reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Ja na początku kiedy mdłości były całodniowe też dużo jadłam bo tylko kiedy jadłam mnie nie mdliło 😂 teraz za to zdarzają się takie dni gdzie głód się właśnie załącza co chwilę i coś trzeba zjeść ale nie ma reguły kiedy ten dzień u mnie nadtap

Ja jeszcze przed pozytywnym testem ciągle się ubierałam w kolejne swetry gdzie wkoło ludzie w pracy nawet i w krótkim rękawie a teraz mam tak że nawet jak jest ciepło to i tak pod kocykiem leżę i jest wtedy ok

Ja robię ale z regularnością różnie ale póki co nic się nie zmieniło więc założę sobie teraz konkretny dzień i co tydzień zacznę. Lustro takie większe mam tylko jedno więc z tym nie będzie problemu 😁 ale zainspirowalas mnie żeby dodać jeszcze pomiary obwodu i wagi. Dzięki ☺

Super domek ☺ który tydzień?
Ja mam tylko wieczorem lekko zarysowane podbrzusze bo wzdęcia już coraz mniejsze i brzuch od razu inaczej wygląda wcześniej już myślałam że wieczorem coś widać a to wzdęcia właśnie 😂

Ja odpadam. Jak widzę teraz takie smaki to mnie odrzuca 🙊 nie moje klimaty aktualnie ale przed ciążą jak najbardziej

Ja mam tak samo na początku słone i ostre a teraz słodkie za mną chodzi no ii ewentualnie kwaśne się zalicza bo mizeria za mną chodzi albo śledzie w śmietanie 😍
Najbardziej czekam na szparagi bo uwielbiam 😍 już niedługo będę się zajadać
Za to teraz jak sobie o chipsach albo leczo pomyśle to 😲
Ja próbowałam z początku owoce jeść, ale jakoś mi przeszło, za to jem rzodkiewke i ogórki w różnej postaci jak nie kiszone to zielone, słodkiego mało jem. Chipsy to samo odrzuciło jedynie ewentualnie jakieś paluszki czy precelki zostają.
 
Mój też miał ok170 :]
Mój w 8+4 miał 172 [emoji86] a teraz w 11+0 spadlo do 159.

Moja gin widocznie nie słyszała o żadnych rozporządzeniach dot. robienia usg tylko przez brzuch bo za każdym razem robi mi dopochwowo [emoji52]
A tak z ciekawości, co się niedobrego dzieje podczas zbyt częstego usg dopochwowwego?
 
No i tacy lekarze sa z powołania , poświęcając pacjentkom tyle ile trzeba ale jak widać taki lekarz na NFZ nie przetrwa , tylko prywatnie :/
Ale dziwnie..czy to zależy też od specjalizacji ?
Ja chodzę do gastroenterolog pierwszy raz byłam prywatnie później NFZ i wogole nie odczułam różnicy pomiędzy jakością tych wizyt.
Nawet na NFZ pani dr poświęca ok 20-30 minut na pacjenta i przyjmuje już sporo czasu bo to pani po 50.
 
Ja próbowałam z początku owoce jeść, ale jakoś mi przeszło, za to jem rzodkiewke i ogórki w różnej postaci jak nie kiszone to zielone, słodkiego mało jem. Chipsy to samo odrzuciło jedynie ewentualnie jakieś paluszki czy precelki zostają.
To mi znowu bardziej smaka na owoce niż warzywa chociaż ogórkiem pomidorem nie gardzę ale np nie wyobrażam sobie teraz zjeść sałaty 😕
 
Mój w 8+4 miał 172 [emoji86] a teraz w 11+0 spadlo do 159.

Moja gin widocznie nie słyszała o żadnych rozporządzeniach dot. robienia usg tylko przez brzuch bo za każdym razem robi mi dopochwowo [emoji52]
A tak z ciekawości, co się niedobrego dzieje podczas zbyt częstego usg dopochwowwego?
chyba chodziło o to żeby tam za często nie grzebać , tzn. to było w sytuacji gdy było podejrzenie że ciąża się nie rozwija i byłam jednego dnia u jednego lekarza i następnego dnia u drugiego. I w następnej ciąży też mi mówił, że lepiej nie robić usg za często tzn np co tydzień bo może być więcej szkody z tego niż pożytku.
 
Ale dziwnie..czy to zależy też od specjalizacji ?
Ja chodzę do gastroenterolog pierwszy raz byłam prywatnie później NFZ i wogole nie odczułam różnicy pomiędzy jakością tych wizyt.
Nawet na NFZ pani dr poświęca ok 20-30 minut na pacjenta i przyjmuje już sporo czasu bo to pani po 50.
No ciekawe czy to nie zalezy od specjalizacji I od samego lekarza,bo jak zalezy mu na pacjencie i jego zdrowiu to powie co wie i powinien powiedzieć niezależnie od trwania wizyty a jak lekarz robi wizyty aby je odbębnić no to sa krótkie i mowi co musi , moja ginekolog ma chyba z 70lat jak nie lepiej bo moja mama po 50-tce mowi , ze mogłaby być jej córka...
 
Dziś juz od rana weszłam na forum i udało mi sie wbić bo wczoraj weszłam dopiero po 17 to mialam chyba ponad 200 stron do nadrobienia [emoji33] myślałam , ze oszaleje jak komuś odp i wszystkie strony mi sie w dół przesuwaly [emoji51]

Dziś mialam pierwsza noc z tą poduszka typu C , trochę dziwnie się spało bo miejsca trochę zabiera i wiecej kołdry potrzebuje na przykrycie a w nocy sie podnioslam, zeby wody sie napić a tz w tym czasie przytuli ta poduszke I pewnie myslal, ze mnie przytula [emoji28][emoji28] a jeszcze wieczorem miał pretensje , ze jak on sie do mnie będzie przytulal przez ta poduszke... czułam , ze wiecej na plecach spałam przy tej poduszce . Moze z czasem sie przyzwyczaje albo jak już bedzie spory brzuch to będzie wygodniej [emoji4]
 
reklama
Dziś juz od rana weszłam na forum i udało mi sie wbić bo wczoraj weszłam dopiero po 17 to mialam chyba ponad 200 stron do nadrobienia [emoji33] myślałam , ze oszaleje jak komuś odp i wszystkie strony mi sie w dół przesuwaly [emoji51]

Dziś mialam pierwsza noc z tą poduszka typu C , trochę dziwnie się spało bo miejsca trochę zabiera i wiecej kołdry potrzebuje na przykrycie a w nocy sie podnioslam, zeby wody sie napić a tz w tym czasie przytuli ta poduszke I pewnie myslal, ze mnie przytula [emoji28][emoji28] a jeszcze wieczorem miał pretensje , ze jak on sie do mnie będzie przytulal przez ta poduszke... czułam , ze wiecej na plecach spałam przy tej poduszce . Moze z czasem sie przyzwyczaje albo jak już bedzie spory brzuch to będzie wygodniej [emoji4]
Ooo my właśnie wczoraj zamowilismy te poduszkę tylko taka z lidla, mam nadzieję że też się sprawdzi... I lidlomixa 😍
Kurde mieliśmy wczoraj tortille z warzywkami i lekkim sosem czosnkowym na obiadokolacje o 17 i te 3 łyżeczki sosu nie dały o sobie zapomnieć do rana 😩😩 już nie rusze czosnku
 
Do góry