia cała i zdrowa :* i gratuluje dziewczynki <3 sama bardzo chciałabym usłyszeć że to dziewczynka :)

Ja jak wróciłam dziś do domu to z tych emocji
 
Tutaj prenatalne każda ma oferowane. Oczywiście można nie skorzystać, ale jak mam okazję popatrzeć sobie na maluszka na dobrym sprzęcie- to biorę:D poza tym mój mąż ma rzadką chorobę kości, która nie wiadomo czy genetyczna, wiec wolę się upewnić za wczasu czy wszystko się dobrze rozwija. Dla własnego spokoju.
@Gunieczek85 czyli jak ja jestem z blizniaczek, to moje dzieci będą miały szansę na bliźniaki? :D 85 to Twoj rocznik? Gratuluję podwójnego szczęścia ♥
Dziękuję :) Tak to chyba tak jakoś działa że co drugie pokolenie od strony matki no i wiek;)
Ja już zaraz 34;))
 
@coco07 Z tego wszystkiego zapomniałam Ci pogratulować! Super że dzidzia jest zdrowa :* i gratuluję dziewczynki! Zazdroszcze Ci tej informacji :) też chce taką usłyszeć ;)

Ja jak wróciłam do domu to Z tych emocji się położyłam i tak spałam nie całe 3h
 
reklama
Tutaj sie nie zgodze.
Badanie pappa i wolnego bhcg wskazuje nie tylko na ryzyko wad genetycznych ale rowniez na ryzyko problemów z lozyskiem, hipotrofii plodu, stanow przedrzucawkowych.
Mojej kolezance pappa i bhcg wyszly dramatycznie niskie. Przez co ryzyko zespolu downa komputer jej wyliczyl na 1:70 mimo prawidlowego obrazu usg. Oczywiscie stres ogromny, amniopunkcja. Dziecko 100% zdrowe.
Ale od 34tc zaczely spadac przeplywy. Ale byli na to gotowi wlasnie dlatego ze to pappa wyszlo zle.
Możliwe, mam swoje zdanie. Poprostu. :) mi dr przedstawiła to inaczej i tego się trzymam. Uważam też, że im człowiek mniej "świadomy" tym mniej stresu i idących za nim powikłań :)
 
Do góry