reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Kochane jestem już w domu 🙏💔
Ostatni raz Wam się tu wcinam ale macie ogromna wiedzę i może któraś z Was będzie się orientować jak to wyglada.

Czy narzeczony może wziąć na mnie kilka dni opieki ? Jak to zalatwic jeśli by mógł ?
Chcemy zalatwic przed świetami wszystkie formalności i po prostu spędzić ten czas razem.
Jeśli nie jest Twoim mężem to raczej nie może, chyba, że coś się zmieniło w ciągu kilku lat. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. 🙂
 
reklama
Jeśli nie jest Twoim mężem to raczej nie może, chyba, że coś się zmieniło w ciągu kilku lat. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. 🙂
W necie wlasnie znalazłam tylko coś takiego i teraz nie wiem. @Zazuu jeśli mogę Cię wywołać, masz duża wiedzę na wiele tematów, może coś wiesz ? 😣
 

Załączniki

  • 109C6B23-9ABF-416E-8494-DA8F369B08E9.png
    109C6B23-9ABF-416E-8494-DA8F369B08E9.png
    125,4 KB · Wyświetleń: 75
W sumie jestem, zawsze miałam cykle 28 dniowe i owulację zawsze jak badałam miałam w 14 dniu, w tym dniu też był stosunek, wątpię że aż o tydzień nagle się przesunęło i już mam kolejny powód do zmartwienia :oo2:
Ja mam równo o tydzień i wiedziałam to, bo mierzyłam temperaturę i robiłam testy owu.
Om 2.02, a owulacja 23.02 (a nie tak jakby wypadało „z kalendarzyka” 16.02) pierwszy test pozytywny 5.03. Na usg szlam od razu z informacja, ze spodziewam się dziecka równo tydzień młodszego i lekarz to potwierdził.
Jak długie masz cykle?
 
W necie wlasnie znalazłam tylko coś takiego i teraz nie wiem. @Zazuu jeśli mogę Cię wywołać, masz duża wiedzę na wiele tematów, może coś wiesz ? 😣

Wg mnie nie musi być małżeństwem. Takie samo prawo do l4 na opiekę nad Tobą nabywa też siostra czy ktokolwiek inny.
My nie korzystaliśmy więc nie chce Cię wprowadzać w błąd, ale lekarz na pewno będzie wiedział. Zwolnienie lekarskie wystawia lekarz w szpitalu (tak się dzieje na przykład po porodzie i wtedy na miliard procent nie trzeba być małżeństwem).
Jeśli chciałby skorzystać z urlopu opiekuńczego to w kwietniu będą się zmieniać jego warunki i będzie można wciąż go na każdą bliską osobę, ale nie wiem jak to wygląda teraz.
Pytanie tylko czy lekarz uzna, że taka opieka jest konieczna (zakładam, że niestety zależy od lekarza) moja koleżanka miała taka opiekę nad siostra po jej wypadku samochodowym
,
 
Kochane jestem już w domu 🙏💔
Ostatni raz Wam się tu wcinam ale macie ogromna wiedzę i może któraś z Was będzie się orientować jak to wyglada.

Czy narzeczony może wziąć na mnie kilka dni opieki ? Jak to zalatwic jeśli by mógł ?
Chcemy zalatwic przed świetami wszystkie formalności i po prostu spędzić ten czas razem.
Według mnie tak, lekarz powinien wystawić dla niego zwolnienie
 
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko
 
reklama
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko

mi ginekolog kazał brać tylko kwas foliowy i po prostu zdrowo się odżywiać :) widzę, że kolejną wizytę mamy tego samego dnia, jeszcze tyle czekania 😅
 
Do góry