reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Poprosić by tego nie robił. Najnowsze badania wprost o tym mówią. Ja swojego ginekologa wprost o to zapytałam i sam mi mówił, że odsłuchiwać dla bezpieczeństwa będziemy na prenatalnych.
Moja gin. też wczoraj nam wszystko pokazała, ale zaraz dodała, że serduszka posłuchamy później, bo teraz to niebezpieczne (wspomniała, po którym tygodniu, ale z ilości emocji w tamtej chwili, zupełnie nie pamiętam).
 
Tu macie info z mamyginekolog (choć to żaden autorytet). Po prostu lepiej dmuchać na zimne.
 

Załączniki

  • 76EBF278-4663-4790-9399-074CBE69C369.png
    76EBF278-4663-4790-9399-074CBE69C369.png
    460,4 KB · Wyświetleń: 74
Tu macie info z mamyginekolog (choć to żaden autorytet). Po prostu lepiej dmuchać na zimne.
Autorytet, nie- autorytet, ale studia medyczne skończyła.
Można różnie oceniać jej ścieżkę kariery, ale uważam, że jej wpisy akurat są merytoryczne.
I chyba to jedyny lekarz uczący się ginekologii, który założył bloga i w miarę prosty sposób tłumaczy, obala, a czasem przestrzega przed pewnymi kwestiami.

Ja akurat do niej nic nie mam.
 
Poprosić by tego nie robił. Najnowsze badania wprost o tym mówią. Ja swojego ginekologa wprost o to zapytałam i sam mi mówił, że odsłuchiwać dla bezpieczeństwa będziemy na prenatalnych.
Tzn. mój też pozwala słuchać dopiero na drugiej wizycie która jest zazwyczaj po 10 tc, ale czasem lekarz sam z siebie puści i szkoda, żeby później dziewczyna wkręcała sobie że przez lekarza straci ciążę
 
hej dziewczyny:) jakich supli stosujecie? bo ja stosuje Pregna Start i nie wiem czy nadal można czy zmienić na inne?
Ja Pueria uno 🤩
Cześć ciotki!
Moje serce pięknie bije! Mam 7 tyg i 1 dzień ❤️❤️❤️
Awwwww🥰
Wielkie gratulacje !
ROŚNIJ zdrowo maluszku 💪♥️
Mama DHA Premium+ w czarnych kapsułkach :)


A tak poza tym, ile dojeżdżacie do swoich ginekologów? Bo ja na NFZ jeżeli się zdecyduje to 25 km, a mój lekarz prowadzący będzie około 80 km ode mnie.
o kurczę to sporo ….
ja mieszkam w mieście i w sumie do szpitala gdzie moja gin przyjmuje na NFZ mam jakieś 2-3 km Max
Do gabinetu prywatnego w drugą stronę ale dystans podobny 😉
Autorytet, nie- autorytet, ale studia medyczne skończyła.
Można różnie oceniać jej ścieżkę kariery, ale uważam, że jej wpisy akurat są merytoryczne.
I chyba to jedyny lekarz uczący się ginekologii, który założył bloga i w miarę prosty sposób tłumaczy, obala, a czasem przestrzega przed pewnymi kwestiami.

Ja akurat do niej nic nie mam.
dokładnie , nie rozumiem tej ciągłej nagonki na kobiete 😊 ja tam lubie jej posłuchać 😊🙏🏻 a że palnie czasem jakąś gafę … trudno …
któż nigdy głupoty nie palnął niech pierwszy rzuci kamieniem 😜
 
Tzn. mój też pozwala słuchać dopiero na drugiej wizycie która jest zazwyczaj po 10 tc, ale czasem lekarz sam z siebie puści i szkoda, żeby później dziewczyna wkręcała sobie że przez lekarza straci ciążę
Masz rację, ale jeśli mamy wpływ to poprośmy o to lekarza. Wychodzę z założenia, że wolę zrobić z siebie debila ale czasem lepiej wypytać o wszystko. W końcu po to do niego chodzimy, żeby nam wszystko wytłumaczył.

@Lady With Cats napisalam tak bo wiem, że nie dla każdego to autorytet czy dobry przykład. Natomiast rzeczywiście, jest to jedna z nielicznych osób, które w prosty sposób opisują przebieg badań, ciąży itp.
 
W ogóle śniło mi się, że miałam już dziecko, noworodka. To była dziewczynka i była najsłodszym bobasem jakiego kiedykolwiek widziałam 🥺 Przewodni temat tego snu to zmienianie pieluch - chyba 10 razy musiałam zmieniać 😂
Cały czas powtarzam, że będzie chłopak ale może to był proroczy sen 😂😍
Bardzo możliwe 😅 nam na początku szło strasznie dużo pieluch, bo córka puszczała takie pierdki z zawartością i trzeba było zmieniać non stop 😂 paczka 30 szt starczała na max dwa dni, zazwyczaj półtora 🙈
Ja już po wizycie.
Jest pęcherzyk ciążowy i maleńki zarodek lekko widoczny,ale echo zarodka nie jest takie jakie gin.chcialsby widzieć wyraźnie.Za tydzień mam się pojawić żeby sprawdzić czy pojawi się serduszko.
Jeśli zarodek maleńki to za szybko na serduszko, może dopiero się wytworzyło i się rozkręca. Na następnej wizycie na pewno będzie pięknie widać 😉
Dziewczyny robiłam dziś 3 weryfikacje bety na której poprzestaje 😉

W poniedzielek Beta 257 ♥️dziś 1233 ♥️
Progesteron z 31 wzrósł na 38 💪✊🏻

Trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny ✊🏻
To moja 4 ciąża … a wszystkie dzieciątka w niebie 😪
Piękny przyrost 🤩
hej dziewczyny:) jakich supli stosujecie? bo ja stosuje Pregna Start i nie wiem czy nadal można czy zmienić na inne?
Pueria uno.
Cześć ciotki!
Moje serce pięknie bije! Mam 7 tyg i 1 dzień ❤️❤️❤️
Cudownie ❤️
Mama DHA Premium+ w czarnych kapsułkach :)


A tak poza tym, ile dojeżdżacie do swoich ginekologów? Bo ja na NFZ jeżeli się zdecyduje to 25 km, a mój lekarz prowadzący będzie około 80 km ode mnie.
Ja mam z kilometr.


Co do słuchania serduszka. Chciałam uspokoić dziewczyny, które słyszały. Zalecenia są aktualnie takie żeby nie słuchać, ale to wszystko nie jest zero-jedynkowe. Mi lekarz włączał w poprzedniej ciąży od pierwszej wizyty i dziecko mam i jest zdrowe. Lepiej nie słuchać, przed wizytą pytać, ale jak już to się stało to się nie katujcie tym teraz. Na pewno wszystko jest ok 😉
 
Co do słuchania serduszka. Chciałam uspokoić dziewczyny, które słyszały. Zalecenia są aktualnie takie żeby nie słuchać, ale to wszystko nie jest zero-jedynkowe. Mi lekarz włączał w poprzedniej ciąży od pierwszej wizyty i dziecko mam i jest zdrowe. Lepiej nie słuchać, przed wizytą pytać, ale jak już to się stało to się nie katujcie tym teraz. Na pewno wszystko jest ok 😉
Dokładnie tak.
Poza tym zdrowej ciąży nic nie ruszy.
Nawet intensywne skakanie matki😅.
 
reklama
Wiecie, wczoraj usłyszałam historię dziewczyny, która tydzień po pozytywnym teście ciążowym poleciała do Kenii.
Przeszła wszystkie szczepienia na choroby tropikalne, brała leki na malarię, a mało tego: lot powrotny to był horror, w którym żegnali się z tym światem, bo pilot oznajmił, że jeden z silników się zapalił, drugi ledwo zipie i jeśli im się uda, to będą lądować awaryjnie w Etiopii- to było 40 minut, w których nawet stewardessy histeryzowały, a co dopiero pasażerowie.
Po powrocie do Polski dziewczyna szła do ginekologa z myślą, że ta ciąża i tak jest pewnie martwa.

Ta martwa ciąża, która jednak była żywa, ma teraz rok 🙂.

Także jeśli jednak Wasz lekarz puścił na chwilę Dopplera, to nie panikujcie, tylko następnym razem poproście, by tego nie robił. Lekarz też człowiek.
 
Do góry