reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dzień dobry. Ja też spać nie mogę. Ale ja to potrafie mieć tak , że trzy noce pod rząd nie śpię prawie w ogóle, potem śpię po 4 godziny, potem po 12. I tak w kółko. Najgorzej przy pełni mam .

Strasznie dużo płacicie za badania. Ja już kiedyś pisałam, że dużo mam w pakiecie , a inne o pół tańsze. Tylko, że trzeba jechać, a ja mam lenia. I , aż mi wstyd bo jak was czytam, że macie po 80km , a ja mam jakieś 7 , a mi się wydaje to daleko. Na hulajnodze jestem w jakieś 15-20minut. Właśnie jestem ciekawa jak długo jeszcze pojeżdżę bo i tak już trochę się martwię, że jeżdżę . Niedawno tak się wywaliłem, że nawet lekarz pytał co ja mam na nogach bo byłam taka poobijana. Rower kocham , ale nie dam rady teraz bo chwilę jadę i padam na pysk, a tak mi się marzy.
Nie wiem czy pisałam, ale na tą strasznie suchą skórę polecam oliwkę. Jak się kapie to na mokrą skórę nanoszę tone oliwki chwilę czekam i dopiero się wycieram. To dla mnie zbawienie , żadne balsamy nie pomagają jak właśnie ta oliwka na mokrą skórę. Jezu, ale pisze nie gramatycznie, trudno. Do mnie dzwonili od tych badań , że mam być sama w maseczce i nie jechać komunikacja miejska. I czy nie kaszle, a ja od maseczki się duszę i kaszle jak opętana ...
Potwierdzam, dużo lepiej działa i mniej produktu się zużywa gdy kremujemy/oliwkujemy "na mokro" czy to ciało czy twarz 😊😊 ja czasem zamiast wody nakładam (ale nie na całe ciało tylko np na twarz, brzuch czy piersi) najpierw żel aloesowy jako warstwę nawilżającą a potem dopiero krem/olej jako wartwe natluszczającą - żeby ta woda/aloes nie wyparowala jeszcze bardziej wysuszajac skórę
 
reklama
A ja się dopiero szykuje, na 10.40 mam. Mam nadzieję że jak umówili na godz to nie będzie kolejki.... I mówili że mogę być po lekkim śniadaniu do pobrania krwi na prenatalne. A USG dopiero 7 mają, to czekanie mnie wykańcza. Już bym chciała wiedzieć czy wszystko jest w porzadku.
A czemu trzeba badać krew do prenatalnych?? Ja nic nie wiem o tym ...
 
Ja na rowerku jezdzilam zeby wywolac poronienie ktore mialam zatrzymane i wywolalam, wiec teraz zadna sila mnie nie zmusi zeby siąść na rowerek. Wiem ze kobiety cwicza w ciąży ale ja sobie powiedzialam ze teraz spokoj i odpoczynek a forme bede trzymac po ciąży ☺ Boje sie zeby cwiczeniami nie zrobic sobie źle.

Przykro mi 😞
Ja bym chciała wsiąść na rowerek, muszę spytać mojej ginekolog tylko czy mogę i jak często.

Miałam dzisiaj jechać na pobranie krwi ale w nocy dostałam takiego paskudnego kataru, że mogłabym się pożegnać z dobrą morfologią😞
 
On normalnie jest w ciążowych tabletkach, więc jeśli je bierzesz to nie musisz nic dodatkowego brać. Natomiast ja nie moge brać tych kompletów witamin, bo mam problemy z wchłanianiem kwasu foliowego i muszę brać określoną jego postać, więc biorę wszystko oddzielnie. Tylko z tym jodem jest problem. Gin do mnie właśnie na pierwszej wizycie, ze cala moja suplementacja spoko tylko co z jodem zrobię, skoro w Polsce go nie ma :(
Aaaa ok no to pewnie że Ci wyślę 😊
Tylko żeby jeszcze ta reszta dziewczyn co by chciała, się odezwała dzisiaj na forum, jutro ok 11/12 będę w aptece po odebraniu wyników
 
Też się zastanawiam co z dentysta. Ja o żeby dbam, ale niestety psują mi się na potęgę. Już czuję, że jakiś ubytek mi się robi. Mojej mamie wypadł sztyft z przodu i o dzwoniłam pół Krakowa i dopiero na początku maja mają coś podobno odblokować. Strasznie mi jej żal zwłaszcza , że to z przodu , a ma dość wysokie stanowisko i ona się poprostu wstydzi. Tym bardziej, że u niej wygląd jest dość ważny. Ostatnio mi płakała, że w duszy ma już te zęby niech wyrywają i na protezę przechodzi. A co ciekawe moja babcia w ogóle nie używa szczoteczki do zębów , myje palcem jak za dawnych czasów , kamienia nie miała nigdy nie miała ściąganego , a brakuje jee tylko 3 zębów !!
 
Ja w zeszłej nie byłam na wizycie i nie było problemu. Teraz miałam być tydzień temu, ale odwołali. Ja nie wiem jak to jest ale chyba nie cisną o tą wizytę?
W pierwszej ciąży (rok temu) nie byłam ani razu u dentysty i nikt nie zwrócił na to uwagi nawet.
A mi powiedziała, że około tygodnia będę musiała czekać jak dzwoniłam się zapisać hmn
Mi się wydaje że @Ewarut nie robiła z krwi (pappa) ale może się mylę. Wydaje mi się że się nie dogadałyście bo ktoś pytał wcześniej o cenę badań a Ewa odpisała ale chyba o tym całym pierwszym pakiecie (krew, mocz, toxo itd.) [emoji4]
 
Właśnie po co robicie krew przed prenatalnym? Przecież tam robią na miejscu przed usg. Bynajmniej ja tak miałam w ciazy z synem- najpierw pobrali krew później usg i 2 tygodnie na wyniki
 
reklama
W pierwszej ciąży (rok temu) nie byłam ani razu u dentysty i nikt nie zwrócił na to uwagi nawet.Mi się wydaje że @Ewarut nie robiła z krwi (pappa) ale może się mylę. Wydaje mi się że się nie dogadałyście bo ktoś pytał wcześniej o cenę badań a Ewa odpisała ale chyba o tym całym pierwszym pakiecie (krew, mocz, toxo itd.) [emoji4]
Ja mówiłam o cenie usg prenatalne.
A papy nie robiłam.
 
Do góry