reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Obiadek 🥟😋
 

Załączniki

  • E77EB20E-08C2-4460-9BF3-3EC8B61691FA.jpeg
    E77EB20E-08C2-4460-9BF3-3EC8B61691FA.jpeg
    412,7 KB · Wyświetleń: 58
Nie pamiętam, która z was to pisała, ale pamiętajcie, że na pierwszych wizytach do 10-11 tygodnia nie powinno się odsłuchiwać tętna dziecka bo to niebezpieczne dla płodu. Dopler może podgrzać komórki i to może mieć wpływ na ciążę chociażby doprowadzić do poronienia...
A jaki mamy na to wpływ, jak lekarz sam z siebie odpali USG na głos?
 
A ile razy miałaś USG już robione i w których tygodniach?
W tym jeszcze ani razu, ale mam w domu roczniaka i USG wtedy miałam w 5, 6, 9, i dopiero w 11 tygodniu je słyszałam. Od 6 widziałam tylko rytm serca na monitorze. Od 11 sama też słuchałam na detektorze tętna płodu.
 
reklama
W tym jeszcze ani razu, ale mam w domu roczniaka i USG wtedy miałam w 5, 6, 9, i dopiero w 11 tygodniu je słyszałam. Od 6 widziałam tylko rytm serca na monitorze. Od 11 sama też słuchałam na detektorze tętna płodu.
Rozumiem. Ja pierwsze usg miałam w 4+2, teraz jestem 7+5 i idziemy dziś, a kolejne to między to między 11-14 tygodniem. Jeśli dziś lekarka powie, że lepiej nie słuchać to nie będziemy chcieli na siłę. Ważne żeby migało na ekranie.
 
Do góry