reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
U nas się robi tego samego dnia. Usg robi inny lekarz niż prowadzący. Pytałam mojego lekarza, czy dobrze rozumuje, ze nie chcemy, żeby lekarz robiący usg podszedł zbyt na lajcie widząc ryzyko 1:250000 abp na odwrót, widząc 1:4 szukał na sile. I potwierdził. Powiedział, ze jeśli wychodzi coś nie tak, to i tak się powtarza usg, robi biopsje, amnio itd.

Ja jak kiedyś nie spałam na brzuchu tak teraz zaczęłam 😂
U mnie w województwie na prenatalne jeździ się do zupełnie innych lekarzy niż prowadzący- wszyscy trzej są na tej liście, którą @Lili88 wkleiła kilka dni temu.
W programie wpisane są dwie konkretne poradnie i moi dwaj lekarze prowadzący pytali, do której chcę jechać, to wypiszą do konkretnej skierowanie.

No i zarówno w zeszłym roku, jak i w tym procedura wygląda tak samo- tydzień wcześniej badania, następnie USG.
 
U mnie w województwie na prenatalne jeździ się do zupełnie innych lekarzy niż prowadzący- wszyscy trzej są na tej liście, którą @Lili88 wkleiła kilka dni temu.
W programie wpisane są dwie konkretne poradnie i moi dwaj lekarze prowadzący pytali, do której chcę jechać, to wypiszą do konkretnej skierowanie.

No i zarówno w zeszłym roku, jak i w tym procedura wygląda tak samo- tydzień wcześniej badania, następnie USG.
Ja mam o tyle dobrze, że mój gin (chodzę prywatnie) jest na liście i u niego od razu robię badania.
 
cześć kochana, No to jestesmy dokładnie w tym samym miejscu - ja dzisiaj tez 8+0 i tak samo, jak szlam spać wczoraj to pokazywałam mężowi ze mam już wielki ciążowy brzuch ale to przecież MUSI być przez wzdęcia. Ja to mam do tego okropne zaparcia :( prawie się nie wypróżniam 😭
Ja na kontroli u endokrynologa byłam wczoraj, bo właśnie podczas rutynowych badań dwa tygodnie temu wyszło ze mam podwyższone tsh do 4,6. I przy euthyroxie spadło do 2,8 ❤️ mam robić badania tsh i ft4 co miesiąc, a u niej pokazywać sie raz na trymestr.

Oprócz tego nie mam zachcianek specjalnych zachcianek, i mam straaaaaaszne mdłości ale wieczorami! Narazie bez wymiotow!

Kolejna wizytę mam w piątek, wtedy będzie 8+6 i mam nadzieje ze mój dzidziol będzie wielki i zdrowy ❤️ ja nie mogę doczekać się każdej kontroli No i odliczam czas żeby już był 2 trymestr

Buziaki dla wszystkich ciotek 😘
Jak masz zaparcia, spróbuj zjeść jedno jabłko dziennie chociaż. I może kiszonki wcinaj, kapustę i ogórki. Ja na razie mam spokoj, a miałam takie że krew z tyłka leciała ... Woda to podstawa chociaż ja piję za mało... Popatrz sobie co ma dużo błonnika i dorzuć do dietki. ☺️ Ja już nie jem jasnego pieczywa, lepiej ciemne przy zaparciach.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a tak biorąc realnie moją sytuację jeśli ja wiem kiedy była owualcja i było potwierdzone na USG to czy ja mając pęcherzyk 1.49 cm i nic w środku mam 6 tydzień skończony czy ja realnie mogę się jesczze nastawiać?
 
reklama
U mnie w województwie na prenatalne jeździ się do zupełnie innych lekarzy niż prowadzący- wszyscy trzej są na tej liście, którą @Lili88 wkleiła kilka dni temu.
W programie wpisane są dwie konkretne poradnie i moi dwaj lekarze prowadzący pytali, do której chcę jechać, to wypiszą do konkretnej skierowanie.

No i zarówno w zeszłym roku, jak i w tym procedura wygląda tak samo- tydzień wcześniej badania, następnie USG.
Ja też mam mieć USG wykonane u innego lekarza niż prowadzący. Pobranie krwi w dniu badania... Lekarz jest na liście FMF.
 
Do góry