reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja nie zamierzam pakować torby tak wcześnie, bo jakbym miała teraz rodzic to nic się nie przyda prócz różańca. Dziecko na intensywnej byłoby w pieluszce bez możliwości go nawet dotknięcia. Jedynie to coś do spania i skarpetki, ale nie życzę nikomu porodu przed 37 tyg, bo to nie radość, a strach. Jak któraś ma oznaki że coś się może dziać to pilny kontakt z lekarzem i leżymy. Torba spakowana na tym etapie według wytycznych szpitala przyda się po skończonym 37 tyg. My mieliśmy na forum dziewczynę która urodziła kilka dni przed donoszeniem, ale komplikacje na start i tak dziecko miało. Teraz wszystko w porządku, ale ponad 2 tyg dziecko spędziło w szpitalu. W razie awarii pamiętajcie by jechać do szpitala o 3 stopniu referencyjnosci, bo tylko tam jest sprzęt by dziecko ratować. Jeśli w okolicy nie ma to wszystko zależy od dostępności karetki neonatologicznej.
Ja oczywiście chciałabym żeby mała posiedziała w brzuszku do 40tc, ale tak już mam że jestem człowiek plan i spakowana torba spowoduje u mnie mniejszy stres. Szczególnie że ja w domu jeszcze prawie nic nie mam, a jak zamówię to już spakuje :)
 
reklama
Zaktualizowana :) i dodałam Es.jot :)
  1. Szczęśliwakobieta- 01.11.2021 M - fabian lub Nataniel
  2. K1991- 01.11.2021- M- narady trwają.
  3. katarzyna21st- 01.11.2021 plec K Prawdopodobnie oliwia
  4. Juana19 - 03.11.2021 -K-Zosia
  5. mini_85 - 05.11.2021 - M -
  6. Mila09 - 05.11.2021 - K - Nela, Laura, Marcelina
  7. Unficzka - 07.11.2021 -M-Wiktor
  8. bzzz1 - 07.11.2021- K - Laura, Blanka
  9. mamuska3 - 08.11.2021 - M - Wiktor, Fabian, Marcel - jeszcze się nie zdecydowaliśmy
  10. AliG-10.11.2021- płeć K- Maja
  11. EmiD 12.11.2021 K- Zuzia, Oliwia
  12. Amarka - 12.11.2021 -M- Gabrys
  13. Margola29-13.11.21-K- Alicja
  14. Natalia9898 - 14.11.2021- M -(?) Marcel
  15. AsiakS - 14.11.2021 - M- narazie Dawid
  16. MarlenaP - 15.11.2021 - M - Franciszek
  17. Będęmama-17.11.2021-M- Igor
  18. Isanaa - 18.11.2021 - K - ?
  19. hikari_ona - 20.11.2021 -K- Eliza, Zuzia, Maja, Pola - negocjujemy
  20. Ja.mama - 20.11.2021 - K - na razie Hela/Oliwka
  21. MiśZielinka - 23.11.2021 -M- (?) Gniewomir
  22. Smaily - 25.11.2021 K- Małgosia lub Beatka
  23. Anka0202 - 25.11.2021 - K? - ???
  24. Aleksandra_3 - 26.11.2021 - M? - Antoni, Franciszek, Tadeusz
  25. MalaMi30 - 26.11.21- płeć chyba M.
  26. olka1987 - 27.11.2021 - płeć K. Iga
  27. Cytrynowa96- 27.11.2021-K/M ??
  28. Przewrotka - 27.11.2021 - ? - ?
  29. Es.jot - 28.11.2021 - K, Helenka
 
Dziewczyny a ja piszę do was z innym pytaniem w zasadzie radą , jestem już w 29 tc a. Usg wychodzi 30/31 tc przytyłam niestety już 20 kilo i to nie tak że żre po nocach i nie wiadomo co w maju mamy ślub a ja się zastanawiam czy nie przełożyć bo będę czuła się źle , już źle się czuje z tą wagą a co jak jeszcze przytyje a wiem że zdrowo tych kilogramów nie zrzucę tym bardziej że prawdopodobnie będzie cesarka , ja wiem że nie muszę mieć super figury ale chciała bym ładnie wyglądać t bardziej że ślub się bierze raz w życiu , co byście zrobiły na moim miejscu ? Przełożyły byście czy szły byście z tymi nadprogramowymi kilogramami ?
 
My zdecydowaliśmy się przełożyć z kwietnia na październik :) bałam się, że nie zdążę się ogarnąć do kwietnia i nie chodzi mi o figurę ale o ogarnięcie tematów weselnych :)
Dziewczyny a ja piszę do was z innym pytaniem w zasadzie radą , jestem już w 29 tc a. Usg wychodzi 30/31 tc przytyłam niestety już 20 kilo i to nie tak że żre po nocach i nie wiadomo co w maju mamy ślub a ja się zastanawiam czy nie przełożyć bo będę czuła się źle , już źle się czuje z tą wagą a co jak jeszcze przytyje a wiem że zdrowo tych kilogramów nie zrzucę tym bardziej że prawdopodobnie będzie cesarka , ja wiem że nie muszę mieć super figury ale chciała bym ładnie wyglądać t bardziej że ślub się bierze raz w życiu , co byście zrobiły na moim miejscu ? Przełożyły byście czy szły byście z tymi nadprogramowymi kilogramami ?
 
Dziewczyny a ja piszę do was z innym pytaniem w zasadzie radą , jestem już w 29 tc a. Usg wychodzi 30/31 tc przytyłam niestety już 20 kilo i to nie tak że żre po nocach i nie wiadomo co w maju mamy ślub a ja się zastanawiam czy nie przełożyć bo będę czuła się źle , już źle się czuje z tą wagą a co jak jeszcze przytyje a wiem że zdrowo tych kilogramów nie zrzucę tym bardziej że prawdopodobnie będzie cesarka , ja wiem że nie muszę mieć super figury ale chciała bym ładnie wyglądać t bardziej że ślub się bierze raz w życiu , co byście zrobiły na moim miejscu ? Przełożyły byście czy szły byście z tymi nadprogramowymi kilogramami ?
Miałabym gdzieś i nic bym nie zmieniałam ale decyzja należy do ciebie. Ja po porodzie miałam od razu 10 kg mniej i tego ci życzę a pózniej 1 kg miesiecznie zrzucisz a nawet jak nie zrzucisz w środku jesteś ten sam fajny wartościowy człowiek
 
Hej 😘 słuchajcie mi już brzuch opada 😳😳 moja Ciocia jest pielęgniarka i mowila ze mi już opada i faktycznie tak czuje Dzisiaj wieczorem będę się powoli pakować bo to już nic nie wiadomo 33 zaczynam tydzień
Mam trochę podobnie, może z dwa dni temu jak się obudziłam to trochę spanikowałam. Kładłam się z brzuchem, który był stosunkowo wysoko a obudziłam się z bardzo opadniętym. Wytumaczyłam sobie, że pewnie mały jakoś się w nocy obracał. Chyba też zacznę powoli pakować torbę, to nie zaszkodzi. Choć ja muszę jeszcze zrobić pranie i prasowanie małych ubranek bo dziś z mężem zakończyliśmy generalny remont 😊 udało się też zrobić porządek teraz pozostaje wszystko ładnie poukładać, no i jeszcze materacyk do łóżeczka muszę kupić
 
Dziewczyny a ja piszę do was z innym pytaniem w zasadzie radą , jestem już w 29 tc a. Usg wychodzi 30/31 tc przytyłam niestety już 20 kilo i to nie tak że żre po nocach i nie wiadomo co w maju mamy ślub a ja się zastanawiam czy nie przełożyć bo będę czuła się źle , już źle się czuje z tą wagą a co jak jeszcze przytyje a wiem że zdrowo tych kilogramów nie zrzucę tym bardziej że prawdopodobnie będzie cesarka , ja wiem że nie muszę mieć super figury ale chciała bym ładnie wyglądać t bardziej że ślub się bierze raz w życiu , co byście zrobiły na moim miejscu ? Przełożyły byście czy szły byście z tymi nadprogramowymi kilogramami ?
To twój ślub, rób jak Ci serce podpowiada💛
Może po porodzie łatwiej Ci będzie zdecydować? Zobaczysz jak się będziesz czuła. Dzieci też są różne, jedne szybko przesypiają noce, inne z kolei do 2 lat budzą się kilkukrotnie.
Co do wagi, pół roku to sporo czasu, a przecież będziesz miała motywację😉
 
Dziewczyny, jaki polecacie biustonosz do karmienia? Te zwykle bezszwowe z Allegro czy szukać czegoś innego?
Ja miałam z H&M i były fajne z ładnymi wzorami, teraz wole taki co mam zwykły(nosze od Etam), lepiej trzymający piersi, piękniej się prezentują ale nie są do karmienia. Te do karmienia tak nie podtrzymuja piersi. Ale to kwestia gustu i preferencji.
 
reklama
Ja miałam z H&M i były fajne z ładnymi wzorami, teraz wole taki co mam zwykły(nosze od Etam), lepiej trzymający piersi, piękniej się prezentują ale nie są do karmienia. Te do karmienia tak nie podtrzymuja piersi. Ale to kwestia gustu i preferencji.
A masz taki normalny z fiszbinami? Chciałam taki kupić, ale nie jestem w stanie przewidzieć swojego rozmiaru i obawiam się, że będę musiała kupić bezszwowy...
 
Do góry